• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ajkula ja vozim twinga sa istim 1.2,8v motorom ima 185000km i ni kap ne troši.
Lamela mi je pri kraju,nova valeo 850kn,sa popustom će me izać 680kn set.
Zadnje tri zamjene stavljam shell 5w40 i svakih 10000km van i novo unutra.
Stavljam shell jer ga nabavljam po 40kn litru.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se castrol zamjeril još prije sa golfom 2 dok je bil noviji i trošil mi ga je,kad sam prešel na shel turbodiesel prestal je trošit.
Sa repsol uljima nemam iskustva.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Koristim Castrol i dobro mi je, ne troši ga, stalno žute boje i zadovoljan sam. Servisiram svaku godimu u isto vrijeme, cca svakih 15000 km. Servisiram kod Fišera i sad su mi preporučili to, razlika u cijeni 50 kn, zato sam i uzel.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Kape amortizera mi izgledaju prolupale
trebalo bi pogledat elektroniku koja je gore, brine me ovo "za strano tržište" to obično znači uvoz rage iznjemačke. ako je uvoz gledaj da je taljan.

Malo jesu izdignute, trebalo bi pogledati..
Pise da je uvoz iz Austrije, a kak da znam od kud je uvezen ako mi gazda ne kaze? Ili mi to kazes za zemlju porijekla (to da pazim da je talijan)?

Dobro, da idem gledat moral bi uzeti nekog majstora sa sobom da provjeri..
Mozda ga ovaj vikend odem pogledati..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ivane ispast će da te zaj*bavam....pa jel nevidiš kilometražu i broj godina???
136tkm i 12god. star a iz uvoza,pa to skoro pa da nema teorije ...a i mogo se je bar udostojit oprat ga kad ga stavlja na oglas,pa da na nešto sliči...
Neću više nikom pametovat i sugerirat i na taj način izazivat negativne reakcije....samo sam htjeo dat prijateljsku sugestiju i da razmotriš i neku drugu(možda bolju) soluciju...
Tvoji novci,tvoj izbor,pa ako i pogriješiš sam si izabrao,bit će ti lakše neće ti niko drugi bit kriv!
.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Malo jesu izdignute, trebalo bi pogledati..
Pise da je uvoz iz Austrije, a kak da znam od kud je uvezen ako mi gazda ne kaze? Ili mi to kazes za zemlju porijekla (to da pazim da je talijan)?

Dobro, da idem gledat moral bi uzeti nekog majstora sa sobom da provjeri..
Mozda ga ovaj vikend odem pogledati..

broj šasije i kod fiatovog dilera provjeriš a kilometražu u stanici za tehnički, bar da znaš koliko je kilometara ubio u hrvatskoj, iako to malo stručnije oko vidi prema pohabanosti unutrašnjosti (pedale, tapecirung, volan, sic, ručkice itd)

Ajkula ja vozim twinga sa istim 1.2,8v motorom ima 185000km i ni kap ne troši.
Lamela mi je pri kraju,nova valeo 850kn,sa popustom će me izać 680kn set.
Zadnje tri zamjene stavljam shell 5w40 i svakih 10000km van i novo unutra.
Stavljam shell jer ga nabavljam po 40kn litru.

mmmmm twingooo...poslje R4 najpraktičniji renault:icon_pray:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za kape ili ti gume na amortizerima se ne brini jer nisu skupe i zamjena nije teška,samo moras škare za opruge imat.

Kaj se tiče kilometraže,da ima i 260000km kaj mu bu,očisti egr i kanale i promjeni katalizator ako je prdnul,ponište se greške i vozi dalje.
Novi egr je oko 1000kn.
Reparacija turbine oko 2000-2500kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Taj je motor je neprimjeren i pretežak za Punta, recite kaj hoćete. Lošija mu je radi toga upravljivost (bježi prek nosa), velike su vibracije u kabini..., a jedina je prednost to kaj lakše ide u brijeg po snijegu.

Bilo je još takvih primjera (P206 2.0HDI, npr.).

Tim malim autima primjereniji su ili veći benzinci ili manji dizeli (1.3 npr).
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Motor jtd 1,9 ima 120 kg, osobno sam ga vagao, mislim bez alternatora. Benzinac 1,6 16v ima nekakvih 100 kila (iz grande modela) Nosači na dizelu su više pod naporom zbog većh vibracija, odtud i ranija istrošenost. I dalje preporučam npr. Stilo 1,6 16v s plinom, veći automobil, cca 35-40 kn /100km (4,3kn/litra), nema glavobolja oko visokotlačnih, dizni, turbina...a u rangu do 3000€.
A što je najbolje možeš ovim folksvadžijama govoriti da je 2010 godište, ne kontaju.:icon_fU:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
1.9 Jtd ima malo veću paletu snage,85,105,115,120,130ks
Mi imamo stila karavana 1.9 multijer 120 i auto je tenk,i jako brz i okretan prostran.
Masa praznog vozila je 1500kg,i u zg ih ljudi puno koriste za taxije.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Ivane ispast će da te zaj*bavam....pa jel nevidiš kilometražu i broj godina???
136tkm i 12god. star a iz uvoza,pa to skoro pa da nema teorije ...a i mogo se je bar udostojit oprat ga kad ga stavlja na oglas,pa da na nešto sliči...
Neću više nikom pametovat i sugerirat i na taj način izazivat negativne reakcije....samo sam htjeo dat prijateljsku sugestiju i da razmotriš i neku drugu(možda bolju) soluciju...
Tvoji novci,tvoj izbor,pa ako i pogriješiš sam si izabrao,bit će ti lakše neće ti niko drugi bit kriv!
.

Prihvacam ja svaki savjet i kritiku i volim cuti vise misljenja, e sad ako su ona razlicita to je vec malo problem..
Vidim kilometrazu i broj godina, ali ima dosta auta koji su stari a ne vozeni, mozda je tako i taj..
Evo par primjera: Nas Golf 2000. g 174000 originalnih, susjedova Jetta 2006. 80000 km, susjedin Hyundai 2000. g 100000 km oridinalnih, jedan drugi susjed Astra, 2006. g 30000 km i jos ih ima par iz moje ulice od 25 kuca..
Sad dok sam to pisal zakljucil sam da u mojoj ulici svi i jesu sa malo km, a skoro svi kupljeni novi..
Da, i mamina prijateljica kupila nedavno Golf 2 1989 s 160000 km originalnih, auto nikad po snijegu vozen..

Tak da, vjerujem da se moze naci auta s malom kilometrazom..

A ovo da ne volis tog punta, u neku ruku te i razumijem, valjda ti se neki zamjerio i to je to..
Tako se meni zamjerio i sdi 50 kw i nikoe ni za zivu glavu ga nebi preporucil, jer znam ih 5 koji trose ulja da uopce ne trebaju mjenjati, tj svakih 5000 km im je izmjenjeno svo ulje..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,352
Da, ljude koje znaš...
Iz uvoza ima ima sigurno više.
Moja šestica 2010, preko 200k km na kompu,
na satu je sniženo.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Dečki ,rasprave o kilometraži kod auta iz uvoza ne drže vodu kad je u pitanju tkz. "klasa gradskih automobila". Mi,da ne kažem Balkanci,zbog ekonomskih uvjeta kupujemo klasu gradskih auta za sve potrebe,i opet imamo prosjek u toj klasi od 8-10tkm godišnje,vani je to još i manje.Zamislite švabu da s corsom putuje često iz Minhena u Hamburg !
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Mijo pametno zboris,no najsigurniji nacin je servisna knjiga i zadnji list tehnickog pregleda.:icon_thumright:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kod auta iz uvoza to ne pali. Osim kod zvucnijih imena mercedes, bmw i slicno. Pali jedino ako se neko kune da je vani sve radjeno i ovlastenom servisu. Onda se moze vidjeti na koliko km i sta je sve radjeno. Sve ostalo zaboravite kod auta iz uvoza. Za domace to vrijedi.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Za uvezenog Renaulta se može provjeriti od zadnjeg (ovlaštenog) servisa.
Tak sam ja izbegel kupiti Clia koji je na vuri imel 70, a u stvarnosti 160t km.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ma da. Velim ako je auto iz uvoza i ako je odrzavan u ovlastenim servisima, onda se daju povuc podaci o autu. Sve se moze vidjet. Znam to iz iskustva. Ukoliko nije bio u ovlastenom servisu to sve pada u vodu. Alii, svaki malo bolji poznavala elektronike na autu moze preko dijagnostike dijagnosticirati dal su kilometri skidani ili ne. Jer je kilometraza zapisana na vise mjesta i nikad se ne vrate sve cifre. Uvijek ostane pa se moze vidjet.
Dobra je sad ova fora da mozes pregledat auti za nekih 200, 300kn u ovlastenom servisu prije kupnje. Imam iskustva i u tome. Nedavno sam kupio Seat Ibizu, bili u ovlastenom na pregledu. Prisustvovali i kupac i prodavatelj. A pregledan je kompletno. Od debljine laka preko motora, elektornike, sve do podvozja i kotaca.
Ja to preporucam svakome. Moze se izbjec puno toga. A i debelo srusit cijena ako ne valja sta.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj frend je kupil iz Belgije renola koji je tamo bio održavan u ovlaštenom i ovdje ga je provjerio u renolu i sve je štimalo,čak su mu rekli kaj je sve bilo rađeno na njemu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Vrlo retki su posteni koji nevracaju predjenu kilometrazu. Na prodajnim placevima kod nas apsolutno nisam video nijedan auto kojem nije vracena kilometraza ,jer prvo je podignu zbog manje carine pri uvozu a posle vracaju na mnogo manju zbog prodaje. Takvo vozilo se nemoze isterati na puteve niti proveriti vec jedino servisna knjizica ako je poseduje i ako je redovno odrzavan u servisu. Toga nema ni 1% na vozilima kod nas. Pre neki dan smo rodjaku nasli Ford fokusa tddi jedini auto na preko 10 placeva koji je vredelo kupiti na vizuelni pregled i da sve radi za sada perfektno. Obavezno gledajte ishabanost siceva ,volana ,papucica komandi i biraca brzina jer to daje dobar uvid vecinom . Kod nas se mnogo prevara radi u cilju zarade i vrlo se oprezan moze biti pogotovu ako je vozilu manja cena nego ostalim tog tipa. Jedina preporuka dobro otvorene oci i pregled u ovlascenom servisu ako je moguce
 

Najnoviji postovi

Na vrh