• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
ma nisu pa sve je isto bila crvena ili siva slova ja sam imao ovakvog passata kakvog si stavio limuzina di crveno odličan auto i kod mene je prešao nekih 200000km samo na ložu onda još nije bilo tako rigorozno :icon_super:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
rekla-kazala il osobna iskustva?

ajde recimo da je sve srebrno stari VP dizel, oni s DI crveno da su pumpa-diza, noviji cr se još nikom ni skvaril...

Sad Koji točno dio?

Grijači - ista cifra
Set remenja s vodnom pumpom- razlika možda 200kn, ovisno o kodu motora moguće i u korist novijeg pumpe-dize
Pmumpe-dize treba skuplje ulje al ako hoćeš da ti i ovajjednostavniji duže traje dat ćeš mu skuplje ulje..

Niti na jednom niti na drugom nema nekih standardnih kvarova, tj na starom TDi-u ih opće nema ( eventualno senzor zraka) dok na novijem možda plivajući zamašnjak ( minimum 250 000 drži originalni) Dizne tko kaže da odlaze Laže, imam još uvijek doma golfa 4 koji cucla malinovac, biodizel, plavi il što god mu se ulije, kilometara je upitno kolko ima i jedini kvar je reparacija tandem pumpe čije je brtve pojelo kvalitetno gorivo koje troši...
Imao sam passata tdi 130 kojeg sam prodao s debelom kilometražom a nisam jedan šeraf nigdje diral. Na sadašnjem passatu u zadnjih godinu dana i 70 000km kolko ga imam ( 180 000 ukuppno) jedina stvar osim ulja i filtera je 1 grijač i gume homokinetičkih zglobova...
Tako da neznam koji su to dijelovi skupi...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Evo sogoru otisao senzor protoka zraka na g4. I to nebi da ga jos hans nije mjenjao. Onda se takvi zale da ne valja.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ovi s crvenim su jači pa imaju s toga i jače djelove

ne lupetaj

slova nemaju puno veze,

2005 passat 3bg ima sve srebrno ili samo i crveni i koji je to sad motor??
Ja sam imao 130ks verziju, prvi susjed 101ks....


Imaš tdi

1.9 tdi 90 110 s boš pumpom ( 110 ima drugačiju turbinu, upravljanu na drugačiji način i druge dizne. Ima i tdi 90 verzija s istim načinom upravljanja turbine al tamo poslije 2000g)

1.9 tdi 101 105 115 pumpe dize prvi rang ( 101 s fixnom turbinom s west-gateom, ostale s VNT turbom, razlika je i u diznama)

1.9 tdi 130 150 160 pumpe dize u odnosu na ove prije imaju jaču radilicu, kovane klipove i klipnjače, drugačiji blok motora ( stvari koje inače mijenjaš svaki servis jel)

2.0 pumpe dize 140 i 170 ( jedina razlika turbo i dize) Nekad skupe dize danas se inače besplatno mijenjaju u vw servisu Postoji serija s lošim uljnim pumpama na kojim za prevenciju kvare nije odveć zamijeniti 6-kant -osovina koja pogoni uljnu pumpu i koja u ovl servisu košta manje od 200kn a dušu da i obični imbus odrezan na mjeru.


2.0 Common rail 140 170 noviji motori

negdje između 1,9 tdi 130 i 2.0 tdi 16v ugurao se i 2.0 tdi motor s 8 ventila i 136ks koji je inače najlošiji i vrlo sklon samouništenju. Tih motora u hr skoro da niti nema....

1.6 tdi 75 90 105 koji su u detalj svi isti s istim dijelovima
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ovaj ko je izjavio da su dizeli od VW ko traktori,probaj ak imaš šansu provozat octaviu RS 2.o comon rail sa 170 konja (bez čipiranja ) i šta radi ili golfa sa tim dizelom.Kad je čipiran trga gače.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Eto svi pokudili VW i stalno ljudi kupuju taj VW i stalno ih se vozi najviše... Pa u čem je onda problem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
U snobizmu onih koji ih kupuju. Misle da su veće face u starom pasatu negu u 10 let mlađem Renaultu ili Fiatu.

Isto ko i Stihl, Deere i ostalo švabsko gvožđe. :D:
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
U francuzu nemreš biti faca ni da se na trepavice postaviš.:icon_fU:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Znači da netko ne dela svoj posel kak treba.
Ono moje groblje ima skoro 250t, i još bi bil originalni kuplung na njemu da nije zacvikal druk lager. prije mene ga je isto vozilo nekoliko vozača, i kaj je najgore, jedna žena po Zagrebu...

To se slažem da je i do majstora, evo primjer od od danas. Prošli tjedan bil na popravku, svjetlila lampica žuti trokut sa uskličnikom i pisala greška "engine fault", ta lampica bi se obično upalila nakon cca 5 km vožnje i kad se onda upalila jao si ga tebi, nema snage, ne vuče, ako ga na 70-75 na najvećoj ravnici natjeraš da ide moreš biti sretan. Složili oni to i naplatili 2500 kn popravak. Jučer ujutro dečki idu na teren s njim i kod Vrbovečke Dubrave opet se upali lampica i opet nikud nikam. Vozili mi njega odma u servis, majstori pregledali i rekli da pregorel osigurač od ventilator i da zbog toga ovaj put gubi snagu. :icon_hang: i čak to nisu nikaj naplatili, makar mislim da su ranije nekaj krivo složili pa se ponovila greška pa su se htjeli sa ovim osiguračem od ventilatora izvući
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ma nemaš brige, dok ti zgori žarulja, e to je sranje.....onda što prije stani i bježi, nekaj bude ruknulo.:icon_anal:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Koji motor,jer u berlingotima ima motora puno pa i dobavljača opreme za ubrizgavanje i računala.Ja sam si prije dva mjeseca nabavio BER. 1.6 -90 KS stariji oblik i zadovoljan sasvim pa i sa potrošnjom.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Hvala kolega Abarth da se neko nasel u obranu Citroena,vozim ih vec 20 let i to hidraulicare,Bx,Xm ,Xantija sad c5 karavan i prvi nehidraulicar Picasso,veoma zadoovoljan.Prakticnost 5 vratiju ,hidro ovjesa(nema bojazni od lose ceste) prostranstvom prostora,ergonomijom,potrosnjom, ak nisam faca to me ne muci.U zivotu se cudim kad neka zgodna zenska dobi supruga dvije klase nize a neko vozi vw tom se ne cudim,svatko u necem nekaj vidi.:icon_anal:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ova tema je bila pa i ostat če takva da nikad neče bit istih mnenja jer su razlike u godinama i potrebama forumaša po autima.Za mlađe kubiki,zvuk,brzina,konji i sve što ide pored za hvatanje :icon_fU:Za nas malo starije su modeli koje mladi ne gledaju.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Koji motor,jer u berlingotima ima motora puno pa i dobavljača opreme za ubrizgavanje i računala.Ja sam si prije dva mjeseca nabavio BER. 1.6 -90 KS stariji oblik i zadovoljan sasvim pa i sa potrošnjom.

Koliko znam kod starijih što se tiče dizela ima 1.6 i 2.0 a noviji valjda samo 1.6 90 i 110 ks. Ima rođak staru liniju 1.6 90 ks teretni i samo toči i vozi.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
U francuzu nemreš biti faca ni da se na trepavice postaviš.:icon_fU:

Faca je faca sa autom ili bez njega. Kolko vidim vecini ovdje auti sluze za dokazivanje neceg a ne za ono za sto bi trebali sluziti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
auto je več odavna prerastao svoju svhu .. mogao bi do sutra nabrajati sustave koji apsoutno ničemu ne služe
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Namjena auta je ta da te preveze od tocke A do tocke B samo sto to odavno u RH vise nije tako to je postalo dokazivanje statusa.:icon_pray:
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Gledal sam neki dan na tv-u neku emisiju , ljudi su testirali aute do 500 000 km znači europske aute , japanske i američke gotovo pa sve marke , znači pričam kaj sam gledal nije da ja sad favoriziram neke auto . Japeneri su potukli konkurenciju , a iza njih su bili amerikanci . i poslje tek europljeni . Opel meriva je bil auto koji se najmanje put pokvaril , honda i mazda su imali najbolje dizel motore a tu je v samom vrhu bil i lexus , nissan , i mitsubisi , kaj sam još uspel videti na passatu 2.0 tdi su do pol milje km izmenjali 3 lamele , a glof 7 1.4 tsi pokazal se dost pouzadnijim , a kak su prošli bmw , mercedes , volvo neznam valjda bude u drugoj emisiji .
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Koliko znam kod starijih što se tiče dizela ima 1.6 i 2.0 a noviji valjda samo 1.6 90 i 110 ks. Ima rođak staru liniju 1.6 90 ks teretni i samo toči i vozi.

Ima i 1.6 75ks, mi u firmi imamo 2 takva, a imamo i 90ks verzije. Do 2500okr nemreš skužit razliku... Stvarno zvrk od motora.

Sljedeći tjedan ja i kolega ideno na 3-dnevni put i cca 2200km vožnje jednim teretnim produženim 75 konjašem. volim vozit taj autić i mogu reć da se veselim :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh