• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,594
Hmmm, šogi je prije mjesec dva stavljal na clia i platil malo preko 2 soma. ...

Onda ga netko dobro oderao.
Zvao sam bio prije Božića lika negdje kod Jaske,ima ih od 800-1200 kuna,ovisi koji model kuke i za koji auto.
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ma stoji ak se nema. Decki da se razumijemo, kombijem sam vozio od drva, cigle, pluga, namjestaja, smokove (gice od 250+ kg) pa cak i perije u rifuzi hehe, jedina prednos sto te nitko nepita sta je iza. Evo paradoksa, u mojoj ulici ima minimalno 10 prikolica a samo jedan auto s kukom...

Negdje oko ivanica covjek ugrađuje s atestom oko 1500 kn ovisno o modelu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
To i ja kazem.. kupio sam auto u autokuci u Zg i odmah sam ugradio kuku u Zg(ovlasteni proizvodjac ugradjivac) da mi se odmah upise prilikom rege. Gotovo za 3h.
Istina da se po novom morabatestirati ali je to nesto ispod 300kn.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Cijena se penje na nekim autima radi instalacije i kompjutera i tetak je na astri isto oko 2000kn platil!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,051
Ja ne pričam za samu ugradnju i kupovinu kuke.
Kompletni postupak da bi bilo legalno, nemožeš kupiti kuku od razbitog auta i ugraditi na svoj i s tim otiči na tehnički. Trebaju računi i raznorazna papirologija koja je ovog mog koštala 2 soma.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,594
Kod ovoga u Jasci su atestirane,samo odeš poslije na tehnički upisati.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Ja bi se i tam vozal traktorom,kaj je to sramota nekakva? :mur:

Te'ro bi traktora a prikolicu u rikverc nebi? Govorimo o uličicama širine max 2,2 metra kojima s jedne strane naparkirani automobili koji naravno strše guzicama preko linije. To ono legalno parkirano. Naravno sve uspon ili nizbrdica od 10-15%.
Nema parkinga za karavane nit za veće aute ispod 10kn/sat.Ovo malo se nagura nekamo pola sata-sat, a za cjeli dan ideš ga tražiti na depo pauka.

Kuka je nekih 1000 kn, ako si ju sam namontiraš, uzmeš papire od prodavača (račun atest) i ideš na tehnički sa 270kn (neću tvrditi al nije više od 300) da ti uslika i upiše u knjižice

linkić da skontaš o čemu se radi kad se makneš 10 metri od glavne ulice.
https://www.google.hr/maps/@45.3338...ata=!3m4!1e1!3m2!1sUVL7j2RXK5_-qXJPnkfB4w!2e0
https://www.google.hr/maps/@45.3340...ata=!3m4!1e1!3m2!1sCoqYspnLQQzhnauyUdobDw!2e0
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Onda treba pravit korale pa se vozit konjima i sto bi vi rekli tovarima:8):
Nema naplate parkiranja netrosi gorivo osim malo sjena i zobi a i magarece mlijeko kazu da je litra 600kn pa mozes i zaradit i spojit ugodno s korisnim:icon_kidra:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,594
Te'ro bi traktora a prikolicu u rikverc nebi? Govorimo o uličicama širine max 2,2 metra kojima s jedne strane naparkirani automobili koji naravno strše guzicama preko linije.

linkić da skontaš o čemu se radi kad se makneš 10 metri od glavne ulice.
https://www.google.hr/maps/@45.3338...ata=!3m4!1e1!3m2!1sUVL7j2RXK5_-qXJPnkfB4w!2e0
https://www.google.hr/maps/@45.3340...ata=!3m4!1e1!3m2!1sCoqYspnLQQzhnauyUdobDw!2e0

Kad se sjetim jedne prilike,išao sa službenim Jumper-om u neku slijepu uličicu u Rijeci,doslovno smo ja i kolega rukama micali ljudima veš sa štrika da ih ne poskidamo s retrovizorima koliko je bilo usko.A da ne pričam o jednosmjernim ulicama i semaforima usred brda :icon_eyes: Zagreb je mila majka prema Rijeci.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Te'ro bi traktora a prikolicu u rikverc nebi? Govorimo o uličicama širine max 2,2 metra kojima s jedne strane naparkirani automobili koji naravno strše guzicama preko linije. To ono legalno parkirano. Naravno sve uspon ili nizbrdica od 10-15%.
Nema parkinga za karavane nit za veće aute ispod 10kn/sat.Ovo malo se nagura nekamo pola sata-sat, a za cjeli dan ideš ga tražiti na depo pauka.

Ferguson nije ništ širi od auta,a kaj se tiče rikverca,ja budem prije zapeljal traktor narikverc nego auto s tom malom prikolicom
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Pa jesam ,sa škodom karavanom i ne dopada mi se ni najmanje...
Ista stvar je s traktorom,lakše zapeljam ovu veliku zelenu prikolicu nek onu moju malu crvenu
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Potpuno logično ovo kaj Tino veliš. Uvijek je lakše zapeljavati u rikverc ako je prikolica duga, a vozilo za manevriranje kratko, nego obratno.
Kod nas je ona stara "državna" autoškola godinama imala dajca 130 i onu ultra kratku itasicu. Kad su se počele pojavljivati privatne autoškole, ovi su skoro bankrotirali.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Kad se sjetim jedne prilike,išao sa službenim Jumper-om u neku slijepu uličicu u Rijeci,doslovno smo ja i kolega rukama micali ljudima veš sa štrika da ih ne poskidamo s retrovizorima koliko je bilo usko.A da ne pričam o jednosmjernim ulicama i semaforima usred brda :icon_eyes: Zagreb je mila majka prema Rijeci.

Moj jedan prijatelj je vozil taksija (Opel Insigniu) mjesec dana po Rijeci i u tih mjesec dana je smrsavio 5 kg..
Rekao je nikad vise voziti taksija, a kamoli po Rijeci..

A ovo za duze prikolice je skroz tocno da lakse idu u rikverc, znam po prikolici za gnoj koja je dugacka i po maloj gajbi za stoku..
Ali s dosta prakse ide sve, mene neki iz ulice zovu da im napeljavam dvoosovinke na rikverc :) i nikad ne prikapcam na prednji kraj traktora, sa zadnjim ide bez greske, samo mora volan biti relativno lagan..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
heheh Dobro poznam Rijeku ! Mislim da ni jedan grad u Hrvatskoj nema toliko jednosmjernih ulica. Sreća što sam, kao klinac, Tinejđer , tamo provodio ljeto kod kumova. A njihovi klinci su mi vršnjaci pa smo šalabajzali po Rijeci uzduž i popreko. Bože pomozi kad uđeš u jednosmjernu tamo...
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Kad se sjetim jedne prilike,išao sa službenim Jumper-om u neku slijepu uličicu u Rijeci,doslovno smo ja i kolega rukama micali ljudima veš sa štrika da ih ne poskidamo s retrovizorima koliko je bilo usko.A da ne pričam o jednosmjernim ulicama i semaforima usred brda :icon_eyes: Zagreb je mila majka prema Rijeci.

Potpisujem, imao sam gotovo identično iskustvo isto sa Jumperom. Tamo se čak Garmin uspio izgubiti :icon_scratch:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,594
Onda kad sam vozio još nije bilo Garmina, samo karta i mogu ti reći da mi je i dan danas milija karta nego navigacija, jednostavno zatupljuje,ne razmišljaš i ne pratiš okoliš i neke važne detalje za orijentiranje..
To je moje mišljenje.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Evo..idem kupiti traktor kad je lakše s njm menavrirati po uskim uličicama. Još da skontam kamo da stavim kubik pjeska na njega i milina
:icon_rofl:

Apropo, Rijeka je široka naspram ovog mog sela.
 

Najnoviji postovi

Na vrh