• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
dečec ti se malo preveč v sve razmeš .... a jedva si punoljetni....

30 litri?

znaš kak stari veliju ak nemaš kaj pametnoga za reči rajši čkomi....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
Ak lažem ja,laže kompjutor... A kolko bi trebalo trošit 10 cilindra i 326 kobila??? 7-8 litri???
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
to kaj si ti napravil 3 metra naprijed i 2 v rikverc ne znači da troši kak kaže kompjutor....

i nema 326 nego 313 konja
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
....

malo kulture nebi bilo na odmet

zwer

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Hahaha 99 litri, nemos gledat trenutnu potrosnju onda cesto ni ne trosi pa ja za svog passata mogu reci da pravi gorivo u konacnici.. E moj ti
Al svakako da trosi i da je skup servis i da je razbacivanje svega za tih 300 ks i da je to jedan vrag koji samo zdere pare i malo je za rec da je takav auto luksuz. 3.0tdi je sasvim ok za taj auto al svatko zna sta kupuje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,569
Je al 3.0 tdi kosta, a baja je htio tuarega pa daj sta das. I sad ga popravlja na šoderu umjesto u ovlastenom servisu jer nema ni za odljepit kazaljku od rezerve.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,746
Newholland upravo si dao anamnezu vecine vlasnika takvih kolica. Zato se ja danas okrenem kad vidim ficu na cesti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
NH- Bog ti dao zdravlja,uzeo si mi riječi iz usta! :icon_kidra:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,389
"Kaj se tiče tuarega,da mi ga zabadava daju,odma bi ga prodal...v10 motor 326 ks...normalna potrosnja mu je 25-30 litri a kad stisneš gas kaže mu 99,9litri"

Tom autu očito nešto nije ispravno. Pa mercedes CLK 500, sa motorom 5.0 i 310 KS troši u gradskoj 15 litara, kombinovano oko 12-13 litara. Taj još dizelaš i da guta 25 ne ide. Da je benzinac pa i nekako bi išlo.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
a hodi pa dečec je skoro pa maloljetan i dok nekaj vidi na cesti odma je stručnjak za to.....

nije vrijedno se opravdavati i ulaziti u raspravu....

na touaregu 5.0 tdi mi je prosjek na oko 1000 kilometara bil 12 litara

a benzinac 3.2 v6 je bil oko 15-16 litara prosjek s tim da je malo slab motor u tom kuružnjaku i da sam ga gonil kolko je išel
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,713
Ajmo ljudi malo ozbiljnosti i kulture

Što se tiće tuarega vozio sam 2.5, 3.0 i 5.0 dizele i sad je frend uzel tuarega 4.2 benzinjaru. Sa svakim imam barem 500km...

2.5 je čisto dovoljan, po meni najbolji motor za naše uvijete, najizdržljiviji, najjeftini za održavanje. Najmanje troši, može se komotno vozit s 8-10 litri u prosjeku...

3.0 ide nijansu bolje ali troši znatno više. ispod 10 ga se neda spustit u prosjeku..

5.0 je djubre od motora, ima neiskoristivi kamionski moment i snagu, potrošnja u prosjeku 12-16L. S kilometrima dolaze skupi problemi koji da bi se riješili svaki put mora motor van....

I sad najzadnje što je uzel frend uzel je 4.2 v8 benzinac s plinom. ide ko sumanut, potrošnja plina od 15 - 25 litara ovisi što mu radiš. Uz cijenu plina od 3.5kn nema premca...

koga zanimaju potrošnje može ovdje usporedit

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/50-Volkswagen/458-Touareg.html
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jučer sam svog skromnog clia počastio sa novim prednjim gumama,moj mali div,potrošnja manja od 5 litri,parking mjesto uvijek ima za njega,jučer čak vozio sa njim pola kubika dasaka,baš je izgledao smiješno
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ajkula i ja sam se tak osječal sa svojim twingom par puta.

Raspal mi se ktiž ljeve poluosovine na 200000km i komad prstena i iglice su se rasipale po unutrašnjosti getribe,imali smo ljepog posla to očistit i složit.

Novi križ sa poluosovinom je u setu i košta kvalitetniji 800kn,al je rješeno zabadave.

A da i lamelu sam mjenjal na 200000 km 900kn set valeo i ruke.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,250
Oficir,ne kuzim,zar nije kriz u casici koja je utaknuta u getribu,tak je bar meni na citroenu bilo.:icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je i jedan valjčić na križu se raspao i opali djelovi u getribu.

I možeš kupiti za twinga samo set poluosovina križ i manđeta...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,713
Oficir,ne kuzim,zar nije kriz u casici koja je utaknuta u getribu,tak je bar meni na citroenu bilo.:icon_scratch:

twingo ima specifični prihvat poluosovine, homokinetički je u kučištu getribe...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je,majstor veli da neki auti tak imaju taj prihvat,a među njima je i stojadin.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Mjenjal sam ulje u getribi Yugića kojeg sam vozil par godina, kakvih je tu sve iglica od ležaja izašlo skupa s uljem, čudo jedno, al nikad se nikaj nije desilo s tom getribom.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Iglice su jedino bile na križu ako se sječam jedan valjčasti ležaj (spojnička) i sve ostalo obični kuglični mana getribe sinkron druge brzine (kod 101 starijih) i manžete na getribi i kinetičkima i podmazivanje gornjeg ležaja na spojničkoj .
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Imam pitanje: radi se o Škodi Fabia, 2008. godište, nema ni 100 tisuća km, redovno servisirana i garažirana. Dakle: auto je uključena stalno lampica za ispušne plinove, a sad nedavno je počela i treptati (blicati, kako god). Dok je lampica uključena, auto nenormalno cuka u 2. brzini.
I dosta teško pali, nekad sastavi odmah, a nekad vergla bezveze...Mijenjani filteri peludi jer su oni "kao" bili krivi, ali opet..šta bi moglo dovodit do cukanja i težeg palenja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh