• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Moglo bi se reći da je to trenutno najbolji disel motor u toj klasi koji se ugrađuje u nekoliko modela automobila(renault,dacia,nisan..).Početak priozvodnje tih motora seže u 2003g. i istina bilo je problema sa prvim serijama na visokotlačnoj pumpi i na injektorima ali to je ubrzo riješeno zamjenom dobavljača.
Ja sam s takvim motorom u renault meganeu 60 kw napravio 280 tkm i sada ga vozi sin a brojka se okrenula preko 300tkm.Naravno motor nije bio otvaran a i dan danas ne pokazuje znakove umora .Prvi put na cca 100tkm zablokirao EGR ventil i auto počeo jako dimiti ,nakon toga redovito čiščen ventil ,redovita zamjena ulja , točenje kvalitetnog goriva i samo vozi.U svakom slučaju kvalitetan pogonski agregat.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Kod mene nema nikakvih problema (2003.) ali motor odkad je izašo iz salona, troši ulje, no ne zamjeramo mu
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Napravio sam pravu stvar kad sam kupio taj auto ,barem kaj se troškova održavanja tiće.Potrošnja goriva minimalna,neznam dali mu ima premca kaj se tiće potrošnje.Zamjenski dijelovi su relativno jeftini a ima ih u svakom dućanu.Auto je jednom ,mislim oko treče godine starosti bio odozdola izoliran bitumenom i evo i dan danas nema niti tragova hrđe.
Istina kaj se materijala u unutrašnjosti tiće e tu bi mogeo prigovoriti kvaliteti,ipak nije to audi,ali zato je i novi koštao upola cijene audija.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Za dijelove bi se složil da su jeftini, ak imate svog dobavljača ili neki dučan s jeftinom robom... Jer ovlašteni servis te odereju na cijeni, a u puno slučaja ubace stare dijelove ili naplate nekaj kaj uopće nisu dirali... Moj auto je bio u Renaultu samo dok je bil pod garancijom, dalje ga šrafimo sami.
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
A bio je jednom u ovlaštenom servisu....
Iskreno da ga održavaju u ovlaštenom servisu nebi bilo baš jeftino.Ima tu kod nas pravi dobavljač s kvalitetnim zamjenskim dijelovima tak da se sve da nabaviti,a radionica se zato napravila da netreba plačati loše majstore i gledati kak neznaju raditi svoj posel.
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Je ,bijeli megane,a kupljen je od mojega šureta,najboljeg svečenika na ovim prostorima,a i šire.
Kak znaš za njega?Megana i svečenika?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Bilo je problema s common rail pumpom (Siemens).

Svi visokotlačni dizel sustavim proizvodnje Simens imaju problema nebitno dali to bili P-D ili C-R sustav
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,583
Re: SAME Explorer 95 Classic

Ja se sjećam kad su došle na tržište Škode Favorit,i njima su dosta odlazile brtve glave upravo zbog antifriza.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Re: SAME Explorer 95 Classic

Ja se sjećam kad su došle na tržište Škode Favorit,i njima su dosta odlazile brtve glave upravo zbog antifriza.
Nije ni Fabija niš bolja, al ne zbog antifriza nego je tak napravljena. I kad ju promijeniš nakon par godina ponovo očekuj istu priču. Barem je tako na 1.4 mpi motoru za ostale ne znam.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: SAME Explorer 95 Classic

Nije ni Fabija niš bolja, al ne zbog antifriza nego je tak napravljena. I kad ju promijeniš nakon par godina ponovo očekuj istu priču. Barem je tako na 1.4 mpi motoru za ostale ne znam.

Tako na fiat autima svako malo dihtung prdne .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: SAME Explorer 95 Classic

Mali imam 6-og Fiata na nijednom nije mijenjan dihtung glave , bili su 2 bravo 2 brave pa opet bravo i g punto .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,583
Re: SAME Explorer 95 Classic

Tako na fiat autima svako malo dihtung prdne .

Punto mi je 4-ti fiat i nikad nisam imao problema sa brtvama.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Re: SAME Explorer 95 Classic

Punto1 (60 i 75)je imal problem sa brtvom glave al nakon 150 i više tisuća prijeđenih km, i u pravilu nije mješal vodu i ulje nego mu je kompresija odlazila u rashladni sustav. Nama je na škodi nakon 30- tak tisuća km riknula brtva glave.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Re: SAME Explorer 95 Classic

Mi smo na fabiji 1.4 mpi vec dva puta mjenjali dihtung, a ima 90 tisuca.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Re: SAME Explorer 95 Classic

Eto još dokaza da je napravljeno da rikne nakon određenog vremena. Naša je okrenula sad 40 tkm i od promjene brtve je prošlo 2 god. Mislim da bi sljedeće godine ponovno mogla ić zamjena ak prije ne prodamo auto.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
A da probate gospona Roginu zamoliti da vam bakrenu brtvu glave složi.
Jest da je skupa, ali vredi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Još godinu dana bu izdržala, barem tak nešto planiramo pa ju možda i zamjenimo tada. Nemam namjeru neke velike novce u taj poluproizvod stavljat.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A da probate gospona Roginu zamoliti da vam bakrenu brtvu glave složi.
Jest da je skupa, ali vredi.
Muhač noviji žabari imaju metalni dihtung mislim da Rogina takve ne radi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh