• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Po meni je ludost dat 11000 eura za punta i još benzinca i općenito aute takve klase. prošle godine, u 5 mj kad sam uzimao ovaj svoj, za cijenu od 11-12000 eura, nudio se audi a4, opel insignia, vw jetta, c klasa, bmw 3, mondeo, peugeot 508... za kojih 1000, 1500 eura, više ide i passat iz 2011 i mazda 6..... Vozila visoke klase i stara oko 3 godine (+-godina), dizeli, i prijeđenom km do 150 000 km.. i svaki takav bude sahranio 2 fiata, o udobnosti da ne pričam, i paketima opreme šta ih većina ima u standardu. Ove srednje klase i za niže novce, sam me to nije zanimalo.

@šanana, da isti je i kod mene, zetec 1.6 66 kw :)
Znači bolje dat 11-12000 € za auto star 4-5 god. i upitnih 150 tkm nego za nov sa 0 km i garancijom 3-5 god.?
Imam dosta primjera oko sebe koji su to napravili i nažalost njih 80% priznaje da su se gadno zeznuli.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Svak ima svoju računicu, meni je to osobno glupost. I polovno trebaš znati uzeti, kak i ostalo. Glede km sa ovom e-klasom, dobio sam i br šasije za provjeru, i prije same kupnje, imao sam mogućnost odvesti se do Ovlaštenog servisa, gdje su i rađeni svi servisi i očitati km preko ključa. Servisna je ispunjena, i za svaki servis stoji i način plačanja i računi kad je pojedino što rađeno.
Ako je gazda taj auto platio u gotovini 420 000kn, onda sigurno nije točio inu 5 i mjenjao ulje na 60 hiljada kak drugi rade :eek::
Za 13000 eura bolje mi se voziti u e klasi iz 2007 nego u novoj daciji, grande puntu ili opel astri..
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
144
Točno tako @Zetorboy slažem se u potpunosti i uvijek bih napravio isto ko ti rađe se vozit u toj e klasi ,audiju ,passatu , nego tipa ovo sto si naveo ako su isti novci u igri bez obzira na to što postoji razlika u godinama ,ali također postoji razlika i u svemu drugom:icon_e_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zetor boy,ja sam kupio za keš,2007god novog gp za 11000€.
0Km prvi vlasnik,održavanje bagatela.
Mercedesa ja nebi nikada kupio i to još rabljenog za na posao s posla i jednom godišnje na more!!!
Znači da derem auto za 20000-40000€ svaki dan u grad na posel???Nisam lud,ko hoće neka izvoli.
A kad nisi prvi vlasnik puno stvari nrznas o tom autu.
Evo još jedne usporedbe,imamo i fiat stilo karavan 1.9 jtdM 120ks 2006 novog uzeli za 17000€ I do danas ništa,samo toči vozi,a prostora ko u priči,a navozili smo se materijala pun kufer i navukli prikolicu sa teretom...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Neznam de bi trebal delat danas da si možeš priušiti auto za 40 hiljada eura za ić na posao :D:
I mercedes je auto bagatela za održavat, razvod na lanac koji se mjenja na pol milje, diskovi, amortizeri i sve ostalo potrošno koje je napravljeno da izdržava velike km, kvačilo itd.. Nikad nisam čuo da se nekom na novijem mercedesu razletilo kvačilo na 60 hiljada ili da je poderao diskove na 100...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Gle, ak uzimaš polovno za te novce takvu klasu auta onda moraš imat još sa strane spremno barem 2-3000€ ak ne i više za odradit kvalitetan servis plus za još barem jedan set guma i imat primanja da bi to mogal kvalitetno održavat.
Kolega je uzel astru karavan 1.7 cdti 2011 god. za cca 12000€ sa 125000 km i svom mogućom opremom. Auto provjeren na sve moguće načine i sve je štimalo. Do sad je uloženo u auto oko 1000€ na razno razne kvarove plus redovni servisi, ima ga 2 god. Brat moj je uzeo novog I30 sa 5 god. garancije za iste novce i u 4 god. kolko je kod njega nije imao ni kune izdatka osim redovnog servisa koji ga dođe oko 900 kn. Sve stvari koje su se mijenjale, treće štop svjetlo, kugla ručice mjenjača i set kvačila su išle pod garanciju.
I sam ću vjerojatno za godinu dana uzimat drugi auto i mislim da ću ić rađe na novo ili nešto staro do 1 god. u toj cijeni ako razmišljam glavom. Istina da srce vuče na nešto drugo al mislim da će ipak glava presudit na kraju.
Ovih primjera imam još dosta oko sebe da ljudi uzimaju aute više klase pa na kraju plaču ili im auti stoje kod mehe po par mjeseci.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Istina da srce vuče na nešto drugo al mislim da će ipak glava presudit na kraju.
I novčanik kolega,i on.:icon_e_wink:

Lako je kupiti zvijer od auta,pitanje je samo kvalitetno održavanje takvih.
Znam dosta likova kod nas koji se kurče,a toče za 50 kuna na benziskoj,a da ne pričamo kakve gume imaju.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mane slažem se s tobom.
Al ako netko ima para viška i želi vozit na posao ili do kafića auto više luksuzne klase neka samo vozi,al ja nemogu uz djecu kuću...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
I novčanik kolega,i on.:icon_e_wink:

Lako je kupiti zvijer od auta,pitanje je samo kvalitetno održavanje takvih.
Znam dosta likova kod nas koji se kurče,a toče za 50 kuna na benziskoj,a da ne pričamo kakve gume imaju.
Misliš na Range Rovera 4.2 [emoji41] ?

O tome ja govorim, kupiš zvjer od auta i onda samo po gasu. Treba mijenjat ulje, ma ne treba ima ga, treba druge gume, ma ne treba dobre su ove itd. itd. I onda dođem ja, ti ili netko drugi i kupi takav auto misleći kako je to nepoderivo jer ipak je to Bmw, Mercedes i sl. Na kraju krajeva je to sve hrpa lima i željeza koja traži redovno održavanje i ako toga nema onda kupiš običan kramp kojeg pamtiš do kraja života.
 
Posljednje uređivanje:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Uzet ću primjer jednog automobila, dosta popularog kod nas, prije par godina, riječ je o Dacia Duster (ne sviđa se meni, al ga navodim kao primjer) Velik auto, provjerena tehnologija, i ono najvažnije, niska cijena. Tad je bila oko 70 000 kn do registracije. Pojavom Co2 trošarina cijena mu je znatno porasla od 12 000 do 20 000 kuna.. Država uzme 30% od cijene, zato se i sve više ljudi okreče kupnji rabljenih vozila.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Neznam ,kaj sute ovi sto voze njemacku premium klasu kolko ih dojdu kvarovi i servisi.
Moj pokojni Dajdja je rekel: Pravi Hadzija je onaj kaj kupi auto di je na sicu jos najlon, na koji nije sjela nicija guzica.
Neko ima radje stariju mecku a neko zeli biti Hadzija pa makar i Fiat,nebrem biti ovo drugo al sam sretan zmojim citracima(dok me slusaju).Tipo mi je isto bil soliden autek,odusevil me ulaskom u auto i sjedenjem za volanom te jednostavnim prakticnim komandama,opel Vectra karavan 2.0i cdx oprema(grijani sici,webasto,tempomat itd.)razocaranje,skucenost tvrd,elektronoka.
Morem si priustit dobrog Audija,Pasata,Mercedesa no dok cujem kolege kakve probleme imaju i cifre popravaka,servisa-ne fala zal mi peneza za bacati,Premium classe nejte govoriti bedastoce.
U tu klasu po meni spadaju neke bolje mecke,audiji,bmw itd. a ne ova srednja klasa kaj se vecinom vozi.:drink:
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
250
Ja imam Mercedesa e-klasu 250d 1996. već 8 godina i jedino što je bilo popravljano je reparacija alternator(100 e s rukama) i glavni kočioni cilindar(polovan 250 kn). S njim sam napravio 105000km i sad na satu ima 375000km. Jučer sam bio na špuru i ništa nema lufta, a ništa još nije dirano. Zadnje gume su napravile 80000km kod mene(radi se o Michelin Energy) i sad se na zamjeni tek skuzilo da su dot96 godina, znači prva ugradnja i vulkanizer je reko da takve danas više ne možeš naći. Jedino im je mana limarija, jer su počeli zadnji rubnjaci hrđat i 2014 su zastićeni i prefarbani i evo još drže. Ne kažu bez razloga da je zadnji Mercedes linija 123 i 124.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
To stoji,to su bile limuzine i pouzdani auti,123-ojka mi je jos uvijek zanimljiva a ima i neku eleganciju u unutrasnjosti.:icon_super:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
123,190 i 124. Kakvi su to auti bili...
Jedino 124 nije bio u obitelji. 123 su komsije ukrale prije 25 godina. 190e je prodan prije 10 godina s 350000 i sad ga covjek vozi.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
I trome ko puz,ali niz brijeg ide odlicno,bez gasa,prva soferska iskustva sam steko na 123 200d.Bilo cesta ili makadam udobnost na nivou,trenutno vozim vectru b 99 god,spram mecke udobnost ravna drvenoj stolici bez spuzvastog podmetaca.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja imam Mercedesa e-klasu 250d 1996. već 8 godina i jedino što je bilo popravljano je reparacija alternator(100 e s rukama) i glavni kočioni cilindar(polovan 250 kn). S njim sam napravio 105000km i sad na satu ima 375000km. Jučer sam bio na špuru i ništa nema lufta, a ništa još nije dirano. Zadnje gume su napravile 80000km kod mene(radi se o Michelin Energy) i sad se na zamjeni tek skuzilo da su dot96 godina, znači prva ugradnja i vulkanizer je reko da takve danas više ne možeš naći. Jedino im je mana limarija, jer su počeli zadnji rubnjaci hrđat i 2014 su zastićeni i prefarbani i evo još drže. Ne kažu bez razloga da je zadnji Mercedes linija 123 i 124.

I ti sad hočeš reč da si sa gumama prešao 300+tkm sa i to još pogonskim zadnjima a stare su 20 godina??:mur:
Ja bih trebo bit gljiva da u to povjerujem,a gljiva nisam
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
To kupljeno pod stari dot i namontirano prije prodaje auta a držati gume na autu 80 000 km je ravno samoubojstvu...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Dobra kvalitetna guma može ić 80000km,ja ih isto toliko pređem u 5 godina,zadnje su bile Bridgestone,a i ove sad isto!
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
250
Ne. Ja ne znam što je prijašnji vlasnik stavljo na auto, ja samo znam kako sam ga ja kupio i kolko sam napravio s njima. Kad sam kupovo auto nisam obaziro toliko pozornost na gume. Prednje su Michelin Energy i dot im je 2005 god, a zadnje su 96. I uvijek u zimi na zadnje kotače stavljam čelične s Michelin Alpin, tako da su te zadnje napravile oko 80000km kod mene, a prednje 105000km, jer nikad nisu mijenjane i prednje su se više poderale nego zadnje. Vjerojatno su od starosti stvrdnule i malo se trošile. Ako treba stavim sliku.
 
Posljednje uređivanje:

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Kvalitetnija guma se vozi maximalno 35-40 000 km ako želite biti sigurni na cesti. Nako toga ona gubi kvalitetu prijanjanja za podlogu i postaje kruta, upravo tako što Mario1993 kaže. po suhom i nekako drži al po mokrom ajme. Samo je problem kod nas besparica pa gulimo do žica, ono "dobra je još ima još mesa ".
 

Najnoviji postovi

Na vrh