• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Procurila letva volana na desnoj strani.. Golf 4..
Sta sad, jel ju dati na reparaciju , kupiti originalnu polovnu,novu zamjensku ili?
I koliko taj kvar kosta odprilike?
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Najsigurnije svoju reparirat.Polovna ti može isto procurit .Meni na Passatu popravk 500kn Nazovi Pintar hidroulika Sesvetski Kraljevac.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prava reparacija je za golfovu letvu od 2000-2600kn.
I trajat če dugo.
Večina majstora ima izrepariranih,pa kad dođeš sa svojom dobiš složenu.
Računaj da netko treba tvoju skinut i vratit gore.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Pa toliko nova originalna kosta.. Prevec je to novaca za staru reparirati..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najdi novu za te pare orginalnu i kupuj.

Reparacija letve je kako gdje,al ne naprave svi dobar posel.
još moraš majstora platiti pa to izađe do 2000-2500kn.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
:icon_hang:

Cijene ti se kreću od 500 kn pa na više no niti blizu te cifre koju spominje sveprisutni i sveznajući član ovog foruma :(giggle):

Osim ako ne radiš na AMG Mercedesu.... no očito se radi o Golfu. Daju garanciju od godinu-dvije, koriste reparaturne setove tako da nije neko "kemijanje" u pitanju.
Letve ispituju na stroju.... bar tako rade dva moja poznanika u svojim servisima.

Još ako ti tvoj mehaničar skine letvu za tri pive... :icon_pidu:
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Nazoveš objasniš i sve saznaš Passat ima istu letvu garancija 1 god.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Prava reparacija je za golfovu letvu od 2000-2600kn.
I trajat če dugo.
Večina majstora ima izrepariranih,pa kad dođeš sa svojom dobiš složenu.
Računaj da netko treba tvoju skinut i vratit gore.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

po čemu se to prava razlikuje od neznam obične?

Set semmeringa za letvu je 100-tinjak kn, zaštitne manžete-gume još 100. Da ga vrag hebe nemre kooštat 2600 osim ak ni strgana.

Letva će trajat vječno sve dok se manžete na izlazu ne strgaju. Kad to jednom pukne uđe vlaga i počne hrđavit klipnjača koja podere semering...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kolega ali zamjena semeringa i manđeta nije reparacija.

Kromiranje klipnjače i zamijena zupčanika ako je oštečen,i piksiranje vratila.
Pa ako treba krajnike itd.

Ko bu za pivu vadil letvu van taj je za mene alkoholicar a ne majstor.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Za koji dan ide letva dolje i onda budemo vidli el ide na reparaciju ili bude druga polovna stavljana gore, a ujedno se bude napravil i veliki servis, znaci zupcasti i sve druge frckarije koje idu uz to..
Da, moram promjeniti i hidro spaner i stazni remen i to..
Tako da vam budem napisal sve dijelove i koliko kaj kosta u lipu..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ako budes sve mijenjo oko zupcastog po ps-u i imalo kvalitetnijim dijelovima, samo dijelovi ce bit 300€ i plus ruke:fiery:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Znam, ocekujem to, najskuplja stavka je taj hidrospaner koji sam kosta 100 eur, a neke masine ga imaju, a druge nemaju, ne znam u cemu je tu fora..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Hidrospaner natezaca zupcastog ili bude mehanicki. Razlika je u tome da modeli do 03 godine imaju taj hidro i on je skup, dok od 03 imaju taj mehanicki a ima jos skup plinski spaner remena alternatora i remenica alternatora :icon_anal: Sve u svemu ja odusto od promjene prosle godine bas zbog cijena. Imaju u ponudi jeftiniji setovi na ebay.de ali upitan kvaliteta :icon_oak:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Pa to je taj hidrospaner remena alternatora, i on spana stazni remen..
Mislim da zupcasti nema hidrospaner..
A ovo za godine, mislim da to nema nikakve veze, stari na golfu ima obicni spaner, 2000. g. a ja imam ovaj hidro, 2003. g.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Da kolega ali zamjena semeringa i manđeta nije reparacija.

Kromiranje klipnjače i zamijena zupčanika ako je oštečen,i piksiranje vratila.
Pa ako treba krajnike itd.

Ko bu za pivu vadil letvu van taj je za mene alkoholicar a ne majstor.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
Letva volana radi na principu hidrouličnog cilindra i samo toliko je potrebno za reparaturu.Ko zna osnove hidroulike sve mu je jasno.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Pa to i kažem. Ja već kupio drugu i mijenjamo to frend i ja i nakon promjene gledamo što ćemo sa starom. reko aj da je rasturimo ionako ide na otpad pa da vidimo u čem je caka..

Raskopali je, ogledavali malo gumice, za probu u poljopapoteci pokupovali neke univerzalne semeringe kasnije skužili da ima i set za reparaciju i da košta 100-tinjak kn.

Složili je mi s tim univezalnim semerinzima, ispolirali klipnjaču , stavili nove manžete itd.
kasnije je to frend nekome kao za probu ugradio samo da vidimo jel valja. Neki dedo se vozi cca 2 god s time na G4....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja uvijek idem od toga da se puno toga zna lakše i jeftinije riješiti samostalno. Naravno, treba imat malo "klikera" u glavi za to kaj se radi. Servisi ko servisi.... Zaradjuju novce gdje kad i kako mogu. Radio sam svojevremeno u jednom servisu pa znam kak se da novac zaradit ni na čemu.
 
Na vrh