• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Imao sam Xenon koji je bio 6300k ako se ne varam i vidljivost je bila bolja(meni) u svim uvjetima.

A ta boja najviše ne odgovara tebi. Očigledno da ju ti vidiš najdrugačije.
Realno, svačije oči vide drugačije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Navozil sam se raznih vozila, s raznim svjetlima (nisam s LED svjetlima, ali nemam ni želju).
Od klasičnih žarulja (kakve su na traktoru), H4, H7, ksenona...
Od svih mi su mi najbolje halogene H7 u velikom faru.
Ksenon 0 bodova, pogotovo po mokrom. vide se obrisi plavog sa strane (tam gdje je granica svjetla i tame), po asfaltu crno. Razočaranje totalno.
A da ne govorim kak mi je kad netko dolazi s tim s...njem u susret. Gorje je nego dok neko dolazi s klasičnim dugim svjetlima.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Ja kupim naobičniju H7 žarulju po 30 kuna i prezadovoljan;a traju puno duže nego neke provikane marke.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Navozil sam se raznih vozila, s raznim svjetlima (nisam s LED svjetlima, ali nemam ni želju).
Od klasičnih žarulja (kakve su na traktoru), H4, H7, ksenona...
Od svih mi su mi najbolje halogene H7 u velikom faru.
Ksenon 0 bodova, pogotovo po mokrom. vide se obrisi plavog sa strane (tam gdje je granica svjetla i tame), po asfaltu crno. Razočaranje totalno.
A da ne govorim kak mi je kad netko dolazi s tim s...njem u susret. Gorje je nego dok neko dolazi s klasičnim dugim svjetlima.

originalni xenon u originalnom faru ne starijem od 7 god je zakon. Kasnije rapidno opada kvaliteta snopa...

Kod mene kad se kupuje rabljeni auto 7g ili stariji xenon nije prdanost niti želja, kao što si naveo, Veliki halogeni far s H7 je plus. Ak je već i abšisao, zamjenski NOVI nije skuplji od 100 Eur, a dok za xenon treba poveća cifra.

Led je zakon, vozio novog passata s led paketom ( srednjim, ne matrix ), vozio novi A6 s matrix led-om. To su perverzije i mokri snovi...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Biti će da utječu godine vozača rođak ima novog Mercedesa sa ksenonom i starijeg sa H-4 za njega je ksenon super dok otac više voli H-4 . Također i cijena H-4 je zanemariva no kad je riknal ksenon cijena je bila u oblacima srečom pokrila garancija .
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Da li se tko susretao s problemom greškom 'stop oil pressure to low' na 1.6hdi motoru. Imam citroen c3 2006 1.6 hdi i vec godinu dana ne mogu rijesit taj problem. Ostalo mi samo ici u ovlasteni servis. Greška sa javlja na sekundu ili dvije, kasnije opet nista. I tako u nedogled. Mijenjan je filter i ulje, senzori, skidan karter i cisceno sito pumpe i sve sto se moze zacepit ali opet isto... Ni jednom majstoru ne javlja greske na komp, nista...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da ne zeza negdje slab spoj na davaču tlaka ulja?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Odi kod nekog električara da ti izvadi LEDicu koja se pali... To bi svaki pravi šofer odmah uradio hahaha

Na tim motorima postoji nešto što se zove ventil za pritisak ulja koji kada doživi svoju starost krene hebavati i onda se pojavi to sračkanje sa paljenjem te greške jer se s njim nešto desi i onda ne očitava pritisak ulja na leru pa pali i gasi lampicu.

Radio s kolegom jednog Peugeota s istim problemom pa smo na kraju otkrili što je, ubiti kolega je otkrio, a meni prenio znanje :D
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
I sta da ja sad radim, da se vozim tako ako nema stete za motor ili da mijenjam to cudo. I kad kazem nekom nadobudnom i sveznajucem majstoru da treba mijenjat neki ventil za pritisak ulja i jos kad mu kazem da sam to procitao na forumu, il ce me sterat u 3pm, il ce dobit sijede i mlade :icon_scratch:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Znam sta mislis, majstori "vole" takve hahahaha

Ni sam ne znam sta ti je ciniti, ako nema stete za motor, a nebi trebalo biti, jer to radi samo na leru jel? Ne baca gresku u voznji? Onda samo ferceraj, kad auto bude za udaju onda probaj nesto iskemijati mozda.

Ili negdje iskopati kataloski broj, naruciti pa probas sam izmjeniti, nebi trebalo biti strasno jer su sve te pizdarije manje vise na dva sarafa i malo silikona kod sastavljanja, a to bi ti vjerujem i neki seoski majstor koji sarafi traktor bio voljan zamjeniti, ako mislis da nebi mogao sam.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Nije samo u leru, javlja se potpuno slucajno, nema nijednog uzorka, potpuno nasumicno. Nisam dosad cuo za taj ventil. Budem se sutra raspitao. Hvala za info :)
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Dešava se da malo zaglupe ti senzori. Meni na 2.0 hdi često poblesavi onaj za nivo ulja kad odem u podzemne garaže pa naglo cimne uz veliki nagib. Sledeće paljenje prikaže da uopšte nema ulja i nakon par minuta se vrati u normalu kako i jeste.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
jel tko imao problema sa ručicom za svjetla i žmigavce na Peugeotu, točnije 206?
kad dam žmigavac, nakon što par puta žmigne prestane sam, dok malo protresem ručicu ponovo žmiga... duga svjetla nekada sam ugasi, i kontrolna tabla nekad svijetli nekad ne...
gledao sam na youtubeu, kao neki komadić plastike unutra da se poderao, i trebalo bi to zamijenit, samo kaj sve treba skidat i rastavljat, pa mi nije za zajebavat se ako to nije to...

i sestra jučer navratila, ima 307, njoj počeo sad sam paliti vodu za brisače svakih par minuta....

govna francuska..
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Passat 2,0 tdi bluemotion 150 ks 2015-2016 godina do 150 000 km, ima li tko na forumu i da napiše svoje iskustvo.Hvala.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Da li se tko susretao s problemom greškom 'stop oil pressure to low' na 1.6hdi motoru. Imam citroen c3 2006 1.6 hdi i vec godinu dana ne mogu rijesit taj problem. Ostalo mi samo ici u ovlasteni servis. Greška sa javlja na sekundu ili dvije, kasnije opet nista. I tako u nedogled. Mijenjan je filter i ulje, senzori, skidan karter i cisceno sito pumpe i sve sto se moze zacepit ali opet isto... Ni jednom majstoru ne javlja greske na komp, nista...

Jel taj motor isto i u Fordu?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Pa da znam ako se i meni to dogodi,samo je moj dosta mlađi,zadnja generacija 1.6 tdci-ja u Fordu. Ja imam C max.
 

Najnoviji postovi

Na vrh