• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
To su dimenzije koje idu na njega, ovisno o standard felgama tj. Njihovoj colazi, ako su standardne felge vece obicno se ugradjuju veci diskovi i pakne i obratno.

Po broju sasije ti mogu reci koji diskovi i pakne su na tvom vozilu.

Ako zelis, mozes mi poslati broj sasije pa ti provjerim u intercarsu. Trebam sebi po novu remenicu servo pumpe u ponedjeljak.

A ako imas vremena, skines kotac dolje i nabrzinu premjeris dimenziju diska ili jos bolje ako imas vremena i volje skines jos dodatna 2 sarafa na celjustima i pogledas serijski broj na plocicama i onda nema dileme. Znam da je to malo "previse", al' ak vec ides usparat, uprljaj malo ruke :D
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Passat b6 kratka svjetla skroz slabo rade, napon je ok, sijalice su nove osram night breaker, duga svjetla rade odlicno. Jel moguce da su se lece toliko zamutile i ima li lijeka osim novih farova?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Narucio sam danas od marke ATE, dupla razlika u cijeni da kupujem u trgovini nego preko int, naruciio sam na temelju dimenzija koje sam premjerio a broj nisam uspio vidjeti, vidjet cemo sta ce doci, hvala
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@powershift
I uzeo si najbolji set. Ja sam uzimao za Golfa svakakve i uvijek budu jajasti, ma koliko god sam ravnao kod tokara, jednostavno je masovna produkcija i valjda su negdje prekaljeni, a negdje mekani i svakih par tisuća kilometara se auto trese kao pas na kiši kad kočiš. Onda uzeo ATE BRATE. Za prednji vent. set pljucnio "samo" 1280kn i bog te veselio. Ali razlika je i u pločicama, nema toliko prašine i čađe kao kod Boscha, SWAGa ili TRWa.

@NEWHOLLAND
Znaju se te leće zaprljati, probaj malo prebrisati leće s nutarnje strane sa mikrofibrom, trebalo bi biti bolje, ako nisu leće "zamagljenje" do boli.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Imam pitanje, radi se o renault laguni 2 limuzina...

Ne mogu otvoriti gepek (prtljažnik). Jedino mogu iznutra mehanički. E sad, kako saznat jel do brave ili do struje?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Skinuti plastiku vrata gepeka i vidjeti dali se sajla otkvacila, pukla, rastegla ili sto vec. Ako je na struju, najlakse vidjeti da se motoric spoji direkt na neki izvor struje da se vidi dali radi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Trabao bi imat na bravi zaštitnu gumu, ona ako je popucala onda uđe vlage unutra i počne zezat.
Probat to nekako raskopat i očistit kontakte ili pošpricaj sa WD-40 unutra pa vidi jel ima promjene.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
@powershift
I uzeo si najbolji set. Ja sam uzimao za Golfa svakakve i uvijek budu jajasti, ma koliko god sam ravnao kod tokara, jednostavno je masovna produkcija i valjda su negdje prekaljeni, a negdje mekani i svakih par tisuća kilometara se auto trese kao pas na kiši kad kočiš. Onda uzeo ATE BRATE. Za prednji vent. set pljucnio "samo" 1280kn i bog te veselio. Ali razlika je i u pločicama, nema toliko prašine i čađe kao kod Boscha, SWAGa ili TRWa.

@NEWHOLLAND
Znaju se te leće zaprljati, probaj malo prebrisati leće s nutarnje strane sa mikrofibrom, trebalo bi biti bolje, ako nisu leće "zamagljenje" do boli.
Ja sam jedan od onih koji je imao problema s ATE-om. Diskovi protresli nakon manje od 1000km...
Natezao se dobra 3 mjeseca da mi uvaže reklamaciju....
Nisam bio jedini, imali su cijele serije škarta......
uzeo na kraju textar koji je još 20% jeftiniji a na mom autu prva ugradnja ( BMW ).....
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Malo oprao motor, bio mastan oko dekla razvoda, sad nemam vremena da vidim di curka ili uopće više ne curka.


 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Da da, to je bilo privremeno rješenje, na kraju ostalo stalno, hehe.To je njemački čep, mislio sam da će biti vječan ali eto nije. To je drugi ugrađen, prvi original je isto par godina izdržao, hehe.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Da Škodin je motor, heh, i Nijemci su rekli da je izdržljiviji od ondašnjih njihovih benzinaca?!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Da da, i motor mu je još uvijek dobar?
Moja ima tek 170 000 km, i još uvijek dosta dobro ide, i dosta je elastičan motor, probao sam u 5 brzini spustim malo ispod 60 km/h i povuče na ravnom lagano odmah.
U 4 brzini spustim samo za probu na 50 km/h i povuče odmah lagano ?!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Na mojoj su još original prednji ležaji, homo kinetički, kugle, spone, diskovi su jednom mjenjani i pločice dvaput i amortizeri jednom - desni bio lošiji na tehničkom a ja oba zamijenio.....
 
Na vrh