• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
tu stoji normalno 12v, 92 Ah, 520A nominalno ili 850 max struja praznjenja , jeasm li u pravu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bolje nemoj, a ako već iz nekog razloga ne možeš dolijati antifrizom (npr. INA Al 40), onda svakako, umjesto obične, upotrijebi destiliranu (demineraliziranu) vodu.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Imam problem sa playerom u kolima. Naime rijec je o radiju Alpina (inace je radio bas top). Znaci od jednom je izgubio svaki kontakt (malo cudno, ali mislim da je crkao) ali mi nije jasno da tako dobro radio moze odjednom da "crkne". Provjeravao sam, struja dolazi do dzeka. Osigurac od 10a u radio je zdrav, e sad ponavljam, ne mogu da vjerujem da odjednom radio prestane da radi, nikakvog znaka ne daje...

1614545307655.png
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
, 520A nominalno ili 850 max struja praznjenja , jeasm li u pravu
Ne DIN 520A i EN/SAE 850A ti označavaju koju amperažu može dati kod hladnog starta tj. na -18 (engleski CCA - cold crank amps) samo po različitim standardima tj. načinima testiranja DIN (njemački) EN/SAE ( European Norm/ Society of Automotive Engineering - SAD standard za aute) .

Razlika je u tome kaj po DIN znači da on može davati struju od 520A a da mu u vremenu od 30 sekundi napon ne padne ispod 9V odnosno 150 sekundi na 6V a po EN/SAE da može davati struju od 850A u vremenu od 30 sekundi napon ne padne ispod 7,2V.
 
  • Like
Reactions: ZJ

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
smijem li nadoliti 1-2dl obicne vode u sustva za hladjenje, inace ide g12
današnji antifrizi se miješaju s vodom iz pipe. dakle ne destilirana, ne demineralizirana već obična voda iz pipe. To piše na uputvima od auta i od antifriza....
S destiliranom ima velike šanse da ti neki senzori neće radit, npr da će ti javljat da fali antifriza i slično.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Zakon, još malo bumo kamenac kupovali uz antifriz pa točili u hladnjak.
Kak i ono olovo kaj su bedakima tržili kad su olovni benzin izbacili jer je štetan ali su olovo kao aditiv preporučili....
 

Najnoviji postovi

Na vrh