• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bademi u vukov.-srijemskoj

Zagi007

Novi član
Tu od
26 Sij 2018
Poruka
16
Da jasno je bez adekvatnog programa zaštite je jako teško...kako kod svega tako i kod badema...mogu li vas pitati kako ste zadovoljni s urodom kvalitetom i količinom badema dosad...jer jedno je knjiga i šta kažu stručnjaci a drugo je kada pitam nekog kao vas koji ima informacije iz prve ruke

lojza

Član
Tu od
12 Ruj 2009
Poruka
52
Nisam zadovoljan sa kolicinom badema, ali to je rezultat nekvalitetne zastite i nedovoljne kolicine NPK u gnojidbi. Tek kad budem imao dobru zastitu i kvalitetnu gnojidbu, oprasivanje bumbarima, onda sam 99 % siguran da mora biti svake godine jako dobar urod badema u ovim nasim krajevima. Kvaliteta badema i plasman na trziste po dobroj cijeni uopce ne dolaze u pitanje!

Zagi007

Novi član
Tu od
26 Sij 2018
Poruka
16
Imam viska sadnica badema sorte fra giulio grande i feragnez 50-60 sadnica po cijeni 30 kn komad

tino01

Novi član
Tu od
8 Lip 2019
Poruka
1
pozdrav svima
novi sam u ovome
zanima me koje su sorte naj bolje za kontinentalni dio hrvatske
i gdjese mogu nabaviti za sadnju iduče godine
ja bi za početak zasadio oko 100 komada

lojza

Član
Tu od
12 Ruj 2009
Poruka
52
Dobre su sorte Ferragnes, Tuono, Fra Giuglio Grande, Aromaticni, madjarski Rekord isl.
Bitno je da su sorte kasnije cvatnje.
Imas sadnica badema u rasadniku Karolina, Osijek i u rasadniku Hadrovic u Erdutu.Pozeljna je veca nadmorska visina (barem 180 mnm) radi izbjegavanja proljetnih mrazeva. Inace bas neces brati puno badema, ako ih posadis u nizini!

lojza

Član
Tu od
12 Ruj 2009
Poruka
52
Teoretski, uvijek je bolje kasnije rezati, ako nemaš puno za rezati! Makar, osobno nisam dosad primjetio da ranija ili kasnija rezidba badema ili nekog drugog voća ima ikakav učinak na vrijeme cvatnje itd. itd.
Ja nakon rezidbe uvijek mažem rane na voćkama voćarskim voskom. Kod koštićavog voća (u koje badem botanički pripada) je premazivanje rana, po mome, dosta bitno!

Zagi007

Novi član
Tu od
26 Sij 2018
Poruka
16
Ja sam mislio radi hladnoće...ali mislim da nemoze škoditi malo ranija rezidba...

Najnoviji postovi

Na vrh