• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balansiranje

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,002
Taj malčer je zmalčiral sve i svašta. Ovo mu je 3 rotor.
Da li je i previše batova problem? Po meni preklop od 50 il više mm nema smisla, moglo se tu uštedit na 2 il 4 komada, pogotovo na tak teškim batima. Vjerujem da bi i balansiranje bilo lakše onda..
Kolko je utega navareno gore?

Kučište sam mu ja prepravljal i pojačaval pred 2 godine, pogotovo onaj dio oko kopčanja.
Vjerujem da nije ništa popucalo od ovih silnih vibracija 🤔
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Mala promjena u kutu ušica, nosila je nekih 4 kg na rotoru.
Na jednoj strani smo odlično dobili, nakon promjene pozicije bata, i micanje starih ušica, ostalo je oko 400 g utega, ali su nas zafrkavale gore spomenute zracnosti.

Na ovoj drugoj strani, bilo bi bolje da smo još malo zakrenuli, tako da nam je tu bilo oko 2 kg... iako opet teško je reći, jer na jednoj poziciji 200g radi ko uteg od kg... dok na drugoj radi i manje.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,002
Znači čak je trebalo i zamaknuti kompletne ušice s batom?
A bile su na krivoj poziciji ili to samo radi lakšeg balansiranja, tj smanjenja težine utega?

Eto, EVB zavar je izdržal i ta ekstremna opterećenja i vibracije 🤣
Bio sad kolega kod mene, došao si je po vrata za malčer i ide na probu. Postavim slike kasnije 😎
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Znači čak je trebalo i zamaknuti kompletne ušice s batom?
A bile su na krivoj poziciji ili to samo radi lakšeg balansiranja, tj smanjenja težine utega?

Eto, EVB zavar je izdržal i ta ekstremna opterećenja i vibracije 🤣
Bio sad kolega kod mene, došao si je po vrata za malčer i ide na probu. Postavim slike kasnije 😎
Je Je, dvije smo pomakli, na svakom kraju jednu. Na ovoj daljoj mogli smo biti precizniji, pa bi bilo manje kompenzaciji ali... bitno da je miran
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
ekipa, imamo u planu balansiranje na području Daruvara i Slatine, te u nekom drugom terminu Sibinj - Slavosnki Brod, pa ako ima zainteresiranih.. javite se
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,373
Da li bi se moglo na čekičaru za kukuruz s fiksnim noževima odraditi balansiranje?
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Da li bi se moglo na čekičaru za kukuruz s fiksnim noževima odraditi balansiranje?
Kaj nisu oni noževi na kraju slobodni?
Moze slika toga? Nama je bitno da se vidi mali dio rotirajućeg dijela da možemo marker staviti
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Neki su fiksni, (kao kod jocca)tak da tu nema baš jednostavne pomoći
nema nama veze da li je fiksno ili leteće. bitno da je konstantno, što se tiče balansiranja, nama je svejedno.
Ako može slika toga, vjerujem da se da balansirati...
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Ljudi, danas sam bio u jednoj tvrtki u Varaždinu radi balansiranja rotora. Do sada su nosili rotor u neku tvrtku u blizini, te balansirali na stroju... Iz razgovora sam saznao, da su ti koji balansiraju, vezali ili zavarivali batove pri balansiranju (da ostanu zatvoreni).

Ne tražim, i ne govorim da sam najpametniji, međutim, ukoliko se raspitujete kod drugih oko balansiranja, nemojte pitati samo koliko košta... Pitajte ih kako balansiraju, ako balansiraju na stroju, ako ovo rade, zahvalite se i nađite nekog drugog. Drugo pitanje, pitajte da li stavljaju utege u sredini rotora, ne trebate niti tražiti da vam objasni zašto to radi.. Ako to rade, zahvalite se, i tražite drugoga, jer ovi gore spomenuti ne razumiju osnovne stvari...

za bilo kakva pitanja, stojim na raspolaganju!
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Krajem ovog tjedna ili početkom drugog bi trebali ta Metković, pa Ljubuski. Ukoliko ima zainteresiranih s juga radi balansiranja, javite se...
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Krajem ovog tjedna ili početkom drugog bi trebali ta Metković, pa Ljubuski. Ukoliko ima zainteresiranih s juga radi balansiranja, javite se...
Petak idemo na jug, 16.09.22. vidimo se
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
U petak 04.11. bi trebali ići za Vukovar. pa ako ima zainteresiranih za balansiranje. javite se
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Imamo jedan upit iz Istre radi balansiranja, međutim budući da se radi o velikoj kilometraži, tražimo još nekoga s tog područja kako bi se podjelili putni troškovi. Ima li zainteresiranih za balansiranje na području Istre?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Imamo jedan upit iz Istre radi balansiranja, međutim budući da se radi o velikoj kilometraži, tražimo još nekoga s tog područja kako bi se podjelili putni troškovi. Ima li zainteresiranih za balansiranje na području Istre?
Poslata pp
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Primjer izvještaja o balansiranju i mišljenju stanja stroja..
 

Prilozi

  • DocScanner 14. tra 2023. 00-05_2.jpg
    DocScanner 14. tra 2023. 00-05_2.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 34
  • DocScanner 14. tra 2023. 00-05_3.jpg
    DocScanner 14. tra 2023. 00-05_3.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 34
  • DocScanner 14. tra 2023. 00-05_4.jpg
    DocScanner 14. tra 2023. 00-05_4.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 34

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197

Prilozi

  • DocScanner 14. tra 2023. 00-05_5.jpg
    DocScanner 14. tra 2023. 00-05_5.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 37
  • DocScanner 14. tra 2023. 00-05_6.jpg
    DocScanner 14. tra 2023. 00-05_6.jpg
    26.5 KB · Pregleda: 36
  • DocScanner 14. tra 2023. 00-05_7.jpg
    DocScanner 14. tra 2023. 00-05_7.jpg
    10.1 KB · Pregleda: 36

Najnoviji postovi

Na vrh