• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balansiranje

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Prije par dana balansirali smo stroj za branje kamilice, domaće izrade. Mladi dečki koji su sami radili preinake.
Širina 4 metra.
 

Prilozi

  • 20230505_085658-01.jpeg
    20230505_085658-01.jpeg
    76.1 KB · Pregleda: 63
  • 20230505_085724-01.jpeg
    20230505_085724-01.jpeg
    64.1 KB · Pregleda: 62

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Jel to neki novi uređaj ?
Misliš za balansiranje? Nije nije, stati je adash. Dugo godina uspješno služi, bez ikakvih problema :)

Budući da nismo znali na što idemo, koristili smo.ovog jer ima mogućnost snimanja pa s tom snimkama možemo raditi što hoćemo i peovest balansiranje naknadno.

Ovaj ima 4 kanala, onaj manji 2.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Stigle su igračke još se čeka acellerometar , tj više njih i krećem napokon sa izučavanjem balansiranja u živo .
Za sada sam proučio sve moguće dostupne informacije koje sam uspio iskopati na netu.

IMG_20230524_194313_443.jpg IMG_20230524_195318_182.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Dobili su se prvi rezultati , ima tu još dosta ta se poigra sa filterima ali bar izgleda da sam na pravom putu.
Ovo je bio test sa nekim acelerometrima koji imaju male izlazne parametre pa stvaraju dosta šuma tj smetnji pri mjerenju ali mislim da ćemo i to izolovati iz očitavanja.
Za testiranje koristim stubnu bušilicu pa su vibracije dosta neuredne jer ima luftova svugdje na sebi.
Sutra bi trebalo da se proba na nečem ozbiljnijem.

test 1.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Znaš kaj forumaše uvijek zanima..gdje si kupio opremu..koliko eura..

Narocito ono priključeno na laptop.
Kako radi ..koji softwer..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pa ovo je ručni obični mjerač vibracije , nisam kupio dobio sam ga .
Na trgovačkim sajtovima je oko 150tak dolara.

A ono na laptopu je osciloskop koji je eksterni za računar , u pitanju je HANTEK 6022 , nedostatak je što je dvokanalni ali ako se eksperiment bude dobro pokazao laku je kupiti 4kanalni.
On je plaćen 110e ovdje , preko ebaja i sličnih je 70tak dolara.
Na njemu je trenutno priključen senzor IR tipa (5 dolara) koji čita oznaku na osovini .
Na drugom kanalu je acellerometar iz mašine za balansiranje točkova koji mi nije uspio dati dobre podatke , čekaju su drugi moderniji a ako bude potrebe uzet ću i "prave" piezoelektrične .
Uglavnom projekat ide do kraja nije bitno šta treba.

U principu na osnovu repera na osovini i pika vibracije određuješ gdje je debalans.
Možeš da izmjeriš vremensku distancu repera i pika .
A na osnovu amplitude vibracije možeš izračunati ili eksperimentalno utvrditi veličinu debalansa.

To je ukratko ono što sam ja skontao mada vibracije i balansiranje je čitava nauka jer je u igri puno puno faktora.
Ali pošto na poslu imam slobodnog vremena izučavam polako :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Onda najbolje vola zavrtjeti, on se izuzima pomalo kak se peče
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Savoris, ako dobiješ kut i vrijednost, možeš koristiti adashev software za balansiranje. On je free. Imaš za skinuti na njihovoj stranici, virtual unit. Jedino kaj budeš trebao ukucavati vrijednosti.
 
Na vrh