• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke marke Claas

  • Temu pokrenuo Massey4455
  • Datum prvog posta

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Massey4455 kaže:
da i to šta kažeš.
a šta ti misliš da li se rolo balireke smiju prat sa vodom na kraju sezone.

Nemoj ni probavat. Moja je kod mene već 4 sezone i vodu je vidila samo prije sezone i to vanjski plehovi, unutra ništa i još prođe koji ležaj kako se zapeku preko zime. Podmažeš i vozi. Kad sam ju kupio (naravno nije bila nova) bila je čista ko suza. Ni jedan senzor mi nije radio, svi kontakti oksidirali od vode, bilo je male zaje... Svaku jesen ju kompresorom dobro ispušem i to ti je to
 
M

Massey4455

Guest
znaći samo kompresor ispuhat i podmazat.da naša je kod nas isto 4 godine i kad smo je kupili isto je bila čista vjerojatno prana sa vodom kad je bila čista nije bilo točkice na njoj i malo su mi senzori radili malo nisu.to je znači bilo zbog toga. :D
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
203
rolland 46

pozdrav forumašima:drinkers:
imam jedno pitanje za vas koji imate claasove balirke.
jel zna netko kako se regulira ono centralno podmazivanje za lance? kod mene tu curi ulje ko ludo, sva se balirka umastila, napravio sam do sada možda do 500 bala (mjesec dana je kod mene) i potrošio 3 rezervara ulja za to centralno podmaz.
i još jedno pitanje..čitam ovdje da postoji neki ventil kojim se regulira koliko će bala biti nabijena. zanima me jel postoji to na mojoj (rolland 46, ´98. god.) i gdje se nalazi?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Koliko su veliki rezervari? Mora biti masni lanci i lančanici, Uzmi lancol, on manje slini i olje se drži za lance. Imaš na desnoj strani EHR ventile?. Tu ti se nalazi i jedan aluminijski kotačić kojim reguliraš tvrdoću bale. Inače mora bit skroz zatvoren
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
203
Koliko su veliki rezervari? Mora biti masni lanci i lančanici, Uzmi lancol, on manje slini i olje se drži za lance. Imaš na desnoj strani EHR ventile?. Tu ti se nalazi i jedan aluminijski kotačić kojim reguliraš tvrdoću bale. Inače mora bit skroz zatvoren

AHA...rezervar je oko 2 litre. problem je u tome što mi je jedan čovjek iz susjednog sela koji isto ima claasovu balirku reko da on stavlja bilo kakvo ulje, čak i prerađeno. ja sam koristio motorno ulje, a zato je i slinilo ko ludo! ok, zači treba sipat lancol, nije problem.
e sad što se tiće ventila mislim da jesu ti elekrohidraulični, moram pogledati sutra jel ima taj kotačić...inače mehanika stvarno nije moje područje, al snalazim se nekako. Hvala na savjetu!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Lancol inin ili koji drugi, da se ulje čim bolje drži za lanac, neće toliko ni sliniti onda. JA sam ceć oko 10l potrošio ulja s tim da sam uzeo orlenov pilarol koji je jako rijedak i ne kupujem ga više... Imaš i orlenov lancol, on ti je gušći. U cijeni su jeftiniji od ininog
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
pozdrav forumašima:drinkers:
Imam jedno pitanje za vas koji imate claasove balirke.
Jel zna netko kako se regulira ono centralno podmazivanje za lance? Kod mene tu curi ulje ko ludo, sva se balirka umastila, napravio sam do sada možda do 500 bala (mjesec dana je kod mene) i potrošio 3 rezervara ulja za to centralno podmaz.
I još jedno pitanje..čitam ovdje da postoji neki ventil kojim se regulira koliko će bala biti nabijena. Zanima me jel postoji to na mojoj (rolland 46, ´98. God.) i gdje se nalazi?

dali si imo kasnije problema sa balirkom planiram kupiti baš
claas 46
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
203
dali si imo kasnije problema sa balirkom planiram kupiti baš
claas 46

Toplo preporučam!! što se tiće ovoga problema, poslušo sam savjet i sad koristim samo Lancol i sve je ok! ne troši ni blizu tolko ulja, a sve je uredno podmazano. ja sam više nego zadovoljan. brat je jedan dan baliro slamu od 5 do 11 sati je napreso 219 bala. za cijeli dan bi mogla 500 komada znači
prije sam imo welgericu neku stariju, s njom je bilo dosta problema, ali ova radi ko singerica
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
toplo preporučam!! što se tiće ovoga problema, poslušo sam savjet i sad koristim samo lancol i sve je ok! Ne troši ni blizu tolko ulja, a sve je uredno podmazano. Ja sam više nego zadovoljan. Brat je jedan dan baliro slamu od 5 do 11 sati je napreso 219 bala. Za cijeli dan bi mogla 500 komada znači
prije sam imo welgericu neku stariju, s njom je bilo dosta problema, ali ova radi ko singerica

kum mi ima 46-icu i stvarno puno balira i ok zato sam se i odlućio za to, a i moje potrebe nisu neke velike tih 200 bala sto ti buraz napravio meni dosta za cjelu godinu kad netrosim puno, a kroz godinu imam vremena i šarafat
imas koju sliku da usporedim pošto sutra idem gledati jednu
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
203
kum mi ima 46-icu i stvarno puno balira i ok zato sam se i odlućio za to, a i moje potrebe nisu neke velike tih 200 bala sto ti buraz napravio meni dosta za cjelu godinu kad netrosim puno, a kroz godinu imam vremena i šarafat
imas koju sliku da usporedim pošto sutra idem gledati jednu

e nemam ni jedne...mogu sutra uslikati. ugl. ja sam platio 7300E čini mi se, a u dosta je dobrom stanju. obrati pažnju na zupčanike, po tom se najbolje vidi kolko je radila i u kakvom je stanju
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
e nemam ni jedne...mogu sutra uslikati. Ugl. Ja sam platio 7300e čini mi se, a u dosta je dobrom stanju. Obrati pažnju na zupčanike, po tom se najbolje vidi kolko je radila i u kakvom je stanju

na vrhovima zupčanika ima malo farbe, i opčenito solidno izgleda jedino je pikap skroz izlizan kak je na tvojoj
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
203
na vrhovima zupčanika ima malo farbe, i opčenito solidno izgleda jedino je pikap skroz izlizan kak je na tvojoj

ako ima još farbe na vrhu zupčanika onda vjerojatno nije puno radila. a na mojoj je bilo dosta farbe na pikapu ali se kod mene u prošloj sezoni ona skoro skroz izlizala, al dobro napravio sam sigurno tisuću i po bala. samo kaći i teraj, nema stajanja, jako su kvalitetno napravljene, a mogu i dosta brzo ići
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ako ima još farbe na vrhu zupčanika onda vjerojatno nije puno radila. A na mojoj je bilo dosta farbe na pikapu ali se kod mene u prošloj sezoni ona skoro skroz izlizala, al dobro napravio sam sigurno tisuću i po bala. Samo kaći i teraj, nema stajanja, jako su kvalitetno napravljene, a mogu i dosta brzo ići

juče smo kupili ju, valjci imaju boje malo ali su mjenjani, ko zna za zupčanike, ali opčenito je ok, jedino što nema sistem za špagu nešto je starija valjda 89g ,
u tom rangu balirki i za te novce mislim da je to najbolji izbor,
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
203
juče smo kupili ju, valjci imaju boje malo ali su mjenjani, ko zna za zupčanike, ali opčenito je ok, jedino što nema sistem za špagu nešto je starija valjda 89g ,
u tom rangu balirki i za te novce mislim da je to najbolji izbor,

ma sigurno da je najbolji izbor! nema veze što nema sistem za špagu, nema ni moja, kad sve staviš na papit jeftinija ti je mrežica od špage.
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
pozdrav ljudi,meni čovjek nudi rollant 44s u jako dobrom stanju 3500e i meni je potrebna samo za suve role sijena i slame.Presa je jako očuvana valjci nisu mijenjani a ima boje na njima tako i na pikapu al pitanje dana je-traktor mi ima 60 ks JD5303 jak je na kardanu bili on uopšte mogao raditi sa njom.Svaki savjet dobro došao hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh