• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke marke Claas

  • Temu pokrenuo Massey4455
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
pozdrav ljudi,meni čovjek nudi rollant 44s u jako dobrom stanju 3500e i meni je potrebna samo za suve role sijena i slame.Presa je jako očuvana valjci nisu mijenjani a ima boje na njima tako i na pikapu al pitanje dana je-traktor mi ima 60 ks JD5303 jak je na kardanu bili on uopšte mogao raditi sa njom.Svaki savjet dobro došao hvala

Mogao bi radit s njome..
I cijena je dosta prihvatljiva..

Moj glas ide ZA.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja mislim da bi mogao raditi bez greške, pogotovo ako ti samo treba kako kažeš za suho sijeno i slamu.
Jel ti hidraulika bude odgovarala, imaš dosta izvoda??
 
H

Helena

Guest
I ja mislim da bi mogao raditi bez greške, pogotovo ako ti samo treba kako kažeš za suho sijeno i slamu.
Jel ti hidraulika bude odgovarala, imaš dosta izvoda??
Šanana a kako se mogu riješiti izvodi za hidrauliku, npr na ursusu, da kači rolopresu .
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
otišla je jutros a sad mi javio,ima SIPMA 2000g.p očuvana ko nova je sistem letva lanac.Očuvanija je od cllasove,kakve su one
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Šanana a kako se mogu riješiti izvodi za hidrauliku, npr na ursusu, da kači rolopresu .

Ovisi koliko ima crijeva preša, ako su dva onda ti treba 1 izlaz iz traktora i povrat u traktor, Možeš to preko same hidraulike ili preko razvodnika... Ne znam kako ursus ima sistem...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
pozdrav! pitanje za one koji imaju rolo balirke Claas Rollant 44! sutra idem gledat jednu koju bi možda i kupio pa me zanima stručno mišljenje na sta treba posebno obratit pažnju na njoj? sta se kvari najvise i koliko je KS potrebno za pogonit ju?i koliko je izvoda hidraulike potrebno na traktoru i koja je razlika između oznaka na njima 42, 44, 45 i 46? nažalost nije na oglasima da vam ju pokažem!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ima kolega sa foruma (Franc) Claasovu balirku 44 i ima ju več 5 godina i tera ju sa sameom 90ks. Do sad nije imao nikakvih problema jedino šta mu je puko glavni lanac šta pogoni valjke,ali to je normalno to je potrošni materijal to se može na svakoj desit. Sa njom radi sve,znači sijeno,otava,slama i sjenaža.
Moj savjet ako kupuješ balirku radi sjenaže onda si bolje uzmi neku drugu,sa kukama na vratima da ti se vrata nemogu otvarat jer Claasova to nema pa se otvara prilikom baliranja.
Razlike u balirkama: 42-bala je 120x100 44-120x120 45-neznam 46-ista je ko 44 samo je novija tipa i ima oklope da se nevide valjci ko na 44,i na tim balirkama je i namontirana mreža za vezanje dok kod 44 malo gdje.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
el skup taj glavni lanac? netreba mi radi sjenaže, mislim netreba! treba al traktor mi je samo 70 ks pa ionak ne bi mogao napresat kak treba pa bi se kvarila sjenaza! e kak mislis otvara se prilikom baliranja? nisam nikad stim radio pa neznam!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Lanac ko lanac,kupiš obični onaj šta se može kupiti na metre pa odrežeš i daš spojnicu i to ti je to.Ima Francov rođak Zetora 7211 i istu takvu balirku te radi sa njom i sjenažu,bale jesu malo lošije nego Francove ali se nekvare. To ako se kvari sjenaža to je više do najlona i kako je bala omotana.
Evo ti video pa vidi na 1.40min kak se vidi da se bala okreče a to nebi smjelo događat.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MGUJ5pQxN0c&feature=related[/YT]
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A kaj će ti kuka na vratima, ove Claas koliko znam i maju takav princip, makar novije... Kad se otvore malo signalizira da je bala puna...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
A kaj će ti kuka na vratima, ove Claas koliko znam i maju takav princip, makar novije... Kad se otvore malo signalizira da je bala puna...

toma koje glupo pitanje,pa da se balirka zatvori i da nemoraju cilindri trpit svu tu silu prešanja bale i bala bude bolje sabijena. Novije balirke to imaju ali ove stare ne 44 i 46

a kakav bude signal da je bala gotova? jel ta claas rollant 44 oko 95.god. ima elektronike?

Nema nikakav znak da je gotova nego samo ima jedan sat koji ti pokazuje kolko je sijena u balirci tj. koliko je bala sprešana. Ima samo jedan gumb kojim pokrečeš špagu da balu sveže.

Evo ti slika i ovo šta je crno zaokruženo to ti je taj sat gdje vidiš sabijenost bale:


http://imageshack.us
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
znaci mogu ju presat dok kazaljka nedodje do kraja crvenog polja!aha, ok sad sam skuzio za ovo kad je bala gotova, i za taj gumb za spagu! pa jel onda te balirke koje nemaju kuke ni nemogu radit sirovo? i da li odlaze ti cilindri koji trpe presanje? a sve imaju hidraulično podizanje pick-upa? ova na slici mi se totalno svidja! nadam se da ce takva bit i ona sutra, al vidjeti cemo kaj gazda bu rekel

P.S. nezamjerite mi na glupim pitanjima oko strojeva, tek sam nesto vise od godinu dana u tom poslu
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A ko otvara kuku na vratima. Ehr regulira otvaranje vrata, a cilindri su predviđeni da drže... Ko je slago znao je šta radi...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I
Moj savjet ako kupuješ balirku radi sjenaže onda si bolje uzmi neku drugu,sa kukama na vratima da ti se vrata nemogu otvarat jer Claasova to nema pa se otvara prilikom baliranja.
Razlike u balirkama: 42-bala je 120x100 44-120x120 45-neznam 46-ista je ko 44 samo je novija tipa i ima oklope da se nevide valjci ko na 44,i na tim balirkama je i namontirana mreža za vezanje dok kod 44 malo gdje.
I na balirci koja ima "kuke" isto se vrata mala otvaraju..

Otvaranje vrata je normalno,jer to balirka dozvoljava malo toleranciju i ne šteti ničem..Cilindri su spojeni na "hidro akumulator" u kojeg onda ulje prelazi kad se vrata malo počnu otvarat al on opet drži pod pritiskom "kuke".
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
znaci mogu ju presat dok kazaljka nedodje do kraja crvenog polja!aha, ok sad sam skuzio za ovo kad je bala gotova, i za taj gumb za spagu! pa jel onda te balirke koje nemaju kuke ni nemogu radit sirovo? i da li odlaze ti cilindri koji trpe presanje? a sve imaju hidraulično podizanje pick-upa? ova na slici mi se totalno svidja! nadam se da ce takva bit i ona sutra, al vidjeti cemo kaj gazda bu rekel

P.S. nezamjerite mi na glupim pitanjima oko strojeva, tek sam nesto vise od godinu dana u tom poslu

Nebi ti baš htio pisat previše o prešanju sa tom balirkom jer nisam sa njom baliro samo sam vidio kako radi,radije se javi forumašu Franc na PP. pa će ti on sve detalje objasnit šta i kako.
Nisam ni skužio da ova ima hidraulični pikap,znam da Francova nema ali to ti nije niki problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh