• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke marke Claas

  • Temu pokrenuo Massey4455
  • Datum prvog posta
M

Massey4455

Guest
Dal ima još netko balirke za rolo bale Claas... Evo par slika mojih pa da vidim vaše ako netko ima..

28c5f0d3.jpg


9fca7e3d.jpg
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ima ja 250 RC, evo slika



Daj mi reci jesi zadovoljan sa svojom, imaš kvarova?
 
M

Massey4455

Guest
Nisam još imo nikakav kvar osim što mij puko lanac, a ti?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ove godine sam dva ležaja promjenil na početku sezone, a ostalo sve po starom, kopčaj i vozi 8)
 
M

Massey4455

Guest
Slažem se u potpunosti sa tobom a koja je tvoja godina?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
10 mjesec 1999. Koja je tvoja, to je stariji model?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kakvo je upravljanje komorom i pick up-om? Je ima noževe?
 
M

Massey4455

Guest
A kod tebe imaš hidraulićni ili ručno i i dal imaš noževe. dal je teška sameu?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ima noževe, upravljanje je preko terminala, hidrauličko. Nije teška Same-u, ide dobro s njom bez problema
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dali se to meni čini ili ti cilindar drži pritisak??
ima tu jedan moj kolega par sela dalje on je kupio isto takvu balirku kakva je tvoja i isto mu cindri drže pritisak. ima zetora 6340 i sad je kupio novog zetora proxima comfort 8441 i kad je balirao s ovim 6340 išao je super al kad ju je sabijao zako ju je čuo al kako bala nije bila ravna s vremenom se lagano počela otvarat i nikako nije uspjela izač jako sabijena. mislim bila je sabijena al nije to bilo to.
sad je on dao cilindre složiti e sad kako je sad i kako se ponaša pod 90 ks zetorom neznam iskreno al po meni bilo bi bolji patent da su izmislili zatvarač da ne trpe cilindri kako recimo ima moja df. i ja sabijam kako hoču mgu tolko nabiti da traktor zna osjetiti al onda ju 60 ks traktor nemože na stražnjem hidrauliku nosit jer ode prvi kraj u zrak na zelenol liniji.
inače ta claas balirkica radi super jedino joj je to mana. e sad kako ima član toma84 to na svojoj riješeno neznam jer na takvim novijim nisam obračao pažnju baš na te zatvarače
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Moja ima jedan ventil kojim reguliraš nabijanje bale koji mora biti skroz zatvoren da bi bale bile kak se spada i imale 800+kg 8) Kada se bala napreša komora se malo otvori i senzor salje signal da je bala gotova. I kod ove cilindri drže pritisak. Traktor ju osjeća jednako na početku i na kraju bale samo treba normalno balirat i ne forsirat nemoguće
 
M

Massey4455

Guest
Da istina je samo ja nemam baš takav problem moji cilindri drže još dobro tak da mogu balu nabit preko 800 kg. :) znaju nekad pištat da je gotova al onda treba samo zatvorit balirku i tjerat još da se nabije ali to je rijetko.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja kad zapiska još mogu 10sec brat i kreće mi mreža na balu, ali do tada ju nabijem kak se spada, imaju i preko 800kg neke (ovisi o travi)
 
M

Massey4455

Guest
je da ti imaš automatski na mrežu ja imam na špagu koju ja ukljućujem pritiskokm na gumb ttask da ju mogu zatvorit kai stisnut još.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ali i ako je balirka otvorena otraga više od 20 cm curi trava van iza nje :lol:
 
M

Massey4455

Guest
da i to šta kažeš.
a šta ti misliš da li se rolo balireke smiju prat sa vodom na kraju sezone.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Massey4455 kaže:
da i to šta kažeš.
a šta ti misliš da li se rolo balireke smiju prat sa vodom na kraju sezone.
Najbolje bi ju bilo samo ispuhat,i podmazat..
Oprat ju prije sezone..
 

Najnoviji postovi

Na vrh