• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Sama cinjenica da je Velger 4 puta modifikovao vezac da bi napravio stabilan vezac govori sve.Po meni ni najnovijia verzija nije najbolje resena.RS nikad nije nista prepravljao jer je to po meni najsavrseniji vezac.
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
po meni international ima najbolje rješene vezače,mislim na seriju prije john deere vezača!
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Nista ja tebe ne razumem kakve veze ima JD vezac sa internacionalovim JD ima modifikovan RS vezac, odnosno princip rada je isti kao RS samo su mere colovne.Serije Internacionala koje iza broja nose oznaku D imaju RS vezac,svi ostali imaju MCORMIC vezac.
 
Posljednje uređivanje:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
E sad ste me zbunili sa tim vezačima, sad kako izgledaju ti mcromic a kako RS vezači moželi koja fotografija ako ima,jer imam u selu jednu internacional balirku a sad ko ćeti znati koje vezače ima,samo mi je poznato da čovjek sa njom ima problema nepravi baš idealne bale,i neveže baš nekada hoće zezati.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
To sto ne pravi idalne bale to je do klipa a sto ne veze to je vec druga prica a slike bih ubacio kad bi znao kako se ovde ubacivaju izguglaj rs vezac pa ces videti
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
To sto ne pravi idalne bale to je do klipa a sto ne veze to je vec druga prica a slike bih ubacio kad bi znao kako se ovde ubacivaju izguglaj rs vezac pa ces videti
slike idu jednostavnije nego na drugim forumuima, kad otvoriš prozor za pisanje poruke ispod teksta je novi prozor (dodatne mogučnosti) i tu klikneš na (uredi privitke) zatim na (browse) tu izabereš sliku sa svog računara i u tom prozoru klikneš desno od browse na (uploadiraj) i ne zatvaraj taj prozorčić mišom na x nego ispod na (zatvori ovaj prozor) a i nemoraš ga zavratai, ako želiš dali su sve fotografije unjete klikneš na (pregled poruke) i na kraju klik (pošalji odgovor).
P.S. tvoje fotografije i odgovori svima će dobro doći.. kod mene u okolini postoji prezime Levak..imaš li kakve srodnike kod nas.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Jel dobro ovako snasao sam se evo ovo ti je RS vezac.Inace levak mi je nadimak zato sto sam levoruk nije mi prezime.Ovo su Savorisovi vezaci na Revijeri iskopao sam negde
 

Prilozi

  • slika-0-2010-07-1279931163-velika.jpg
    slika-0-2010-07-1279931163-velika.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 1,088

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Znači RS vezači su najbolji, te vezače koristi Riviere casalis,internacional ili još neke balirke
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Slabo ti pratis na casu Internaconal nosi Mcormic vezac a samo serije sa oznakom D nose RS vezac.RS vezac nose sve prese osim Clasa, Velgera ,MF i Internacionala
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečki kak poštelati balirku welger kaj bolje stisne bale ..stisne ona balu ali mi se čine preslabo i kad tovarimo na prkolicu ili istovarujemo dosta njih se zna raspasti..htio bi kaj budu špage bolje napete al nikak mi neuspjeva i neznam kak naštelati..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo ti nju našpanaj nek se federi napnu!!

Tu je problem kod moje AP 41, nesmijem ju jako nategnui jer mi onda pucaju, ili se razvezuju čvorovi, neznam zašto je to tako, kaj bi moglo biti naispravno kod samoga vezača kaj se to događa.
Čim ju našpanam malo jače da sabija, odma krenu problemi, pa moram raspuštat da bi mogao normalno raditi, a i onda se desi da na 100 kom razveže kojih 3 bale.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Samo ti nju našpanaj nek se federi napnu!!

Tu je problem kod moje AP 41, nesmijem ju jako nategnui jer mi onda pucaju, ili se razvezuju čvorovi, neznam zašto je to tako, kaj bi moglo biti naispravno kod samoga vezača kaj se to događa.
Čim ju našpanam malo jače da sabija, odma krenu problemi, pa moram raspuštat da bi mogao normalno raditi, a i onda se desi da na 100 kom razveže kojih 3 bale.

ma to kak ti kažeš kaj se 3 bale razvežu na 100 kom to je malo..ne razveču se na ovoj nego nisu napete špage.. dok digneš balu špage su 5 cm od slame i po tome se vidi da je otpuštena a dok baciš zna skliznut špaga sa slame i sva bale se rastepe.. istu zemlju mi je baliral i drugi sa claasovom balirkom i bala je skoro duplo teža a i špage su napete tak kaj jedva prste gurneš ispod njih...radile su jedna pored druge tak da je za obje bili isti uvjeti.. a nikaj budem probal napeti tog tunela pa budemo vidli kaj bude..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
ma to kak ti kažeš kaj se 3 bale razvežu na 100 kom to je malo..ne razveču se na ovoj nego nisu napete špage.. dok digneš balu špage su 5 cm od slame i po tome se vidi da je otpuštena a dok baciš zna skliznut špaga sa slame i sva bale se rastepe.. istu zemlju mi je baliral i drugi sa claasovom balirkom i bala je skoro duplo teža a i špage su napete tak kaj jedva prste gurneš ispod njih...radile su jedna pored druge tak da je za obje bili isti uvjeti.. a nikaj budem probal napeti tog tunela pa budemo vidli kaj bude..

Evo jednog mojeg crteza da ti pokusam lakse objasniti:

primi balu s jednom rukom za spage i dok stisnes saku razmak izmedu spaga (ovaj oznacen sa strelicom na slici) ti mora biti cca 8 cm.. onda je bala normalno nabijena.. pa si tak otprilike pritegni federe na tunelu. to mi je objasnjaval jedan majstor koji mi postelava balirku..
a moze biti jos jedna stvar, oni takozvani "ribeži" koji se nalaze u unutrasnjosti tunela, svaki sa jedne strane (oni sluze tome da ne dopustaju da se masa vraca nazad u balirku) su se mozda poderali pa ti dobro ne sabija bale..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
hvala puno.. znači dok špage primiš jednom rukom mora biti razmak izmađu njih oko 8 cm..nisu poderani ti "ribeži"
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Nemojte lupati glavu nije tu problem sto su meke bale,problem je sto vi u tunelu ili nemate ili su potrosene RIBLJE KOSTI koje sluze da bi zadrzale masu i bila tvrda bala
 

Najnoviji postovi

Na vrh