• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
To je??????ono kad savo krene u pohode na narodne novce.:rolfer::finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Eee balirao sam kukuruzovinu sa mojom rivijericom , ide onako sasvim pristojno i nije neka problematika osim problema koji se javlja iznad samog pikapa , masa je prilično sitna i isjeckana tako da je one vile koje ubacuju u tunel prilično slabo hvataju
Problem se javlja jer od ove suše u bali ima mnoooogo zemlje (prašine) , možda je bolje odložiti baliranje za posle kiše :roll:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Zanima me ako ne zna kvalitetu preša za kvadratne bale marke "Sgorbati", opći dojam, funkcionalnost, rezervni dijeovi....
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pjero,ja imam SGORBATI 171 S i zbilja sam zadovoljan s njom.Radi u tandemu sa 558 i mislim da je to super kombinacija jer radim i u brdima i znam da 558 ima dovoljno snage za nju.Inače dobro je osigurana (igle,vezačka osovina,šaraf na zamajcu).Vezači su modifikovani RS 3770,dosta rasprostranjeni i ima dijelova za njih (imaju ih mnoge balirke).Dosta brzo guta masu,bala je 45x36 cm i ako se ne štede obrtaji na traktoru teško ju je zagušiti.U slaboj masi je malo krivila balu a meni se to nije svidjelo pa sam i to riješio,ako te bude zanimalo kako objasnit ću.
To je evo ukratko moje iskustvo sa 171 S,vjerujem da Levak i ljudi koji imaju sgorbati imaju nešto još za dodati.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Pitam zato jer mi treba balirka i tu sam našao za dosta jeftine pare, ok, hvala...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Danas sam stucao 750 bala kukuruzovine , SOMECA ide kao metak , vrlo opaka presa
Na tu količinu bilo je 10tak odvezanih , uvijek mi odveže nekoliko kada su nova klupčad i dok izlazi onaj pogrbljeni dio špage sa početka , i još mi je jednom pukla špaga pošto je onaj dio koji izlazi iz sredine spetljao se nekako sa onom špagom sa kraja , kako je to uspjelo da se desi pojma nemam

Inače danas sam u baliranju našao nož od tarupa , sreća odradio je sigurnosni šraf na zamajcu :blackeye
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Jos toliko bala i trazives delove vezaca po njivi OKANITE SE BALIRANJA KUKURUZOVINE USLUZNO NECETE ZARADITI NI ZA DELOVE

Pitam zato jer mi treba balirka i tu sam našao za dosta jeftine pare, ok, hvala...
Kupuj slobodno zahvalna je to presa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jos toliko bala i trazives delove vezaca po njivi OKANITE SE BALIRANJA KUKURUZOVINE USLUZNO NECETE ZARADITI NI ZA DELOVE

A što bi se ja brinuo za to kada ima pravog majstora :mrgreen: dijelove ću da iskujem macolom (kao i do sada) :lol:
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz. svima... zanima me dali je za balirku potrebno imati neki poseban kardan, ovo pitam iz razloga što kod mene ne može da radi balirka kada motam traktor lijevo ili desno već samo kada ide pravo, dok vidim kod nekih, i pri okretanju mogu da baliraju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Postoje širokougaoni kardani sa duplim zglobom koji trpe veći ugao rada , oko 70-80 stepeni dok oni obični trpe nekih 35-40
Samo je mali problem oko cijene tih kardana :(

E sad , možeš malo da improvizuješ pa da pri otvaranju rude od prese ostaviš je u nekom pravijem položaju (ako je moguće) , neke prese imaju dvije rupe za otvaranje rude , odnosno tri i kod njih može ruda malo manje da se otvori i tada kardan stoji prirodnije , ti bi mogao da izbušiš tu treću rupu ako je nemaš a onda moraš da se voziš desnim točkovima traktora tik pored reda koji kupiš što i nije neki problem
Sve što ti kardan stoji ravnije kada ideš pravo sve više možeš motati pri skretanju
U mene SOMECA ima te tri rupe i kada je ne otvorim do kraja ima veliki ugao motanja , dok kod rivijere imam dupli kardan i nema problema :supz:
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
po tebi je pravo riješenje u duplom kardanu, što se tiće rupa za rudu ima već izbušene , ja uvjek presu otvorim do kraja i tada mi je i kardan prav, najbolje tada i radi , ako slučajno radim u vočnjaku kad ne otvaram presu do kraja onda moram polako na malom gasu da radim jer osjetim opterećenje zbog loma kardana. inaće mi je presa JD
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa najbolje je dupli kardan , samo me čudi da ti je kardan tako ukoso
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
kardan mi je pravo kad je presa skroz otvorena,
Jedno pitanje za forumaše pre neki dan sam gledao balirku riviere casalis ,žuta boja ali nisam nigdje mogao naći koji je tip broj,zamajac se nalazi sa lijeve strane ,znači nije sprijeda gdje je ruda kao kod ER40 nego sa strane,vlasnik koji je prodaje kaže da je 1991 godište e sad okojoj je balirci tipu riječe neznam. U suštini dal neko poznaje balirke Riviere casalis kakve su to balirke.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
To je KR40 a 1991 godine je imala vec 20 god taj bas ume da laze.Revijere su u principu dosta dobre prese a ta sto si gledao je jedan od prvih modela i dosta je stara bezi od toga
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ali ima trostruke vile za ubacivanje mase u tunel :rolleyess:
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma kako sam ja gledao tu balirku riviere casalis ima dvoje vile za ubacivanje mase u tunel,na prvi pogled izgleda mi da je dobro očuvana,farba je na njoj fabrička sija se,signalizacija radi,RS vezači, sa strane je onaj veliki kolut-zamajac ali eto ako stručnjak LEVAK kaže da je to stara presa i da je loša, onda je tako a prodavac što kaže da je 1991 godište on onda zaobilazi istinu.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
koji su bolji vezači presa RS vezači ili vezači što su na Welgeru koji su se bolje pokazali
 

Najnoviji postovi

Na vrh