• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ma znam za žicu-žalac...tam kupujem svako malo nešto.;)
Nema znači neki poseban naziv za to, čisto da znam kaj moram tražiti.

Moral bi ja i na svojoj petljače rastepsti i pogledati na kaj to zgleda.

Nego imam još jedan problem, alumunijske igle ispod, što dižu špagu na petljače, skoro su mi pojeđene do kraja u gornjem vrhu (razderala ih špaga tokom godina), jel bi se to dalo nekak ispuniti s varom, jel postoji nešto što može variti aluminij, elektrode nekakve možda??

za aluminij pogledaj ovo: http://www.durafix.hr/video.php, o ono kaj trebaš u žici-žalac je lisnata opruga.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
a sta treba uradit da bi vile donijele sijeno do kraja??:scratch
pogledaj dali u tunelu gdje bat nabija sjeno imaš s obje strane one škrge, jer kao da ih nemaš ili su istrošene na toj strani gdje ti je bala duža.
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
pogledaj dali u tunelu gdje bat nabija sjeno imaš s obje strane one škrge, jer kao da ih nemaš ili su istrošene na toj strani gdje ti je bala duža.

ako su skrge istrosene zamijeni im mjesta zato sto se vise jedu u donjem kraju.ja sam sada svoje zamijenio.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Skrge imaju i nisu bas potrosene.
malo vise lufta ima na nozu u donjem dijelu mozda i tri cetiri mm a u gornjem dijelu
je mozda 1mm.
vile su postavljene na istu duzinu i lijeve i desne.Na naj duzu mogucu mjeru.
i nije kopcanje vila ovako kao na slici.Kod mene je welger 45.
i hvala svima koji pokusavaju da mi pomognu.
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
Skrge imaju i nisu bas potrosene.
malo vise lufta ima na nozu u donjem dijelu mozda i tri cetiri mm a u gornjem dijelu
je mozda 1mm.
vile su postavljene na istu duzinu i lijeve i desne.Na naj duzu mogucu mjeru.
i nije kopcanje vila ovako kao na slici.Kod mene je welger 45.
i hvala svima koji pokusavaju da mi pomognu.

provjeri dali ti malj ima lufta lijevo-desno pa smanji zazor izmedju nozeva na najvise 1mm (da nebi bila cupava bala).izbaci koju sliku pa cemo rijesiti i taj problem sa nejednakim coskovima.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
provjeri dali ti malj ima lufta lijevo-desno pa smanji zazor izmedju nozeva na najvise 1mm (da nebi bila cupava bala).izbaci koju sliku pa cemo rijesiti i taj problem sa nejednakim coskovima.

moram prvo da nastimam taj zazor pa cemo vidjet za dalje.
jedan mi ovdje poznanik kaze da vile koje ubacuju trebaju bit nastelovane tako
da je jedan krak vila duzi a drugi kraci i da tako ubacuje sijeno jednako i onda bale budu jednake.
morat cu i to probat pa vidjt kako ce ispast.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
evo da i ja iznesm svoj problem pa mozda neko pomogne.
Imam Welger 45 od prije par sedmica.
do sada sam izbalirao sa njom oko 1000 bala.
i imam sledeci probelm.
gledano od pozadi balirke(od tunela). lijeva strana bale je losije nabijena nego desna
i onda bale idu ukrivo.Jeino ako je veca kolicina sijena kod ulaza onda se manje primijeti da je slabije nabijena to jest bala izgleda normalnije.
unaprijed hvala
Samo zazor nozeva i nista vise moras promeniti drvene klizace i nacentrirati nozeve
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Samo zazor nozeva i nista vise moras promeniti drvene klizace i nacentrirati nozeve

koliki zazor treba da bude??
klizaci mi izgledaju ok al posto sam totalni laik za
prese moguce da i to treba zamijenit.
Nije lose radila dok ja nisam skinuo nozeve i naostrio.
onda je bas pocela da zeza.
hvala za info..:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo ja sam danas izvadio malj napolje , naoštrio noževe , sredio zazore , zamijenio jedan ležaj na batu onako preventivno i kompletnu presu onako vizuelno pregledao i podmazao
Počela je malo , skoro neprimijetno da krivi bale i odmah sam se bacio na posao da sredim stvar po receptu ''bolje spriječiti nego liječiti'


@gradacac2
Najbolje je da se noževi liznu jedan o drugi , znači zazor što minimalniji ali to može samo na presi koja nema lufta u malju nikako , znači sve mora biti tip-top a posebno vođica koja neda da se nabije nož na nož

Još da napomenem da sam kupio neki kanap ''bane komerc'' neko novo pakovanje , jako loša stvar kod njega je što se kompletan nabubri , bukvalno je onaj najlon oko njega popucao od širenja klupka
Nemam pojma koji mu je vrag , onako , kanap i nije loš (srednja žalost ali je najjeftiniji) ali ovo bubrenje u klupku može da rezultira i time da se sve smrsi u sredini i onda bi morao da se baci
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e moj savo,kod nas ni nema tih no name veziva,jer ih nitko ni neće kupovat.Em su gruba i režu po petljačima,a dodatni minus je što se hoće upetljat zbog aljkavog namotavanja pa ga moraš bacit.Ovako platiš više i prst u uho...
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja sam ove godine poceo da koristim neko vezivo,dosad ga nije bilo kod mene u prodaji ili je tek pocela proizvodnja Ada samac tip 500,meni se pokazalo odlicno nije grubo,lijepo upakovano a cijena 23 km(1€ 1.95 km) klupko
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ovo opšte nije grubo , čak je i prilično sklisko a ne izvlači se iz držača ali je namotavanje katastrofa
 

phenom

Član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
43
mi imamo jd balirku to je starija balirka i radi super za nase potrebe ali nekad se zna desiti da se izvuce spaga kad je petljaci zavezu ja mislim da je zato sto nekako kratko osjece spagu eee sad bili se kako moglo povecati kad sjece
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
mi imamo jd balirku to je starija balirka i radi super za nase potrebe ali nekad se zna desiti da se izvuce spaga kad je petljaci zavezu ja mislim da je zato sto nekako kratko osjece spagu eee sad bili se kako moglo povecati kad sjece

koja je presa
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Trebalo bi da koristi Raspe petljac.Kao na deutz-fahr,sgorbati,galignani itd.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Ima netko broj od nekog servisera u okolici zg da popravlja balirke?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ima netko broj od nekog servisera u okolici zg da popravlja balirke?
0915628433 Cvrtila, negdje je oko zeline, ako nije više na tom broju znaju za njega u mirkovcu, kralj kQm koji uvažaju polj. strojeve, a on je servisirao balirke.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
mi imamo jd balirku to je starija balirka i radi super za nase potrebe ali nekad se zna desiti da se izvuce spaga kad je petljaci zavezu ja mislim da je zato sto nekako kratko osjece spagu eee sad bili se kako moglo povecati kad sjece
Potrosili ti se petljaci to ti je onaj kljun sa osovinicom to moras zameniti kad je kratak zavezak nemoze od rs vezaca u rs je osovinica 14 mm a u JD 14,9 mm
 

Najnoviji postovi

Na vrh