• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Pa tip 400 je jača i deblja od 500 samo moze bit da je presa nastelana na manju spagu pa da ju negdje čija ili opčenito da čija spagu pa tu puca, iskreno neznam sistem na welgeru, ali bi trebali pogledati da nema oštrih rubova na iglama i okuda prolazi spaga
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pa tip 400 je jača i deblja od 500 samo moze bit da je presa nastelana na manju spagu pa da ju negdje čija ili opčenito da čija spagu pa tu puca, iskreno neznam sistem na welgeru, ali bi trebali pogledati da nema oštrih rubova na iglama i okuda prolazi spaga

Znam da je deblja,ali kod petljača onaj šta radi čvor da se sveže on jednostvano nije prihvačo taj tip špage i zato je pucala,sad smo pred par godina promjenili one tanjure i sve oko njih jedino mislim da su ostali stari petljači oni šta rade čvor ali smo i na njima promjenili one zupčanike,maltene generalku smo napravili na balirci i sad radi ko zvono
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uredu je dečki, ali kod mene je drugi problem, zna se desiti da ne odpusti špagu i onda sveže duplog čvora, znači spoji 2 bale na jednoj strani i ta strana špage puca jer nemože tako proći van...recimo na 200 komada zna mi se u prosjeku 6 komada tako desiti.
Evo danas na 220 komada mi se desilo 2 puta.
Koristim Tip 400 i dobro je, tako je poštelana

Negde je nešto prenašpanato ili preutegnuto, a ja neznam kaj, nemam iskustva s štelanjem balirki, pogotovo tog stražnjeg mehanizma za vezanje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Uredu je dečki, ali kod mene je drugi problem, zna se desiti da ne odpusti špagu i onda sveže duplog čvora, znači spoji 2 bale na jednoj strani i ta strana špage puca jer nemože tako proći van...recimo na 200 komada zna mi se u prosjeku 6 komada tako desiti.
Evo danas na 220 komada mi se desilo 2 puta.
Koristim Tip 400 i dobro je, tako je poštelana

Negde je nešto prenašpanato ili preutegnuto, a ja neznam kaj, nemam iskustva s štelanjem balirki, pogotovo tog stražnjeg mehanizma za vezanje.

Kolega, to se i meni nekad zna dogoditi, bas isto to, ali jako rijetko, evo ove godine sem napravil 700 bal i jos mi ni jednu neje razvezala.. a neznam kaj je uzrok tomu.. bas kak velis, dupli cvor.. i to mi napravi samo desni petljac, ako ju gledas odozada..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Uredu je dečki, ali kod mene je drugi problem, zna se desiti da ne odpusti špagu i onda sveže duplog čvora, znači spoji 2 bale na jednoj strani i ta strana špage puca jer nemože tako proći van...recimo na 200 komada zna mi se u prosjeku 6 komada tako desiti.
Evo danas na 220 komada mi se desilo 2 puta.
Koristim Tip 400 i dobro je, tako je poštelana

Negde je nešto prenašpanato ili preutegnuto, a ja neznam kaj, nemam iskustva s štelanjem balirki, pogotovo tog stražnjeg mehanizma za vezanje.


Imaš na prstima petljača dva vijka,oko jednoga stoji feder,a drugi je iznad i kraći je i ima kontramaticu.. E na njima štelaš pritegnutost tih prstiju.Tebi su vjerojatno pritegnuti više nego treba i ne puste špage kad treba nego još jedan čvor vežu. Moraš popustiti gornji,ali samo pomalo,čak za jedan krug navoja.Pa bi trebalo biti bolje.

Jel kuzis o čemu se radi? Evo i slika..

DSC00913.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Moj brat ima New Holland 270 balirku, neznam koliko je stara, postelana je prije 5 mozda 6 godina i jos uvijek radi bez greske. Nema nevezanih bala a majstor mu reko samo spagu 350 i sad je problem sto te spage vise nema u Bjelovaru za nabaviti. Trebalo bi mjenjat petljače i jos ponesto a to mu se bas i ne radi.
To staro cudo kod nas je destak godina i radi savrseno, evo jedne takve:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=sYCx7CaPfdA[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Abrkili....kužim te, budem probal malo to poštelati, znam o čem se radi.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
to ti je to sina se mijenja tek kasnije kada
.sada treba uraditi kosuljicu za peti lezaj, vecinom se radi od tvrdo kuvane plastike da bi sto manje jela glavnu sinu u tunelu.

ta plastična piksa koja ide po vodilici je također nova napravljena,ali ona i dalje lupa :madmana:
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
ta plastična piksa koja ide po vodilici je također nova napravljena,ali ona i dalje lupa :madmana:

pisnu treba napraviti vecu 2 mm lufa i pocne lupati. i treba pogledati vodilicu mozda ja ostecena u jednom dijelu.a mozda si kada si mijenjao ona 4 lezaja omasio u stelovanju pa ti udaraju nakrivo pa ce ti taj plasticni brzo stradati.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
evo da i ja iznesm svoj problem pa mozda neko pomogne.
Imam Welger 45 od prije par sedmica.
do sada sam izbalirao sa njom oko 1000 bala.
i imam sledeci probelm.
gledano od pozadi balirke(od tunela). lijeva strana bale je losije nabijena nego desna
i onda bale idu ukrivo.Jeino ako je veca kolicina sijena kod ulaza onda se manje primijeti da je slabije nabijena to jest bala izgleda normalnije.
unaprijed hvala
 
B

BAGERISTA

Guest
Jesu ti jednako pritegnute,,,nači,dali je jedna i druga strana jednako stisnuta (sad neznam dali ima stezač ko šta je imala MF..)to si prvo pogledaj..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
dodavacke vile ne donesu sijeno do kraja pa ti ostaje odma na ulazu u tunel i pregledaj zazor noza(ne bi trebo biti veci od 2-3mm) i naostri ga
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
mislim da ima zazor na nozevima malo veci.
skidao sam nozeve i ostrio.
dali moraju vile da budu jednake duzine.Rekao mi jedan ovdje da
mora bit jedna strana duza.Ako me razumijete sta govorim.
dzina spage na balama je ista u milimetar.Super sveze balu tu nema problema.
jedino bale budu malo "cupave"ne isijece noz lijepo sijeno pa u jednom uglu ostane malo duze sijeno.Nadam se da me razumijete..
 
B

bilogorac

Guest
Dal mi može netko dati točni naziv ili slike kako ozgledaju oni maleni špičasti federčići iliti oprugice straga ispod veznog mehanizma kod onih polegnutih polumjeseca, a svrha im je da zadržavaju špagu da ne skoči prijevremena na polumjesec prilikom vezanja.??
Popucale su mi te oprugice, morao bi nabaviti nove. Welger AP 41


I pitanje, zašto mi se dešava da nekad sveže čvorove od dvije bale skupa i tu onda puca špaga, bilo na jednoj ili drugoj strani, kako kada??
Dal možda one kljove što odpuštaju špagu na vetnom uređaju prilikom sabijanja bale ne štimaju??
Radi se o Welger AP 41

Te opruge imaš u žica-žalac trgovina u bjelovaru,pak kn.komad,slagal sam takwu kod tasta,njemu je bil problem na petljacu folc kud wozi spaga malo zajeden,rastepli,svas aparat, :) malo fina turpija i vec 2 godine balira bez brige
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
a sta treba uradit da bi vile donijele sijeno do kraja??:scratch

prese se u transportu rasklapaju (kada stizu sa zapada) pa se obicno otkace vile,znaci ona bolcna koji drzi lijeve vile(gledano odpozadi) treba da bude u zadnjoj donjoj rupi.evo ti slika
 

Prilozi

  • DSC00378.jpg
    DSC00378.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 207
  • vile 2.jpg
    vile 2.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 179

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
mislim da ima zazor na nozevima malo veci.
skidao sam nozeve i ostrio.
dali moraju vile da budu jednake duzine.Rekao mi jedan ovdje da
mora bit jedna strana duza.Ako me razumijete sta govorim.
dzina spage na balama je ista u milimetar.Super sveze balu tu nema problema.
jedino bale budu malo "cupave"ne isijece noz lijepo sijeno pa u jednom uglu ostane malo duze sijeno.Nadam se da me razumijete..

centriraj nozeve, i kad baliras probaj kupit sjeno ili slamu vise sa vanjskom stranom pickupa, ako me razumijes sto ti hocu reci. tako vile bolje rasporede sijeno i bale su sa obadvije strane isto nabijene..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Te opruge imaš u žica-žalac trgovina u bjelovaru,pak kn.komad,slagal sam takwu kod tasta,njemu je bil problem na petljacu folc kud wozi spaga malo zajeden,rastepli,svas aparat, :) malo fina turpija i vec 2 godine balira bez brige

Ma znam za žicu-žalac...tam kupujem svako malo nešto.;)
Nema znači neki poseban naziv za to, čisto da znam kaj moram tražiti.

Moral bi ja i na svojoj petljače rastepsti i pogledati na kaj to zgleda.

Nego imam još jedan problem, alumunijske igle ispod, što dižu špagu na petljače, skoro su mi pojeđene do kraja u gornjem vrhu (razderala ih špaga tokom godina), jel bi se to dalo nekak ispuniti s varom, jel postoji nešto što može variti aluminij, elektrode nekakve možda??
 
B

bilogorac

Guest
Ma znam za žicu-žalac...tam kupujem svako malo nešto.;)
Nema znači neki poseban naziv za to, čisto da znam kaj moram tražiti.

Moral bi ja i na svojoj petljače rastepsti i pogledati na kaj to zgleda.

Nego imam još jedan problem, alumunijske igle ispod, što dižu špagu na petljače, skoro su mi pojeđene do kraja u gornjem vrhu (razderala ih špaga tokom godina), jel bi se to dalo nekak ispuniti s varom, jel postoji nešto što može variti aluminij, elektrode nekakve možda??
Ili nove ili popuni tekucim metalom,dok se stvrdne fina obrada da spaga nigdje ne zapinje i peri dalje
 

Najnoviji postovi

Na vrh