• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

B

barba1

Guest
sorry... priručnik je moguće nabaviti na e-bay,moju sam lično podešavao a oko mehanizma vezivanja(petljača) ipak sam trebao majstora.Da je to negdje u blizini moglo bi se pomoći, nadam se da ćeš uspjeti! Pozz!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
welger ap 42

pozdrav društvu. molio bih stručnjaka da mi objasni dali se može ovaj manji dio špage koja je u čvoru malo produžit, jer mi je skoro u čvoru pa se bojim da će uskoro da se bala razvezuje, a ovaj drugi čini se predugačak, skoro 4 cm,a ovaj prvi 2-3 mm. radi se o balirki welger ap 42, za sada radi dobro,nerazveže se skoro nijedna bala(izuzetak kad se spoje dva koluta, nekad prođe ali večinom ne), ima li kakav poseban način da se klupka spoje a da se čvor nerazveže.
 

Prilozi

  • 20052012188.jpg
    20052012188.jpg
    15.1 KB · Pregleda: 233
  • 20052012190.jpg
    20052012190.jpg
    16.1 KB · Pregleda: 175

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Promeni kljun na petljacu i ocisti prasinu ispod plocice sto ga stiska .
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Promeni kljun na petljacu i ocisti prasinu ispod plocice sto ga stiska .
hvala ti druže,ali bih te molio ak imaš kakvu foto kak izgleda taj kljun,tj. dali se može zamjenit samo kljun ili cijeli petljač i gdje je ta pločica.
 
Posljednje uređivanje:

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
moze samo kljun petljaca a plocica je iza njega kljuc 17 steze oprugu
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Evo slika kljuna petljača::
10mpgxv.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo danas je konačno probana SOMECA na njivi , izbalirao sam nekih 60 bala , normalno da se nijedna nije odvezala jer je neki levak je pretresao :mrgreen:

Bale su kao kocke šećera tvrde,jednake,sabijene ma odlične , malo sam eksperimentisao sa dužinom i sabijenosti bale tako da sam isprobao dosta kombinacija i dobio otprilike najsrazmjerniji odnos

slika088u.jpg


evo i jedan prilično loš video snimak , valjda neto se i vidi jer je njiva neravna a ujedno i veliki bočni nagib pa mi presa malo bježala na stranu , brže nisam mogao ići iz tih razloga , presa može daleko brže da guta

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lxST9CVFvI0[/YT]

http://www.youtube.com/watch?v=lxST9CVFvI0&feature=youtu.be
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Da se uverite koliko je ova presa lagana vidite sta je vuce
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=EC3rSizALdE[/YT]
mislim da ovaj nije daleko stigao,jer koliko mi se čini zatvoren mu je tunel na izlasku bale, što se u takovom slučaju može desiti..mislim na kvar.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Vidiš da je na kraju snimka pokazao kamermanu da mu otvori tunel , a ništa strašno se neće desiti ili će proklizati lamela ili pući sigurnosni vijak
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Meni se 2x dogodilo da sam zaboravio otvorit vrata na tunelu.Prvi put mi je jedan dida vikao,a pošto on stalno neš dobacuje nisam ga baš doživljavo.Kad sam skužio šta mi viče,naježio sam se.Iza je bila cijela bala nagurana kroz ono malo lufta,tvrda ko drvo,a vrata napeta,lagano se i pomotala.Inače su od 3mm lima,a zakačena nekim starim žilavim lancima pa ništa nije moglo puknut. Čupko sam jednu po jednu slamku dok nisam mogao popustit lanac..

Sad imam prije lanca svezan komad špage pa na njega zatvaram vrata,nek pukne tu ako već zaboravim..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja slabo kada i dižem taj poklopac , neda mi se da čupam balu ako viri
A ako već mogu samo podignem lim i on sam stoji , lance niti ne diram
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
pozdrav ekipa zanima me balirka internacional 445 ako neko ima iskustva s njom koje su joj mane itd.
dosad sam imao john deere prodo sam je zbog potrosenosti ako neko ima pitanja uvezi nje samo nek pita imam je u malom prstu!
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Ako nosi oznaku 435D uzeo si pravu presu ako nema oznaku D plakaces za JD
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
pozdrav ekipa zanima me balirka internacional 445 ako neko ima iskustva s njom koje su joj mane itd.
dosad sam imao john deere prodo sam je zbog potrosenosti ako neko ima pitanja uvezi nje samo nek pita imam je u malom prstu!

A nije li bilo logično kupiti opet JD,obzirom da je imaš u malom prstu???????
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
presa je 445d i u extra stanju a sto se tice jd jednostavno nije mogla vise sve se na njoj potrosilo a i dalje stojim iza tog da su to najbolje prese.
a razlog sto sam se odlucio za drugu je to sto ovde kod mene nema djelova za jd svaki dio cekas 10 dana a o cjeni da ne govorim a ako kupujes polovne djelove skuplji su nego novi!
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Forumaši jeli počela sezona baliranja, imali kavarova na presama, gdje nabavljate kanap(manilu) koja je ove godine cijena u eurima tip 500.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ja već lagano baliram uslužno , moje sam izbalirao sve , malo je nezgodno vrijeme za košenje i sušenje , biće teška ova sezona

A kvarova normalno da nema kada pravi majstor održava prese :)

najjeftiniji kanap koji imam u okolini je 20e dva klupka pa do 28 najskuplji
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Kod mene nije još počelo baliranje zbog ovog lošeg vremena a najeftiniji kanap je 25KM po klupku i to MAKITAL 500 pa ide do 35KM austrijski.
 

Najnoviji postovi

Na vrh