• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Za taj model nihde srecom to je standardan lezaj sa osovinicom koji nose dosta balirki u Srbiji imas u firmi apromet u adi cena je oko 25 eura tel 063501432
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ja sam iz Bosne, dali se moze ovaj lezaj sa osovinicom rasklapati, ako ih ne nadzem da li ih mogu reparirati,
a vodilice malja ima li njih kupiti, ako ne, dali se mogu raditi od obicnog vinkla
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
mogu od obicne vinkle samo im je kraci vek lezaj ne mozes remontovati pozovi taj br salje on i za Bosnu delove koliko znam
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
imam ja orginal lezaje za john deere balaricu sve je u paketu i orginal iz njemacke placeno je 450 km dao bih to za 400 imam i racun da nebi neko pomislio da je prevara u pitanju!
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
imam ja orginal lezaje za john deere balaricu sve je u paketu i orginal iz njemacke placeno je 450 km dao bih to za 400 imam i racun da nebi neko pomislio da je prevara u pitanju!
Za koji JD ne nose sve iste lezajeve noviji tipovi od 332 pa navise nose 3 lezaja a JD 224 nosi 6
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
koliko komada lezajeva kod tebe ima za prodati
koje su vanjske dimenzije tockica
kod mene su dva zaribala.
 
M

Milan

Guest
pooz... svima, imam jd 224t jako dobro me slusala, danas u toku pregleda sam utvrdio da su zaribala dva tockica na malju ima li ih gdje kupiti, takodze i vodilice malja su poderane i njih bi zamijenio, neznam gdje ima rezervnih dijelova za moju balirku

najbolje ti je ubaciti običan ležaj u košuljicu ili čauru jer tako i ovi svi rade gdje ćeš platiti 25 do 30 eura
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
potreban broj poljoprivredne radnje u brčkom

Dali neko poseduje broj telefona kakve radnje u okolini Tuzlanskog kantona koja poseduje dijelove za presu Welger ili dali neko poseduje broj telefona poljoprivredne radnje u brčkom koja se nalazi na malezijskom putu.:prayer:
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
zna li ko cemu sluzi onaj okrugli disk sto se nalazi desno od petljaca stezu ga dva vijka i ferode u kojima se okrece, kada rade petljaci
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
To je lamela vezaca sluzi da vezacki aparat ne bude potpuno slobodan i da igle u nekim situacijama ne bi kretale po inerciji vec kako im komanduje mehanizam prese.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
To je lamela vezaca sluzi da vezacki aparat ne bude potpuno slobodan i da igle u nekim situacijama ne bi kretale po inerciji vec kako im komanduje mehanizam prese.

ima li neko pravilo podesavanja ili dotezanja ove lamele ili vezaca, da napomenem lani nisam imao problema sa vezanjem i radom petljaca a dotezao sam odokalno ove sarafe,ali nikad se nezna
 

ivan77

Član
Tu od
30 Ožu 2012
Poruka
35
Pozdrav za sve! Da li neko ima neke informacije ili neka iskustva sa balirkama MF 20? Svaka informacija bi mi znacila.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Pozdrav! znam da je ovo tema o balirkama za male kvadratne bale, ali nigdje to nepise pa ja zato pitam ovdje! dakle, zanimaju me balirke za velike kvadratne bale! radi li netko od vas sa takvom? kvare li se isto kao male, obicne balirke? sluze li samo za suho? zasto se tak tesko mogu naci kod nas? i zasto je potrebno toliko vise KS za pogonit ju nego rolo balirku?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šta se ima kvarit u bali ako je sijeno suho,ako ti se kvari onda nisi dobro osušio sijeno. možeš radi i sjenažu sa njom samo ti je onda problem za omatanje bala,jer moraš imat neki drugačiji omotač ai odma ti je teže manevrirat sa njom jer moraš imat utovarivač i nekakve hvataljke za bale da se neprobode najlon. Ovisi koja i kakva balirka je teška za gonit,jer nisu svejednake kao ni rolobalirke. Ima jedan lik u selu ne DF-ovu kockastu veliku balirku i tjera ju sa MF-om 75ks. Teško se nalaze kod nas jer su kod nas tek u modi rolobalirke,kao šro su bile pred 10god male kockaste dok u njemačkoj male kockaste su bile u modi nekih 70godina.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
nisan ja pito kvare li se bale! nego kvare li se te balirke! eto za male balirke znam da kad se pokvari da ju je ziva muka popravt, za rolo sam cuo da se nema na njima sta pokvarit, a za ove neznam! sta, mislis da ce ove tek doc kod nas? ove su bolje po tome sto je bale lakse slozit, a eto za omotavanje stvarno tesko, moz ni ne postoji takav omotac
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
U moja pogreška.
Pa kvare se kao i svi ostali strojevi,ovisi kako radiš sa njime i kakvi si uzeo stroj.Znaš i sam ako uzmeš nešta novo onda to valja,a ako kupiš polovno onda nikad neznaš šta če ti kad puknit.
Ona ti radi na isti princip kao i mala kvadratna balirka,samo šta ima više petljača i igli.Doči će svremenom ima kod nas par komada na internetu,ako poznaš nekoga prekupca koji se bavi tim švercom onda ga pitaj ili nešt u vezi te balirke dali može ti dovesti neku odozgora iz Njemačke.
Sa njom možeš jedino sa utovarivačem manevrirat nikako drukčije,zauzimaju manje prostora od okruglih bala,kakve su za slaganje to neznam jer nisam sa njima radio,ali sam čuo da manje zauzmu prostora na prikolici i u štaglju.
Imaš omotač za te bale ali su rijetki tu kod nas jer malo tko to radi.
 
B

barba1

Guest
Pozdrav za sve! Da li neko ima neke informacije ili neka iskustva sa balirkama MF 20? Svaka informacija bi mi znacila.

pozdrav! Ako si mislio na mf20(kockaste bale) napravljena je da traje.Ako je dobro podešena nema šta da misliš...samo gas :) Sedam godina iskustva sa takvom,mislim da izbacuje najsimetričnije bale.Za sat može odraditi oko 200 dobro presanih bala(20-25kg).....svako dobro i sretno ako je već imaš! :supz:
 

ivan77

Član
Tu od
30 Ožu 2012
Poruka
35
pozdrav! Ako si mislio na mf20(kockaste bale) napravljena je da traje.Ako je dobro podešena nema šta da misliš...samo gas :) Sedam godina iskustva sa takvom,mislim da izbacuje najsimetričnije bale.Za sat može odraditi oko 200 dobro presanih bala(20-25kg).....svako dobro i sretno ako je već imaš! :supz:
da na nju sam mislio. trebalo bi mi neko uputstvo od nje, ja sam trazio ali nisam useo nigde da nadjem
 

Najnoviji postovi

Na vrh