• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
to cjena je bila u vrjeme kad je se puno vise radilo a bila je jos samo jedna balarica u krugu od 50 kilometara,doslovno su se ljudi bili kome ce prija a na cjenu nije niko gledao!
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Kada sagledaš naftu,manilu,mašineriju svoj rad kod nas je na tuzlanskom kantonu cijena oko 60pf po jednoj bali tako je bilo prošle godine ove godine neznam kakva će biti jer nafta je poskupila,i manila će sigurno poskupiti za cijenu baliranja bit će teško odrediti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
za špagu neznam ali cijena nafte je najavljena da ide na 3km
ako uzmemo još u obzir i cijenu dijelova koji konstantno poskupljuju pa i mazivo i gume stvarno je teško naći neki balans u određivanja cijene rada :oops:
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma ti se nesekiraj za dijelove u tebe savo nema šta da se pokvari sve si to dobro sredio sa majstorom Levakom a i kod tebe je SOMECA ima samo da baliraš da se neokrećeš e jedino gorivo je problem
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Kada se javi majstor Levak njega pitaj mislim da ti je on najstručniji za te stvari a ima tu i naših članova poljoprivrednika koji poseduju te marke presa kod mene je Welger tako da ti ja nemogu ništa kazati
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ima li ko iskustva sa presom JD 221 ima ih kod čove na prodaju i rivijeri kave su to prese

rivijera je ekstra presa , laka,brza,jednostavna sa skoro svim zaštitama , pričam za model koji ja imam
postoje i rivijere sa kontra tegom koje su još bolje ali o njima neznam mnogo

a kako sam primijetio da levak nešto ne gotivi JD prese , kako sam razumio najviše zbog dijelova , sve je slično ali ništa ne paše :rolfer:

pa i gorivo mi ne pravi velike probleme u baliranju jer vladimirac stvarno malo potroši po danu a presa ide brzo i bez stajanja tako da tu imam veoma dobar balans
e jedino da špagu istežem da bude tanja i sveže više , ili da koristim tip 1000 :weedman:
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
otiću ih porlikati kad budem uhvatio vremena ima ih 10-tak različitih marki.Još jedno kakvi su ono modeli presa koje ne guraju sijeno nastranu pod bat već ide ravno nabija i veže zašto su nakve jeli radi nagiba ili nepristupačnih terena
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa te prese bez malja su malo starije prese , mada ima i novijih modela

evo baš vidim jednu na PIKu koja i nije mnogo para
http://www.pik.ba/artikal/2656770/balirka-presa-klas-magnum/

ima član @zombie666 jednu takvu MFku i kaže da može sabiti balu kao i ove ''normalne'' prese

a one su zgodne za brdske krajeve , nema ljuljanja a lake i stabilne na točkovima , čak možeš balirati i da ideš preko otkosa
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
ima li ko iskustva sa presom JD 221 ima ih kod čove na prodaju i rivijeri kave su to prese
JOHN DEERE 221 ti ne bi preporucio zbog vise razloga da ti sad ne nabrajam a jedan je mnogo matora.Reviera je vec druga prica ali izbegavaj onu sa zamajcom sa strane i uzanim poklopcem (haubom) i to je mnogo matoro.sto se tice ovih za mekane bale bezi od toga nema delova
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo juče smo isprobavali presu , još je ostalo da se podese skidači kanapa i pikap da se rasklopi i preventivno pregleda

slika039.jpg


slika038c.jpg
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
savo hoćeš mi objasniti gdje se nalaze ti skidači kanapa jesuli to oni zavrnuti šiljci što se nalaze ispod petljača u tunelu ili je to nešto drugo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa ona poluga na kojoj se nalazi nožić za odsijecanje kanapa , ispod petljača
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma kod mene nije takav petljač a možda i jeste nemogu se sada nešto sjetiti dok ne pogledam kod mene je Welger AP 12.znam da ima kod petljača iznad tunela izgleda kao srp i na petljaču imaju kao neki zavrnuti šiljci moguće da su to skidači. Samo savo komšija ti je papren što se tiče djelova za prese imal gdje kakav jeftiniji nabavljač
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nisu ni slični petljači na velgeru i RS , neznam kako je na velgeru

ima u Brčkom jedna trgovina na malezijskom putu , mala je to radnjica ali imaju svašta pa tako i dijelove za prese , nekako se zovu na POLJO...... , nemogu da se sjetim :(

znači na izlazu prema Srebreniku odmah nakon semafora nekih 50-100 metara sa lijeve strane je ta prodavnica ,poznatije kao ''malezijski put''
bolje rečeno kiosk ali ljudi imaju svašta :prayer:

za cijene kod njih neznam , kupovao sam neke druge stvari i nije bilo strašno

a ovaj komšija , znam da je skup , inače prilično težak čovjek za saradnju , sretiš ga u gradu i pitaš za neki dio ili priključak a on odma kaže ''e nazovi me sutra na telefon''
pa čemu telefon ako smo sada oči u oči :mad:
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
ma taj ti je komšija stvarno skup baš tako kako si i objasnio kao da je jedini prodavač kod njega je brojač bala koštao 70KM dok sam ja isti takav dobio iz srbije za 15KM.A ta prodavnica što mi objašnjavaš je znači pored puta od mene od >Tuzle sa lijeve strane prije ulaska u Brčko jeli tako ako nije raspitat ću se va
žno je da je u ulici Malezijska kako ti napisa

dobra ti je ova someca ,dobro pravi bale neizgledaju loše super su zategnute jesili imao kakvih radova na njoj,podešavanja ili je ovako došla
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh