• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Kod mene nije još počelo baliranje zbog ovog lošeg vremena a najeftiniji kanap je 25KM po klupku i to MAKITAL 500 pa ide do 35KM austrijski.
ako misliš na Teufelberger onda je kod vas skuplji nego u hr, 115 kn klupko.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja danas sebi balirao nešto po voćnjaku i večeras me zove jedan kolega da odem završiti njegov posao što je počeo i pokvarila mu se presa , samo otišao i slupao 87 bala i otjera me pljusak , to je otprilike 1/3 one preostale 2/3 su pokisle ponovo , košeno prije 7 dana

I eto ti odgovora zašto se slabo radi

Inače potrošio sam i jedan par klupčadi ''BANE KOMERC'' , neznam zašto mnogi kukaju ne taj kanap :? meni nijednu nije odvezao :partyman:
Inače on je najjeftiniji , ako pređem u SR preko granice tamo je 10e kupko , komad , kod mene u apotekama je 13e a makital 15e
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Kod mene tek počinje košnja,,a špaga,,60 km tewe austrija,55 km tornado slovenija,dva klupka.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Mi koristimo taj tornado, TIP 500... Ništa drugo osim da sam zadovoljan sa njim, cijena je osrednja, ni jeftin ni skup... Milina
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo ja potrošio 4 klupka najjeftinijeg kanapa tako da sam razuvjeren što se tiče proizvođača i različitih cijena , izgleda je sve do prese i njenog stanja veznog uređaja ;)

meni je majstor levak rekao da može podesiti presu da veže i sa šnajderskim koncom :blackeye
 

welgermeki

Novi član
Tu od
7 Lip 2012
Poruka
4
Ja imam welger ap 41 , dosad normalno veze i nema problema , Primjetio sam da ima lufta svugdje pomalo na onom velikom zubcaniku na onim rukama sto guraju sjeno na top , interesuje me koliko dugo jos moze da radi..;)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
tjeraj dok ide,hehe

naime,ja imam sljedeci problem,balirka jako lupa,kad nabija ona ruka,i jako često proklizi lamela,kao da negdje zašteka.
mislili smo da je to od toga što ima jako lufta,pa ode ukoso,pa negdje zašteka i onda proklizi lamela,i da je zbog toga lupala.
promjenjeni su svi ležajevi na batu,i ruka je piksirana,znači bat više nema lufta.
ali balirka i dalje jako lupa kad nabija.
ulja u getribi ima,nož o nož ne zapinje,neznam više što da pogledam. zna netko tome lijek?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Znaci da ti imas najozljniji kvar na balirci.Osteceni su ti zubi na tanjirastom zupcaniku.Tacnije diferencijal ti je pri kraju.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
znaci u getribi je kvar?
prepostavljam da je taj zupčanik skup nov,se to može gdje nabavit polovno?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
znaci u getribi je kvar?
prepostavljam da je taj zupčanik skup nov,se to može gdje nabavit polovno?

Polovno je malo teze to nabaviti(bar u Bosni).Za novo neznam nisam jos nabavljao.Ja sam prije par godina pravio zupcanike nekoj firmi u Banjaluci i u Tesnju(Bosna).Kostali su ako se dobro sjecam oko 500 eura.

Inace o kojoj je balirci rijec.Koji tip balirke.
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
Ja imam welger ap 41 , dosad normalno veze i nema problema , Primjetio sam da ima lufta svugdje pomalo na onom velikom zubcaniku na onim rukama sto guraju sjeno na top , interesuje me koliko dugo jos moze da radi..;)

taj luft ti ne predstavlja neki veliki problem.samo redovno podmazuj i vozi.
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Nije tebi rodjace otisao reduktor ona lupa sto niste promenili glavnu sinu u tunelu i nacentrirali lezajeve
 

ljubokauboj

Novi član
Tu od
13 Tra 2012
Poruka
18
Nije tebi rodjace otisao reduktor ona lupa sto niste promenili glavnu sinu u tunelu i nacentrirali lezajeve

to ti je to sina se mijenja tek kasnije kada
.sada treba uraditi kosuljicu za peti lezaj, vecinom se radi od tvrdo kuvane plastike da bi sto manje jela glavnu sinu u tunelu.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Imam pitanje..

Koji je najbolji tip špage za presu, da ne puca, prošlo je godinu dana odkako bale stoje poslagane, i sada kada smo ih pretovarali skoro sve špage su pukle, pa me zanima koji je razlog pucanja te špage i koji je tip najbolji da ne dođe do toga...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
MIševi i štakori prijatelju... Pregrizli ti špage.Nema drugog razloga.
 

RatkoPa

Novi član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
25
Imam pitanje..

Koji je najbolji tip špage za presu, da ne puca, prošlo je godinu dana odkako bale stoje poslagane, i sada kada smo ih pretovarali skoro sve špage su pukle, pa me zanima koji je razlog pucanja te špage i koji je tip najbolji da ne dođe do toga...
Baci stocnu SO po balama i misevi nece da ti prave problem....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal mi može netko dati točni naziv ili slike kako ozgledaju oni maleni špičasti federčići iliti oprugice straga ispod veznog mehanizma kod onih polegnutih polumjeseca, a svrha im je da zadržavaju špagu da ne skoči prijevremena na polumjesec prilikom vezanja.??
Popucale su mi te oprugice, morao bi nabaviti nove. Welger AP 41


I pitanje, zašto mi se dešava da nekad sveže čvorove od dvije bale skupa i tu onda puca špaga, bilo na jednoj ili drugoj strani, kako kada??
Dal možda one kljove što odpuštaju špagu na vetnom uređaju prilikom sabijanja bale ne štimaju??
Radi se o Welger AP 41
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dal mi može netko dati točni naziv ili slike kako ozgledaju oni maleni špičasti federčići iliti oprugice straga ispod veznog mehanizma kod onih polegnutih polumjeseca, a svrha im je da zadržavaju špagu da ne skoči prijevremena na polumjesec prilikom vezanja.??
Popucale su mi te oprugice, morao bi nabaviti nove. Welger AP 41


I pitanje, zašto mi se dešava da nekad sveže čvorove od dvije bale skupa i tu onda puca špaga, bilo na jednoj ili drugoj strani, kako kada??
Dal možda one kljove što odpuštaju špagu na vetnom uređaju prilikom sabijanja bale ne štimaju??
Radi se o Welger AP 41

Imam ja welgericu Ap42 al trebali bi bit isti federi pa ti sutra poslikam.
Ako ti puca špaga kupi jaču,mi imamo tip 500 i tak baliramo več 10god,prve godine dok smo kupili balirku uzeli smo tip 400 ali nije valjo isto nam pucala špaga a sad radi ko singerica balirka sa ovom špagom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh