• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

phenom

Član
Tu od
11 Lip 2012
Poruka
43
pa i mi smo tako nesto kontali ali nismo bili sigurni. koliko kostaju ti kljunovi i moguli se zasebno kupiti
 
Posljednje uređivanje:
D

deutz 10006

Guest
Potrosili ti se petljaci to ti je onaj kljun sa osovinicom to moras zameniti kad je kratak zavezak nemoze od rs vezaca u rs je osovinica 14 mm a u JD 14,9 mm

prijatelju imam balirku john deere 336,imam problema sa dovođenjem konopa u petljace jedna je igla nova a druga je njena orginallna,i na toj strani sa novom iglom kada igla probode sijeno petljaci ne uzmu svaki put spagu tako da ne jednoj strani konop opce ne ide znas li kako cu rijesit taj problem?????

imam balirku john deere 336 imam problema sa dovođenjem spage u petljace na jednoj igli zna li iko koji je problem ???????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ili ti ta igla koju si mjenjo nije lijepo podesena tj odmaknuta je od drzaca spage ili ti je vijak na drazacu popustio pa izvuce spagu pod pritiskom,povadi bale iz prese pa nek ti neko rucno okrece zamajac a ti prati rad i polazaj igle na strani koja dobro radi pa uporedi
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
imas dva resenja prvo je spusti iglu maksimalno do drzaca kanapa i drugi je skrati polugu koja nosi nosac igala gore za 3 kruga da vislje izlaze igle i automatski ce hvatati bolje kanap.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo ti malo podataka iz prirucnika za Lifam.Lakse ces se snaci.

4142011120954am.jpg

By kemolisnik at 2012-06-26

4142011120951am.jpg

By kemolisnik at 2012-06-26
 
B

BAGERISTA

Guest
To je stari tip,,,HESTON,,,,noviji FIAT AGRI HESTON...Znam ko ima za okrugle isto heston,,,,,mada je sve isto,,,opet su od istog proizvođača..
Dijelovi nebi trebali bit skupi,,,a održavanje,,,,,,jednostavno,,,ko na svima namaži i malo gledaj i služit če...ako nije izubijana..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
'bem ti presu kada joj trebaju dva širokougaona kardana da bi je zakačio :x
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ma znam al bilo mi mrsko uređivati poruku.Ionako nije bitno snaci ce se jer na slican nacin se stela.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
massey ferguson

molim vas za pomoć. balirka massey 124 ima problem na lijevom zatezaču špage. ponekad špaga ne prođe iznad i ostane na zatezaču nego uđe u njega i nekad se unutra zadrži čvrsto te sveže balu a često se razveže jer ne napravi čvor.
crveno je označeno kamo špaga ode. tj zavuče se ispod toga tako da se nevidi.
 

Prilozi

  • držač Å¡page massey 1.jpg
    držač špage massey 1.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 2,375
Posljednje uređivanje:

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav kolege! :D
Evo ja imam welger 52,u kombinaciji sa IMT-om 558,zadovoljan sam! :D
 
M

Milan

Guest
prijatelju imam balirku john deere 336,imam problema sa dovođenjem konopa u petljace jedna je igla nova a druga je njena orginallna,i na toj strani sa novom iglom kada igla probode sijeno petljaci ne uzmu svaki put spagu tako da ne jednoj strani konop opce ne ide znas li kako cu rijesit taj problem?????

imam balirku john deere 336 imam problema sa dovođenjem spage u petljace na jednoj igli zna li iko koji je problem ???????
dva uzroka
1 dodavač kanapa /polumjesec/ previše desno u prostoru gdje prolazi igla pa kanap nabaci na poleđinu dodavača. Produžiti šipku dodavača
2 igla ide previsoko i prekratko :spusti tu iglu niže prema zahvatniku kanapa da bude 2 do 3 mm iznad njega samo posle toga ručno okreni igle da vidis da li dodavač kanapa slučajno ne udara u iglu jer tu zazor treba da bude 3 do 5 mm ako udara u iglu odvrni dve matice ključ 14 i dodavač kanapa pomjeri malo unazad .Ako ga pomjeriš unazad onda malo produži onu šipku na dodavaču kanapa tako da ne bude previše desno u prorezu za igle
 
M

Milan

Guest
molim vas za pomoć. balirka massey 124 ima problem na lijevom zatezaču špage. ponekad špaga ne prođe iznad i ostane na zatezaču nego uđe u njega i nekad se unutra zadrži čvrsto te sveže balu a često se razveže jer ne napravi čvor.
crveno je označeno kamo špaga ode. tj zavuče se ispod toga tako da se nevidi.
neispravna putanja igle ili treba popustiti držač kanapa
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
E jutros sam se susreo sa ''teškom'' travom , najsporija brzina i bala do bale , strašno veliki otkos a trava malo sirova i krupna
Presa se izborila i nije nijednu odvezala ali teže baliranje nisam imao , sakupljano je ručno u redove
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
E jutros sam se susreo sa ''teškom'' travom , najsporija brzina i bala do bale , strašno veliki otkos a trava malo sirova i krupna
Presa se izborila i nije nijednu odvezala ali teže baliranje nisam imao , sakupljano je ručno u redove

Lako je tebi kad ti "majstor" nakereći balirku...i samo vozi..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa ja ne žalim platiti majstora kao mnogi iz moje okolice , kada nekome pomeneš riječ remont samo se nasmije i hvali kako to on tjera dok ne stane , a kad stane , onda ............. :finga:
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pa ja ne žalim platiti majstora kao mnogi iz moje okolice , kada nekome pomeneš riječ remont samo se nasmije i hvali kako to on tjera dok ne stane , a kad stane , onda ............. :finga:

Remont???čekaj čekaj,,,uh to je ono kad ti uzimaju novce iz džepa :rolfer::finga:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Remont???čekaj čekaj,,,uh to je ono kad ti uzimaju novce iz džepa :rolfer::finga:

Tacno ,ali poslije remonta i vlasnik masine uzima drugima novce iz dzepa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh