• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

I

iksi

Guest
savoris kako si zadovoljan sa rivierom kako balira ja sam ove godine sa dedinom velger balirkom imao problema jedno 100bala iste e onda izadje jedna dupla
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam sa rivijerom prezadovoljan , i ove sezone je izbacila preko 20 000 bala , imao sam jednu manju havariju pukao mi jedan petljač , e sad , neznam zašto , moguće da je u njega upalo neko strano tijelo a i nije bio on baš doštelovan što se tiče zazora tako da tome i ne pridodajem puno pažnje
Stavljen nov petljač i pogonski zupčanik , tijelo petljača zavareno i opet radi bez greške
 
I

iksi

Guest
ja sam imao dosta kvarova sa valgerom jer smo 2012 balirali dosta kukuruzovine kod nas ima da se nadje riviera za 2000e 90 godiste u dobrom stanju a koja je cen kod vas?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa tu su cijene negdje , ja sam pred sezonu za nju dobijao 2500e i nisam imao hrabrosti da prodam jer dvije prese koje sam držao na nišanu da uzmem su se u međuvremenu prodale tako da nisam smio da rizikujem
Kukuruzovina tek dolazi na red i nju radim isključivo sa somekom , u rivijere su mala usta na pikapu i masa teže ide preme vilama za ubacivanje nego na someki
Drugi problem je to što rivijera oko petljača ima one limove što je čine lijepom pa su tu puno lakše sakuplja ono smeće dor someka nema ništa oko petljača tako da svo smeće jednostavno momentalno spada dole
 
I

iksi

Guest
sta mislis dali da uzmem neku meku balirku samo za kukuruzovinu dali ce ona moci da je balira
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
takvu balirku ima @zombi666 , on je hvali mada ja sam nešto malo i skeptik prema takvim balirkama , neznam , nisam nikada sa njom radio
 
F

FERGUSONN

Guest
pozz mene zanima mogu li ja sa imt 533 vuc balirku po ravnim terenima, ako mogu sto preporucujete
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
hvala puno a jel ima neka koju mi savjetujete da pogledam
Pogledaj sve koje su ti dostupne , tako ćeš i sam donijeti pravedniji sud o kupovini :drink:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nemoj uzimati poljostrojovu i vece claas,jer je prevelika za533,ustvari moze je vuci i balirati,ali se dosta muci,ako ces balirati sasu od kukuruza nemoj uzimati nemacke balirke jer nemaju zastitu vezackog aparata
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
ja sam imao dosta kvarova sa valgerom jer smo 2012 balirali dosta kukuruzovine kod nas ima da se nadje riviera za 2000e 90 godiste u dobrom stanju a koja je cen kod vas?
To godiste za te pare a da je u dobrom stanju moze da se nadje ali juce

Kakva je ovo balirka http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1371528_CLAAS_3107_Magnum_1980_god prvo sam pomislio da je meka,ali sam pogledo na jutjubu i prvo cuo po zvuku da ima klip,a i vidise da je bala veoma tvrda,znali neko kako se ona pokazala

To je balirka za meke bale staro je to mnogo i verovatno isterano
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Nema 'ljeba od toga , da ne nabrajam detalje sa snimka ima ih mnogo
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Društvo ,kod mene završeno baliranje šta trebam uraditi da garažiram balirku,da je operem dobro i podmažem ili ne.Vaše mišljenje molim:(handshake):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Mislim da ju nema potrebe prati, ja ju nikad ne perem.. samo ju dobro ispusi sa kompresorom, namazi lance (ako ih ima) sa naftom i u garazu na zimski san..
 

Najnoviji postovi

Na vrh