• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
JA uvek baliram Kukuruzovinu sa mojom presom... Samo uvek treba ovabaviti do kraja one federe pozadi gde se steluje nabijenost bale.... Jedanput to nisam uradio i neverovatno koliko je bilo opterecenje za traktor a i odmah je puko osigurac... Znaci uvek olabavim one federe do karaja i enma brige a bale su isto nabijene jer to nije slama ili detelina.... A da i treba voditi racuna kako skupljate Kukuruzovinu da ne bude zemlje u otkosu,i puk up malo viselje i nea brige...
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
jarane sigurno je kajla ali kada budes skidao vezacki aparat pazi da ostane uzubljen jer bi inace moglo doci do havarije pozzzzz.
 

AntonioD.

Novi član
Tu od
11 Lip 2013
Poruka
10
Pitanje za majstora Levaka...
Zanima me šta mislite o balirki DF HD 490. Naime kupili smo je prošle godine za dosta malo para i nakon kupovine je napravljen servis na njoj i radila je ko avion, rekord mi je 699 bala za1sat i 15 minuta. Uglavnom ima pick up 180cm i guta sve milo i nemilo.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Sta je to,kupi sijeno kao qvadrant balirka,a ispadaju male bale. Sa cime ti to tjeras,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pitanje za majstora Levaka...
Zanima me šta mislite o balirki DF HD 490. Naime kupili smo je prošle godine za dosta malo para i nakon kupovine je napravljen servis na njoj i radila je ko avion, rekord mi je 699 bala za1sat i 15 minuta. Uglavnom ima pick up 180cm i guta sve milo i nemilo.

Auuu , daje meni to :eek:
 

AntonioD.

Novi član
Tu od
11 Lip 2013
Poruka
10
Tjeram je sa Internationalom 743, plaćena 1600 eura i još jedno 200 eura za dijelove, promijenjene sve rolice na batu(malju), noževi nabrušeni stavljeni oni "ribeži" jer ih nije uopće bilo. Sve u svemu samo puna usta i vatra netreba uopće gledat nazad. prošle godine cca 8000 bala jednom nije zavezalo i to zbog moje greške jer sam krivo špagu prepeljao.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Dobar servis je zakon za ove strojeve, pogotovo kada se tek kupe.Ljudi nece jos da uloze 100-200 eura za neki osnovni servis, pa poslije se narod slomi hodajuci za njima i kupeci ne svezane bale. Sve su to stare masine i dosta izraubovane.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
šta podrazumijevate pod dobrim servisom , ja imam jd 224t počela me malo zezet oko vezanja i zrela je za servis, šta da joj radim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pod dobrim servisom smatram da zovneš majstora levaka da je cijelu rasturi i ''pretrese''
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Za dobar servis treba i dobar majstor. Osnovno bi trebalo biti sanacija luftova na vezackom aparatu,pa tek ove neke sitnice. Mislio sam na dugotrajniju sanaciju luftova,a ne onpo kratkotrajno stezanje ubacivanjem podloski. Imas u temi " kaj kupiti welger ap 41 ili 52" sta sam ja sve mijenjao,a i broj veoma dobrog majstora koji meni radi balirke.
 

AntonioD.

Novi član
Tu od
11 Lip 2013
Poruka
10
Ja sam recimo, pozvao majstora da prvo vidi šta treba, čovjek radio na poljakinjama godinama a pošto je to sve copy/paste deutz fahra reko mora da zna, tako da je došao pogledao šta treba
dao broj od trgovine u Požegi koja je najjeftinija,naručio došlo poštom ,platio, opet čovjek došo i podesili sve kako treba, čak je radio neke preinake koje kako on kaže ne pišu u knjizi i radi ko avion. Nekad zna bit malo problema na mostovima zbog širine ali onda izvadim zadnju balu iz balirke i stavim je u grabu i to je to. Stvarno prezadovoljan sa njom za sada. pozdrav
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
pozzz. novi sam na forumu i imam dvije balirke jedna je new holand 366 a druga je gallignani 6500 evo slika od new holand

slika-151601-4eaef89bce5f-velika.jpg


slika-151601-a79ab83b0f80-velika.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Evo mene opet da pitam u vezi balirki, kad je nisam uzeo prošle godine, sad sam riješio da je uzmem. nagledao sam ih se dosta danas, većinom sve krševi. Na kraj se sve svelo na jednu balirku, na Gallgnani 148 (bila je i jedna Gallignani 4600 ali joj je cijena bila previsoka). Ne izgleda optički nešto lijepo, ali čovjek koji je išao s mnome (radi 20 000 bala godišnje tako da se razumije) kaže da je mehanički vrlo dobra. Da napomenem da se cijeni 2000€. Ispalti li ju se uzeti ili sačekati da naiđe kakv noviji model po normanoj cijeni.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Uvijek ce bolja ostati na prodaji,,mozda da ti kroz citavu godinu ne nadjes bolju, ako je uredna i ispravna, udahni dobro, razmisli dvaput pa il se za...bo ili dobro proso.jedno mora biti.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
drug neznam u kakvom je stanju ali gallignani je za mene naj bolja presa ja imam gallignani 6500 i nebi je mijenjao ni za jednu a platio sam je 2500eura pozdravhttp://s01.pikstatic.com/galerija/2013-02/03/10/slika-151601-2013-02-1359884060-velika.jpg
 

Prilozi

  • 185682_197053576991606_7531959_n.jpg
    185682_197053576991606_7531959_n.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 129

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Uvijek ce bolja ostati na prodaji,,mozda da ti kroz citavu godinu ne nadjes bolju, ako je uredna i ispravna, udahni dobro, razmisli dvaput pa il se za...bo ili dobro proso.jedno mora biti.

To si u pravu 100%. Zažmiri i kupuj.
@edon ti si svoju povoljno našao. Meni je za Gllignani 4500 tražio 3500€. Ustvari neželi je prodati pa je toliko cijeni. Po meni i ona je tu oko 2500€ realna cijena
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
A znam za Savu samo mi on podaleko. Još kad se prevoz nadoda, ode cijena. Jedino kad bidao kakav popust malo veći, dobar je čovjek, upoznali smo jedne prilike.
koliko znam i Savo puca na kakvu Gallignani balirku novije serije.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja kad sam kupovo svoju otiso s ocem naravno nista neznamo otisli samo da pogledamo :) zatim dodje mala grupica ljudi, jedan izlazi iz auta kaze zelena nema od nje nista nije je ni vidio :$ ja i otac se izdvojimo jer nismo dosli da kupimo dosli smo da vidimo, oni se naredjuju i odjednom odose nisu se dogovorili, kaze nam ovaj prodavac uzmite necete se pokajat zaradit cete je za 2 sezone a ovi sto su otisli ce se vratit po nju samo se prave budale i uzmemo mi ni probali nismo, mi krenemo kuci oni se vracaju po nju :) od ulaganja samo sto je bilo 3 lezaja na batu i par grablji, redovno podmazivanje i gas :D kod nas su relativno mali posjedi tako reci da za dan udjem cca 15ak njiva i tu je vecinom prosjek 200 bala na sat al na otvorenom je izbacila kad sam mjerio za 10 min 108 bala prosjeka 15 kg :) odvoji se jednom od para znam tesko jbga al pripremi je na vrijeme seb ko cojk :D
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
jarane ja sam svoju new holand 366 prodao danas za 4100km presa je bez greske samo sto ja imam dvije pa sam ovu prodao mozda uzmem rolo
 

Najnoviji postovi

Na vrh