• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Dok ovu svu skalameriju dovezes do njive mozes je pola uraditi sa jednom balirkom.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja bi makar jednom pokreno sistem makar rucno da vidim hocel svezat samo pazi mora bit makar malo mase u njoj makar 5 cm sijena da ima oko cga svezat inace ige samo uzidju uz spagu i vrate se nazad bez da naprave cvor govorim o tome kad je kanal skroz prazan i nema sijena u njemu
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ne treba uopste masa,samo se rukama izvuce spaga i zadrzi dok sveze. Uvijek se prvo rucno proba pa tek onda na traktor.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
mislim kako ustanoviti ispravnost balirke, na terenu, bez mase i bez traktora imaju li neki pokazatelji ispravnosti i potrošenosti , luftvi koji trebaju biti . imate li kakvo upustvo šta konkretno uraditi i provjeriti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Konkretno za vezanje povuci obje špage unazad i drži nategnuto do granice propuštanja kanapa i okini paljenje , konstantno drži nategnute špage pri tom eksperimentu
Čvorovi moraju biti pravilni i jednaki
Znači moraš jako vući špage unazad sve vrijeme
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
I povedi jednog da ako, prodavac nema traktor,okrece zamajac dok ti ili neko drzi spage,.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Molim forumaše za pomoć u odlučivanju za kupovinu prese u ponudi Masey ferguson 10-20 i welger AP12,od tih dvije prese koja je bolja presa,koja je se bolje pokazala u radu ,brzini,izdrživosti itd,obadvije su prese u solidnom stanju i cijene su iste,samo me interesuje brzina rada i pouzdanost petljača.
 

Ilhan

Novi član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
6
Druze razmisli dobro, ali imaj na umu da je welger ipak welger. Mada je i AP12-ka jako stara masina.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ja sam čul da su te stare welgerice najbolje, nepoderive i ako dobro veže definitivno uzmi!
 

Ilhan

Novi član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
6
ako cemo realno, onda ne postoji welger da je los(sto se tice izdrzljivosti i slicno, a druga je stvar to sto je mozda imala neke lomove,itd.).. e sad je veoma bitno da li ce neko tom masinom raditi za sebe i uzi krug ljudi ili neko misli da zaradjuje novac.. pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh