• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Zato sve kineske platis kao jedan SKF-ov,ali mijenjas u prosjeku tri puta dok ovaj jedan. Jesi li gledao u Seleni (Banja Luka) imaju li oni sta kvalitetnije.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Savo to nema kod steve kakvig boljih lezajeva jer on se bavi time? i umene je ista situacija svake godine otkinem po jedan gornji lezajal svake tako da ove godine necu vadit dok ne otkinem oba pa onda o jednom trosku :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ma sve je danas smeće tako da sam se pomirio sa time da jednom sezonski mijenjam ležajeve , imaj u vidu da ja za sezonu lupam od 20 do 30 000 bala tako i ovi kineski dosta dugo izdrže
Tako da se ni ne trudim da tražim kvalitetnije (skuplje)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Vi več balirate, a tu u mom kraju nitko ni ne razmišlja o kakvom košenju prirodnih livada za sušenje.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Kod mene se tek prije par dana prestala stoka pustati po livadama koje se kose,a da ima i trave za kositi ne moze se osusiti jer svaki dan kisa pada.
Nisam uspio jos ni krompir da posijem.....
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Bok svima,
imam pitanje vezane uz dijelove za balirku, imamo sperry new holland 935 visokotlačnu balirku, prošle godine je bil mali udes i slomile se obje igle, sad zovem po svim dućanima koji drže dijelove za new holland balirke pa nigdje igle za tu seriju, imaju samo za one starije manje new hollandice

ako netko zna neki dućan, molim preporuke.

Unaprijed hvala.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Majstore, puno hvala na odgovoru. Na ovoj britanskoj stranici ima igla, kako si i rekao, pase na 270 i 935, zanimljivo, mozda neki od trgovaca to ne znaju, a imaju na lageru, za 935 nemaju :) problem je sto kosta 92 funte + pdv + dostava :-\ a po ducanima su igle po 550 kn
Ovi srbi, oni to bas proizvode?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Je, sve kaj vidiš na njihovoj stranici oni proizvode, i nisu Srbi već Mađari. , i ak imaš nekog u Srbiji oni ti pošalju na tu adresu, pa ti on dostavi, jer nemogu slati i HR.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Nema veze kaj su, samo da imaju kaj mi treba. :) Ak ne najdem po RH bum ih kontaktiral, makar ne znam kak bi to onda izvel kad veliš da ne šalju u Hrvatsku :/
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Jer sva roba mora proći carinski postupak, a onda su to dodatni troškovi. Inače oni dolaze na sajmove, npr. svakog 3. u mjesecu su u Rumi, a ponekad i 15 u Šidu. Ja sam lani bio u Rumi, nema čega nema. Imaju neki članovi našeg foruma iz Srbije s pograničnog područja, pa kontaktiraj s njima, ali najjednostavnije, naravno zavisi koliko koštaju igle da odeš sam na sajam i kupiš, jer Ada odakle su oni je daleko od granice, a Ruma i Šid blizu.Ali moraš kontaktirat s njima, napiši im mail, jer možda trebaju stare igle da naprave po mjeri, ak nemaju već šablonu za taj tip koji ti trebaš.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
zval sam sad po pol Hrvatske prodavače dijelova i nitko nema na lageru, neki mi vele da više nije dostupno to, a neki mogu naručiti, stiže kroz tri radna dana, a tak nam i čalopek rekel, koji nam je tu najbliže pa mislim da bu stari tam uzel.. i cijena je svugdje ista 590 kn komad :icon_hang:

ovo bude svaka ostalo zabilježeno ak bu još nekaj trebalo, onda bum ih kontaktiral, al sad mi se nikak ne uklapa u raspored vožnja do Srbije :)

u svakom slučaju, puno hvala na pomoći, dobro će doći te informacije :drink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Vjerujem da u mom susjedstvu čovjek ima tu iglu , ali i ot ti je podjednako komplikovano kao i za SR
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
lijepi pozdrav forumasi. Trenutno sam u razmisljanju nabavke balirke za male kockaste bale,a posto zivim na brdu,zanima me kolko je najuza balirka i koja je marka? A opet,vukao bi ju sa Vladimircem 31 ks.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Sve su one otprilike gabaritne širine oko 240-250cm , a sve uže od toga je sa manjom širinom pikapa što odmah dovodi u pitanje učinak balirke
Uzak pikap je problem hvatanja reda i velika muka

Ja sa vladimircem vučem rivijeru i someku i ide lagano
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
mene muci to kaj su neki putevi malo siri od Vlatka,pa nema bas mjesta za balirku,jedino mi je opcija da dopelam sjeno doma i doma na mjestu baliram.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Za većinu balirki ti treba 70tak cm ekstra prostora sa desne strane dok si u transportnom položaju pa procijeni
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
isao sam gledati balirku Welger AP 51 u jedno selo iza Valpova i dogovorimo se da cemo isprobati ju,kad ja dosao,frajer nema ni spage u njoj,a niti "nema kaj " balirati. meni nije bilo nekaj pretjerano bitno samo vezanje,da mi razveze 10 na 100 bala,ja bi bio zadovoljan,pa bi preko zime to popravil,ali kad tam,nemogu ni videti jel uopce balira,a kamoli jel i kolko ih razveze... strasno kako su ljudi bezobrazni i neozbiljni

a bilo bi dosta ledina gdi bi mogao,ali ova recimo,gdje smo jucer kupili sjeno,nebi islo,jer je put siri od Vlatka za 15-20 cm
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Obično se tako nevješti prave oni koji prodaju mačka u vreći
Od jednog mog kolege sam čuo dobar savet za kupo-prodaju polovne mehanizacije , ako je presa , evo ti presa i probaj je cijeli dan , sve što se pokvari ili strada u toj probi pa makar se i cijela raspala nisi dužan ništa , kada je kupiš i odeš garancija nikakvih nema

Mada , nije li malo povelika ta 51?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
@savo..pozz. daj se malo uključi u temu o balirci A52 (tak se tema zove), jedan novi član iz Živinica ima problem, pa se ja sam mučim 10 tak dana. pomagaj....
 

Najnoviji postovi

Na vrh