• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja ništa neznam o tim petljačima , ali ništa , zato se ni ne uključujem da lupam gluposti
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Savo znaš li d ali ovi što lijepe lamele i pakne kočnica, mogu da naprave i frikcioni disk.
Mjera kao na ovom linku pod orginalnim brojem 88.66.001 http://www.agricolaricambi.it/ENG/r...Spare_parts_of_common_use/Friction_Disks.html

Inače to je jedina mana na mom Gallignaniju , dok pick up malo zemlje zahvati stane. Odnosno kližu lamele. Sad imaju se naručiti i orginal koštaju po 16 Km ali mi se ne čeka 7 dana. Volio bi to sutra da riješim odmah. Inače balirka je do sada odradila 630 bala bez greške, bez i jedne razvezane. Sve lijepog , pravilnog i istog oblika
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Tamo gdje meni rade ferode mogu sigurno jer sam viđao takve lamelice

Obavezno provjeri dosjede lamele , najveće trenje je po vanjskom obodu lamele i dosjedne ploče i tu se obično potroši a srednji dio ostane visočiji i onda na njemu nema dovoljno frikcije
Možda bi morao poravnjati i diskove , a možda bi čak riješio problem samo poravnjavanjem svoje lamele i diskova ako lamela ima debljine
Takav problem sam ja imao na vitlu , dok nisam poravnjao sve nisam imao dovoljno vučne sile bez obzira što sam imao ogroman pritisak na lemelu

A i nemoj pretjerivati sa silom na pikapu , bolje da češće lamela strada nego da ti pokrivi ''kornjaču'' ili nosače vila , lamela 16km a sve drugo daleko skuplje i teže za uraditi
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Obično se tako nevješti prave oni koji prodaju mačka u vreći
Od jednog mog kolege sam čuo dobar savet za kupo-prodaju polovne mehanizacije , ako je presa , evo ti presa i probaj je cijeli dan , sve što se pokvari ili strada u toj probi pa makar se i cijela raspala nisi dužan ništa , kada je kupiš i odeš garancija nikakvih nema

Mada , nije li malo povelika ta 51?

a neznam Savo,isao sam ju gledati jer je povoljna,a po dimenzijama mi se ucinilo da je kao i 45-ica. a to kaj velis,da se isproba,pa onda kupi,to je u redu,samo nisu svi takvi i nerazmisljaju svi posteno:drink:
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Kad je tako onda je probaj u malko zelenijoj masi pa se mozda i raspade, tu najvise stradaju ako nije dobro suho.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I ja mislim da je povelika ali ako je dobra i cijena povoljna onda se i moje mišljenje mijenja
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Stara,teska,komplikovan,jednostavno skalamerija. Ima boljih za te pare.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
a kaj mi preporucujete,ali da neprelazi 1800 eura? jako malo ih ima u tom rangu cjene. dao mi kolega sa ovog foruma broj za dvije,pa moram otici pogledati to.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ona je užasno spora i preskupa za svoju vrijednost na njivi (moje subjektivno mišljenje)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Evo danas sam stucao 1882 bale u 11 razštrkanih parcela , prilično uspiješno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nisam nikada vagao , solidne , normalne bale za rukovanje i utovar
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Jest za vece balirke,a za ove manje mora biti bala duga 1m i bas nabijena pa da ima toliko.
 

Najnoviji postovi

Na vrh