• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Ilhan

Novi član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
6
Sto se tice nasih prostora Welger je nesto kao Golf 2. Dusu mu vadi al' on ipak nekako ide. Bar za mene licno je Welger nabolji, ako nista bar zbog jedostavnosti prenosa i mehanizama. Inace sve su balirke dobre dok ne pocnu praviti probleme. :icon_smile:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Znači ipak da ostanem i dalje sa welgerom AP12,mada me komšija nagovara da kupujem maseyu ferguson 20-10 kaže da je brža u radu i manje kvarljiva.
 

Ilhan

Novi član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
6
Ne znam za druge, ali ja licno tesko dolazim do najosnovnijih dijelova za MF (a da ne pricam o nekim lancanicima i zupcanicima na prenosu i slicno), dok kod Welgera to nije slucaj. Ako ti imas nekoga da ti sa sigurnoscu kaze da moze nabaviti svaki dio onda ja nemam sta govoriti. Tvoj je izbor.. Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
porculanske vodilice špage su mi dosta oštećene na jd, ima li mogućnosti nabavke drugih , gdje i po kojoj cijeni, ili na koji način bi se mogle drugačije napraviti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ima da se kupe , ajde slikaj svoje da vidim kako izgledaju , možda mogu pomoći
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
lijep pozdrav svima, imam u planu kupit balirku i našao sam balirku bcs , u jako dobrom stanju, što mislite o tome, vidim da se ne spominje tu, hvala unaprijed svima znalcima na odgovorima, balirka je bcs junior 350
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
281
Trebao bih skinuti peljace sa balireke ,pa me interesuje kako skidaju?
Jeli porebno skinuti cijeli vezni sitem ili ...?
Petljaci su RS?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ja na mojoj rivijeri počnem skidati sve redom sa desne strane pogonske osovine , jedno po jedno na licu mjesta
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ne da mi se slikati pokušatću da opišem izgled vodilica špage, bijeli porculan cilindričnog prečnika oko 40 mm, sa vanjske strane na sredini je stanjen prečnik cilindra oko 5 mm,porbušen cilindar, prečnik rupe je oko 10 mm dužina cilindra je oko 40 mm sve ivice da su dobro zaobljene i sve dobro ispolirano.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Jeli baš cilindričan ili je sa jedne strane zasječen ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Na prvoj slici je od JDa , na drugoj slici imaju i neki malo veći isti kao ovi ali veći
Cijena je 300 dinara po komadu , otprilike 3 evra malo manje
Pa ako nemožeš da zbaviš reci koliko ti komada treba ja ti mogu uzeti i poslati poštom
 

Prilozi

  • IMG10016.jpg
    IMG10016.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 104
  • IMG10017.jpg
    IMG10017.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 103

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Danas uspio kolegi izbalirat 240 bala za sat vremena, prije kiše, a ostalo za kosit bit će ikad ili nikad, sve će prerasti i polegnut od ove kiše.
 

Prilozi

  • WP_20140511_005.jpg
    WP_20140511_005.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 94

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
I ja sam danas izvukao presu i balirao 200tinjak bala komšiji
Uredno je odradila samo je drugu balu odvezala :drink:
Imao sam i pomoćnika :wink:
 

Prilozi

  • IMG10025.jpg
    IMG10025.jpg
    63.8 KB · Pregleda: 135

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa zezate me da je vec pocelo :( jel ima neko neku semu rasklapanja RS tipa vezaca trebo bi promjenit jednu kajlu barem mislim da je to u pitanju znaci onaj najveci ako ga mozemo nazvat zupcanik ima lufta naprijed nazad mozda 5 mm i zna nekad zakasnit pri vezanju i ne stigne svezat ne pravi neki veliki porblem al bi volio i to rijesit :D
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
Pozdrav svima. Zna li neko koliki luft ili razmak treba da bude izmedju vila sto guraju sijeno i poda ispod njih jer je verovatno teze reci kolika je duzina vila? One druge vile sto dodaju malju sijeno ne dodaju ga do kraja tunela pa vise sjena ostane na desnoj strani gledano iza prese pa bude ta strana malo duza? Te druge su drvene pa su se potrosile pa me zanima luft kada obje stoje vertikalno? Ove prve metalne imaju oko 5 cm a drvene imaju pa sigurno 15? Presa je masey ferguson. Znaci sigurno ga ne dodaju do kraja tunela e za koliko duze na napravim napisao sam otprilike koliko ima do poda da ne zakace.


hvala na pomoci rijesio sam zadato pitanje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Preskočila jer su petljači imali na sebi malo hrđe , sada joj slijedi pretres i podmazivanje , moram i na malju da zamijenim ležajeve jer nemožem da nađem kvalitetne a kineski mi izdrže po jednu sezonu , dobro je i tako
 

Najnoviji postovi

Na vrh