• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Samo ti nju operi i posle toga sačekaj sunčan dan da se osuši , onda klasično podmazivanje i pusti je da odradi u mjestu par minuta , uzmi pištolj za farbanje u njega naspi ulja i malo nafte pa cijelu prešpricaj (testerol ili lancol je dobar)
Na proljeće je zatekneš onakvu kakvu si je i ostavio , provjereno dobro
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Evo mi polako baliramo kukuruzovinu :icon_pidu:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=pZ_BTCwOLS8[/YT]
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
savo može li to malo lakše,ili ona stalno tako guta.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Savo kad baliraš uslužno kako kod vas to naplaćujete,kod nas ide po jednoj bali 0,50 KM ali ako je manja parcela kada sabereš,kanap,gorivo neisplati se ići uslužno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kod mene je 3 za marku , nema neke zarade ali drže me u životu jer ide dosta košenja i sakupljanja , na njemu više zaradim nego na baliranju
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
do skora je i kod mene bilo 3 za marku a sad 40 feninga i opet se ima racuna radit i 3 za marku al et bolje kad je vise a kamoli za pola marke :D
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja radim po 50 pfeninga ili (25 centi) sijeno, a kukuruzovinu ne bih radio ni za 70 fening po komadu,.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja kukuruzovinu radim po 40 pfeninga (20 centi) i to mi je najdraža zarada jer se uvijek radi o malo većim količinama bala
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
razveže svaku treču balu. dotezao špagu bilo malo bolje ali i dalje razvezuje kada odsjeće špagu
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
pozzz. drustvo novi sam na forumu pa zelim da ucestvujem u ovoj temi ja imam dvije balirke jedna je new holand 366 a druga gallignani 6500 i dosta radim i usluzno oko 35000 bala za sezonu i baliranje je oko 050 km a ako su vece kolicine kod jednog domacina onda ide po 040km a kukuruzovinu ne baliram ni pod razno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Zašto ne baliraš kukuruzovinu kada imaš veoma moćnu presu za to ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
I ja sam odustao od baliranja kuruzovine. Nema gdje se ne namota, a trga balirku strašno..
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
pozzz. drustvo novi sam na forumu pa zelim da ucestvujem u ovoj temi ja imam dvije balirke jedna je new holand 366 a druga gallignani 6500 i dosta radim i usluzno oko 35000 bala za sezonu i baliranje je oko 050 km a ako su vece kolicine kod jednog domacina onda ide po 040km a kukuruzovinu ne baliram ni pod razno

Daj nabaci koju sliku.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
ma jedan od razloga je to sto ko god je to radio nemoze imati presu na duze staze a rugi je sto je tada sezona branja kukuruza a i vrsim pripreme za jesenju sjetvu

ok nabacicu slike kada skontam kako se to radi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Evo moje balirke Lifamove.... Mene sluzi dobro,nije bilo vecih problema sa njom,kupljena je nova nesecam se koje godine...

img1012.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Negdje sam pročitao doslovno ''lifam je đubre koje preko noći smišlja kako će ujutro da te zezne'':icon_fU:
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Pazi ja sa njom nisam imao nekih problema sem ovaj zamajac mi se rasklimao pa sam morao da ga biksnujem... Sledeca stavka je bila sto sam upao sa levim tockom u jednu rupcagu i polomio iglu to sam zamenio i vozi dalje.... A da hoce da te zezne verujem na rec...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa dobro , to i nije uzrok nekvalitetna presa nego vozač siledžija
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja sam uletio prednjom gumom do osovine u otvoren saht isto zaraslo okolo :) sirina sahta ista kao i dimenzija gume :) a sto se tice kukurozovine ma ne skodi ona tolko presi al hajd svako ima svoje misljenje. Planiram rasklapat vezace jer mi onaj veliki"krug" ima lufta jedno 2 3 mm naprijed nazad :$ sumnjam na kajlu koja je tu otisla jel ima neko neku semu da mogu pratit u pitanju je rs tip vezaca :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh