• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Eto ovdje se u taj odgovor uključim ja,da bar malo pomognem.Kazat ti ču,da je to odvisno od modela preše,jer nekve(kao moja)ima ufazeno sa vilama pored njih i vezački aparat,tako da treba provijeriti onda i njega.
Najljepše vidi se ,kako je ufazeno na onome snimku,kojeg su forumaši dugo nazad stavili.Dobro gledj kad što startuje!
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ZoB_1meRa9A[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@levak pogledaj video od reider-a br 1281. Kod mene nedostaju u donjem dijelu ona 2 bijela dijela što pretpostavljam ne dozvoli povrat baliranoj masi. Nema ni njihovih osovinica. To je taj dio što nedostaje a nisam ti znao objasniti. Postoje sa donje strane 2 mazalice gdje dođu osovinice.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Stani kod prese i okreni me tel i sve cu ti objasniti 0656953302
levak vec dva dana te pokusavam dobit na ovaj broj i ne uspijevam. Dobijem nekog drugog coveka, vise me je bilo sram i pokusavat, posto sam pokusavo vise puta. Posto sam iz Bosne mozda treba jos neki broj da dodam. Ako ti nije tesko mozes mi i napist sta da uradim vjerovatno cu se snac. Unaprijed zahvaljujem :(hi):
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Eh to je veća matematika za objasniti.zavisi koja je presa u pitanju mislim da kod svake od marke ima razlike
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ne znam jesi li unosio medjunarodni pozivni za Srbiju, ako nisi dobio si nekog iz BIH.
Trebao bi ovako da kucas broj 00381656953302
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Luka tako su napravljene kod moje ovi zadrvađivači mrve.Zaista je slika odzgoro,ali je kod mene isto i spodaj.Ali ovdje nema nikakvih mazalica kod mene.Možda je ova drugače napravljena.Lp!
pregled-nastavitev-prstov-proti-povratnega-udara-krme.jpg

I savjetujem ti,da pozovi prijašnjeg vlasnika i zamoli ga ,nek to malo potraži po šupama,jer jih sigurn oima al jih demontiro i zaboravijo stavitit nazad.Pa to se ne slomi tako,da bi bil oza baciti.LP
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
To sto vi ubacujete s tim federima cini mi se ima funkciju da drzi sijeno kad ga malj nabije a kod mene je puklo cini mi se 2 federa na gornjoj strani i nisam primjetio neku razliku u radu osim kad bas radim extra tvrde bale onda se malo sijeno vrati za klipom ali neprimjetno :icon_e_surprised:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@reider bivši vlasnik nema ništa od stroja, a vidi se da nema dugo vremena da je to skinuto. Bili su kod njega neki majstori pa možda je njima trebalo, a zaboravili reći vlasniku da su posudili.

@FeLiXxX i ja mislim da je to zaustavljač mase
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Stvarno ne bih se ja sada ovdje pravijo nekog majstora za preše,ali vidijo sam ja tak omi se čini,da imala Klassova 3 takve zadržače odzogro.A ak ti fedre puknu odzgoro,nekako ide,jer one padnu zbog vlastite težine dole,a kad pukne ili se smatrajo spodnje,onda je to druga priča.
Ja zamjenjao sve 4 kod mene,jer bile stare kao Alpe i niso obavljale više pravo svog posla.tak osam napravijo i sve ribeže na stjenama kanala nove i to je onda to.To je bilo prije 5 godina.+ tada naoštrijo noževe i štelao zračnost između njima.Nov sam dao i podavač(vile) i bogami tada sam pravijo prave bale...!
Ovo sezonu bale bile su ok,ali sam jo razkopal cjelo zbog radova na hedru i limova na polnilnom kanalu.A kad sam počeo razkapati hrđa samo mi se usipavala za kičmo.No firma nije prije montaže stavila ni jednan sloj boje.Bože moj.Nisam toga nikad do sad vidijo.

Luka ja moram samo kazati da tamo,kod prijašnjeg vlasnika bili su pravi tigri svi od vlasnika do majstora hehe.

E dobro,pustimo zajebancijo.

Luka ja mislim,da nije to nekakvi doktorat,ove zadrževače mrve napraviti na novo sam-eto tako.I staviti ove opruge.Sad vidiš,kakve su oblike i kako radijo na moji sliki.Ove opruge nisu skupe i ima jih svuda za dobiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Stvarno ne bih se ja sada ovdje pravijo nekog majstora za preše,ali vidijo sam ja tak omi se čini,da imala Klassova 3 takve zadržače odzogro.A ak ti fedre puknu odzgoro,nekako ide,jer one padnu zbog vlastite težine dole,a kad pukne ili se smatrajo spodnje,onda je to druga priča.
Ja zamjenjao sve 4 kod mene,jer bile stare kao Alpe i niso obavljale više pravo svog posla.tak osam napravijo i sve ribeže na stjenama kanala nove i to je onda to.To je bilo prije 5 godina.+ tada naoštrijo noževe i štelao zračnost između njima.Nov sam dao i podavač(vile) i bogami tada sam pravijo prave bale...!
Ovo sezonu bale bile su ok,ali sam jo razkopal cjelo zbog radova na hedru i limova na polnilnom kanalu.A kad sam počeo razkapati hrđa samo mi se usipavala za kičmo.No firma nije prije montaže stavila ni jednan sloj boje.Bože moj.Nisam toga nikad do sad vidijo.

i kad gornji federi puknu(od zaustavljača mase),ne obavljaju svoj posao
mislite da svojom težinom padaju,ali ustvari se desi da se ispod njih nakupi smrvica od sijena prašine i listića i one su 70% u zrku i ne obavljaju svoj posao,zato preporuka svima zamjenite polomljene opruge i odmah su bale pravilnijeg oblika,a nije neka investicija,15 kn po komadu:icon_thumright:
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
@levak pogledaj video od reider-a br 1281. Kod mene nedostaju u donjem dijelu ona 2 bijela dijela što pretpostavljam ne dozvoli povrat baliranoj masi. Nema ni njihovih osovinica. To je taj dio što nedostaje a nisam ti znao objasniti. Postoje sa donje strane 2 mazalice gdje dođu osovinice.

To i nije bitan deo ako je sve u redu veze i bez toga bez problema ne pomaze to puno
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako taj dio nije bitan ili se može napraviti na licu mjesta čekam toplo vrijeme i ide se u rad tako da bude spremna za sezonu.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kod mene ,kad sam išao te opruge tih zadržavača mase mjenjavati,bile su jako spretegnjene,da je bilo,ko da jih nema.I zadržavači su samo sa 1/3 svog efikasne dužine bile u kanalu.
iste takve zadržavače imaju preše u našoj tvornici za stiskanje starog papira.obrazlagal sam si stvar tako,da sam gledao jedno prešo koja je tamo imala sve te izpravne,kako dobro sam lahko lakše napunjavao papir za stiskanje prema na drugoj,koja je imala sve ove strane i koliko sam dao unutra,toliko visoko se mi je papir vratijo nazad gore.Pa sam predpostavilao,da ak ima preša za sjeno slično,onda polnilci mogu lakše bez zadržavanja masu ponesti do sredine,dabude ravna bala.Ali izgleda da ima levak pravo.jer preša je tak obrza da pride punjenje preše prije,nego se može vratiti mrva nazad zbog uništenog zadržavača.Ovo možda ima pomen največi,kad preša za dlje zastoji i mrva bi se zgurala nazad na njesto punjenja.A tad itak jo opet prije punjenja klip porine nazad.Olakšaš si samo ti start preše,da ona ne treba u prvom zamahu početi na puno raditi...
Sve u svemu,ak je sve sporihtano tako kao treba da bude,je užitek raditit sa njom.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ekipa,covjek mi nudi Welger ap 41,za 17000 kn.Ispravna,garantira za nju. To mi je susjed,nebi me zaje... a ja bi ju tjeral s Vladimircem. Jel to dobra kombinacija i jel ona vrijedi tolko?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
I kod nas u BiH im je tu negdje cijena, sad imali sta jeftinije pitanje je. Ne znam je li kod vas poznata ona :"Niko te nece zaje...i kao tvoj".A za te novce bi se moglo naci ni nesto bolje. Ja sam fan welgera ali nikako ovih tipa 41,45...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Pa vrtel ju bude, ali bude malo teze raditi s jednostepenim kvacilom..
Ali kolega Savoris i bere i balira s njim tako da je sve stvar nauke..
Meni bi se jako tesko bilo nauciti balirati s jednostepenim kvacilom, gotovo nemoguce, nakon sto godinama radim s dvostepenim..
 

Najnoviji postovi

Na vrh