• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
840
Za vezalno sigurno ima djelova,al drugo može se kemijat dosta.Jer drugo nisu takvi komplicirani djelovi.Večino djelova može napraviti malo ozbiljni strojar u tvojoj okolici.Sad kad ja uređivam ovu moju preostaje mi samo KEMIJANJE hehe.jer kad kažem ime firme počinju se prodavači strojnih djelova smijati.Ma ni gogle ne zna zanju Vazzoler hehe.Samo dvije sam do sada vidijo u ovome životu.Panonij je dosta više oko nas,jer se radila na naši zemlji,al izgleda mi jednostavno napravljena.
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
ja bi si uzel panoniu zbog niske cijene, a i kažeš da su lagane? pošto imam universala i imta bez prvog pogona, a kod mene ima malo brda pa da nem po zadnjem moral uz breg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
ja bi si uzel panoniu zbog niske cijene, a i kažeš da su lagane? pošto imam universala i imta bez prvog pogona, a kod mene ima malo brda pa da nem po zadnjem moral uz breg

nećeš po zadnjem,jer balirka jako malo sjedi na traktoru,prije će zavrtit kotač na prazno:eek::
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
840
Ja minimalno ona pritiska na kuku traktora,jer jim je težišče malo izpred njenih kotača(osovine).Al kotač rado če zasukati,ak budeš u brdima radijo-pogotovo ak ideš uzbrso i sa jednim pogonskim kotačem dođeš na suhu mrvo.isto na dole.

Sumnjam,da je ena najlakših da.Ni za ni jedno lakšo neznam od nje...

Sukati kardan nije nikad problem kod tih preša,več jo vuči po brdima.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,161
ja bi si uzel panoniu zbog niske cijene, a i kažeš da su lagane? pošto imam universala i imta bez prvog pogona, a kod mene ima malo brda pa da nem po zadnjem moral uz breg

pazi se i na velikim nizbrdicama,da te ne zgura,jer nema skoro nikakvog pritiska na zadnje kotače:(smirk)::(wait):
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Sta je Levi radio na balirci? bio je skoro i kod mene, bile su igle i dodavaci kanapa u pitanju
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
840
:(rofl):Luka heh ovo je najglubiji odgovor do sad,kojeg sam pročitao,ali mi se sviđa

Ma da dosta je radova na preši,ak se ju želi sve poštelati--poservisirati,pogotovo,ak je dosta bal odradila.Ja sad sklapam heder,paproblem je nastao,jer imaju tanjuri,koji drže osovino federa na kajlama luft i okreču se nešto stupnjeva po osovini naprej -nazad.Prije razkapanja bili su zavareni,al mi se to ne sviđa.Šteta,da nisam prije sklaapnja to zano i barem neko rupo sa navojem napraivjo,da fiksiram to...

Al radovi na preši kod mene trebaju se za nešto vrijemena zaključiti,jer došli su drugi pomembniji posli za raditi na zemlji.Lp
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
:(rofl):Luka heh ovo je najglubiji odgovor do sad,kojeg sam pročitao,ali mi se sviđa

Odgovor nije glup, već je iskren, a ako Levak ovo pročita neka doda ono što ću ja sada zaboraviti napisati. Rekao je da je radio i balirke u lošijem stanju, ali sam po njegovoj reakciji vidio da je to rekao zbog toga da me ne uvrijedi, a ti moj reider sada skuhaj 2 l kave, stavi pored sebe gajbu piva, dobro se smjesti u stolicu, ako si pušač stavi 2 - 3 kutije cigareta i čitaj:

- poteznica iskrivljena
- rudo puklo - zavarivano
- savijen kardan
- pikse ruke klipa
- noževi klipa i fiksni
- kočnica klipa
- klizači klipa drveni zablokirali
- klizači klipa željezni štelovani - podmetane pločice
- vezački aparat bože oslobodi - rađeno sve
- nosač igala savijen - rezan i zavarivan
- poluprazna desna guma
- podešavanje lanac, ništa nije bilo u fazi (podešavanje paljenja)
- ležajevi za osovinu lančanika
- tokarena osovina lančanika
- žice - opruge pickupa
- križ kardana pickupa
- limovi pickupa
- svi limovi deformirani, ravnani, zavarivani
- promjenjena većina vijaka
- noga ruda deformirana
- bojanje - farbanje

Bole me prsti od pisanja pa ću nastaviti drugi puta - evo vidiš da nisam glup i da post nije glup.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ona je onda bila u ocajnom stanju. Vecinu bi recimo ja znao sad sebi uraditit jer sam se susreo sa prsom kroz rad. Dosta je teze shvatiti sistem kad nikad nisi vidio kako radi tj nisi skonto kako radi. Neko spomenu onaj veliki tanit na vezacima i kod mene ima lufta a nemama pojma kako da ga rijesim. Planiro sam pravit onu polukruznu kajlu nanovo tako da bi smanjio luft u tom tanjiru :icon_e_surprised: ja vezace moram prestelovat morma se bacit u potragu onih tankih podloskica za stelovanje i sve lijepo podmazat i razradit. Vremenom mi zapekle neke mazalice jednu ja otkino. Al sve nemam vremena zbog faxa odem kuci na dan dva i sve ima nesto prece da se uradi :(wasntme):
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
840
Poštovani Luka nije bijo moj post te žaliti i nisam kaazo da si ti glup,kako pišeš,ali ovaj odgovor prvi tvoj zaista nije kazao ništa-isto kao da ga ne bih bilo,pa sam malo za zajebancijo napiso,pa ne da te uvrijedim.Tako da eto ti ruko spave.

Klizači klipa mislio si predpostavljam vodilice,po kojim se vozi klip da.

Hja jako je bilo poslova vidim.Ali sad ne sumnjam,da ne bude ok,ak jo pravi majstor pregledal.

Sumnjam,da ova preša stajala na kiši da koji djelovi zablokirali.

Ali što znaši kočnica klipa-sumnajm u zaštito igala,da to misliš.

Ali prijašnji vlasnik o mašineriji nije izgleda imao dosta pojmova.Jer nije od početka oddržavao ništa.

NEk ti dugo dobro služi!.I po pameti sanjo-jer je to nježan stroj,pa da opet se što ne ošteti.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@reider ja se nikada na nikoga ne ljutim, u životu me drži rad i zezanje (zajebancija).

Ova balirka što sam kupio - bivši vlasnik je uništio sve što se moglo uništiti, a što pitaš za kočnicu, nju je zavario tako da nije funkcionirala.

Nisam napisao da su stare igle polomljene, a sigurno sam još nešto zaboravio.

Pozdrav.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
E moj Luka vi ste se na njoj naradili, kolko je vremene ostavio Levi dok je sve sredio, jel bila proba na kraju
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam prethodno poskidao sve limove - ogolio sam je. Neke sam limove napravio nove jer su počeli trunuti. Levak i još nas dva smo radili 1,5 dan, ali radili s tim što limove nismo vraćali, to radim sam kada se boja osuši.
Probali smo je bez sijena - špagu smo držali rukom i dobro veže čvor.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nemoj zaboravit naljepnice kupit pa nek misle ljudi da je nov stroj.
Ja vjerujem da ce tako i raditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh