• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ja kada nešto zapeklo popuštam ničim drugim se ne zezam nego samo toplo-hladno i nema da neće , vatra je čudo
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Danas sam skinuo limove i očistio siejno što je zaostalo. Šarafi nemaju matice, nego je navoj urezan na topu. zato su i ostavljene tri manje rupe na šarafu da se mogu odvrnuti. Dokse vrijeme poparvi balirka ide vani i vadim top. Ovako se teštko može odvrnuti. nepomični nož sam bez neke velike muke odvrnio, bile su samo dvije kontra matice da swe šarafi nebi popustili u radu.
@savoris Vatra je čudo, nažalost nemam kisik i acitelin da zagriem dok se usije. Ima samo propan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa zar pokretni nož nije pričvršćen inbus vijcima ?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
nažalost nije , da su inbus vijci lako bi ga bilo demontirati. Potpuno su ravni s nožem kao na lemešima, samo imaju osatvljene tri rupe, mislim da je predviđeno da se odvrne špicom i čekićem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa prije odvrtanja zavari neku maticu za njega , nakon skidanja noža i vraćanja na mjesto maticu odbrusi i ćao
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ne znam kako je na toj balirci postavljen noz, ali na welgeru su obicni sarafi. Jednostavnije je zamjeniti te sarafe npr sa inbusima nego svaki put mlatit sa cekicem ili variti matice.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma kod mene su 3 šaraufi sa ugreznim imbus vijcima sa finim navojem urezanim u klip,al ne mrdneju nikako.Jer to nije bilo odvrtnuto ni najmanje 30 godina povjerujte!!.

Ej Savoris kako misliš vročino?-kako čem zagrijati taj vijk sa ugrezno glavo?Možem grijati samo glavo,al to je bez pomena??
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Pa jesu li ti nozevi ikada ostreni ili ide klip vani da se naostre ako nisu toliko odvrtani. Zeljezo nije izolator vec provodnik kako struje tako i toplote pa je samim time dovoljno da se glava grije.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Na Klasovoj su isto tri M-12 konusni a imbusom se stežu,stim da je sa druge strane matica, upravo ovih dana skidam noževe na oštrenje,zanima me kako vi oštrite noževe,ja imam ublizini,čovjeka koji je pemziju zaradio na klinici oštreći hirurške skalpele,te kući vrši usluge oštrenja mesarskih noževa,ove za presu oštri na mašini za oštrenje grafičkih noževa, te dok ih postavim sve ruke isiječem.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ja ostrim na stolnoj brusilici ono malo sto je ostalo od nozeva. Prosle godine smo zamjenili na 42- ojci, a ove je zamjena na 52- ojci.
Mogao sam i ja ove nove donijeti kod toga cike na ostrenje posto cesto prolazim tim krajevima.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Nikakav problem,mogu te odvesti njemu,u blizini jeTuzle,meni je uzimo 5km.po nožu, ako nema većih zubi pa mora izoštravati.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Nema nikakvih ostecenja jer su novi stavljeni na pocetku prosle sezone. Nisu nikako ostreni a navaljali su sigurno preko 15000. Nemamo brojac na njoj pa ne znamo tacan broj koliko ona uradi.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ja klip povučem van i ručno brusilico...i to je to.Al treba to znati radit,jer odmah možeš ga zabrusit i zapaliti,da je crni.Pa moral bi obadvije mjenjati,pa su sada bili zadnjiput nabrušeni-drugi put se trebaju mjenjati.Nema druga.Al praša jako malo radi,pa su od pamtiveka jedni te isti unutra.I zato su prekratki,pa jih bude trebalo mjenjati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Meni ih oštri drugar na onoj velikoj magnetnoj brusilici , ma to naoštri da možeš papir sjeći kao od šale

@reider , nisam te najbolje razumio šta si me pitao ?
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Danas sam skinuo limove i očistio siejno što je zaostalo. Šarafi nemaju matice, nego je navoj urezan na topu. zato su i ostavljene tri manje rupe na šarafu da se mogu odvrnuti. Dokse vrijeme poparvi balirka ide vani i vadim top. Ovako se teštko može odvrnuti. nepomični nož sam bez neke velike muke odvrnio, bile su samo dvije kontra matice da swe šarafi nebi popustili u radu.
@savoris Vatra je čudo, nažalost nemam kisik i acitelin da zagriem dok se usije. Ima samo propan.

Najbrze klip napolje naostri i vrati ne skidaj nikako rodices mecku
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Hja ne znam inače pitati.Možda bi mi Donfeng pomognijo ti obrazložiti,jer on je skužijo.

Pitao sam te,dal misliš,ak idem samo glavo vijka sa ugrezno glavo zagrijem,da bude onda išlo to izvaditi vijk?.

Levak ima prav.Izgleda prvo teže,da izvučeš klip samo zbog promjene noža,al na kraju budeš vidijo,da bilo to lakše riješenje.

I eto,ovo vam trebam kazati,jer ste ovdje sami takvi,koje vas če to zanimati-razpitao se u Mariboru oko ventila -zagušnog za polako dizanje hedera.No i taj košta 58 eur.!!!I šta na to kažete?Imate gdje povoljnije za kupiti?trebao bi,al ovo je stvarno malo skupo?ili ni?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Ja danas počeo pretresati svoju Klasovku, izvadio ovna(malj) od četiri ležaja, tri se mijenjaju, onda metalne vodilice smanute.
Al sve bude u redu do početka sezone.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
I ja moram izvaditi svoju ap 45 iz supe i pomalo servisirati kaj treba..
Od veceg zahvata imam izvaditi one dvoje vile sto guraju sijeno u tunel i piksirati ih..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Krivi li bale? U zadnje rupe, ali rucno provjeri da li prolazi da ne bude sr..a.
 
Na vrh