• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pa ovako pokusaj barem je tako kod mene iako nije rijec o welgeru slicno je. Prvo treba ufazit malj u odnosu na igle ( tj vezace). Znaci kad malj prodje sa sijenom jedno 2 -3 tad igle trebaju uc u tunel i svezat tu spresanu balu. A vile za ubacivanje treaju da se podignu tik prije prolaska malja kroz kanal sa sijenom :icon_e_sad:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na welgeru treba najprije vile pa tek onda igle, po redosljedu pogona. Taman da bat ne udara u vile a za igle ti je objasnio. Uključiš vezivanje i naravno polako okrećeš na ruke i pratiš što se dešava. Za točno bi trebalo imati priručnik ali isto će raditi.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Pa ovako pokusaj barem je tako kod mene iako nije rijec o welgeru slicno je. Prvo treba ufazit malj u odnosu na igle ( tj vezace). Znaci kad malj prodje sa sijenom jedno 2 -3 tad igle trebaju uc u tunel i svezat tu spresanu balu. A vile za ubacivanje treaju da se podignu tik prije prolaska malja kroz kanal sa sijnom :icon_e_sad:
šta ti znači ovo kad prođe jedno 2-3
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To znači da kad vrtiš i bat krene, igle moraju početi ulaziti u bat nakon jedno 2-3cm od vrha bata.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Moze se uafizt da se igle i malj odma nadju znaci u istom momentu (pocetnidio malja - pocetni dio igala) ali mislim da je sigurenije pomjerit za jedan zub tj 2-3 cm :(yawn):
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Prirucnik nigdje nisam uspio naci za welger 61,mada sam danas radio oko prese i mislim da sam je udesio,pustio sam da klip prodje nekih 4 cm i igle prolaze kroz mjeto u cekicu namjenjeno za igle,samo da naostrim pokretni noz i da je probam.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pa otprilike tako i treba nekako mozes i ranije postavit a prodju ali mislim da je sigurnije ovako. Jesi uspio vile za ubacivanej sijena ufazit? :eek::
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nisam pitao majstora Levaka kada smo radili da li vezačkom aparatu i špagi smeta mast koja ispade prilikom podmazivanja i kako se mijenja - koliko i koje ulje u reduktoru? Nadam se da će uskoro biti proba na livadi pa se javim.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Vezacki aparat se nepodmazuje da mast pada okolo,nema potrebe toliko.
Klun i drzac spage nesmiju biti nimalo masni jer ce ti razvezivati cjelo vreme dok spaga neodmasti to.
Ako si sve zamastio nemoj cekat da odes na livadu vec odma odmasti te djelove,krpu-benzina i odmasti.
Taki djelovi se podmazuju kvalitetnom spagom,neboj se nece se poderat al zato ako su zamasteni neradi da je neznam kako nastelana.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Pitam zbog toga što ima puno mazalica koje sam podmazao i normalno da mast probija van.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ima puno mazalica naravno al nema potrebe mazat da curi okolo,ok neskodi al pokupi to sto probije da nebi posle pala gdje netreba.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Znam covjeka koji svoju namaže uljem na kraju sezone sve oko nehanizma i pokretnih dijelova i nikad nema problema. Ja se ne usudim probati.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ni ja a nema ni potrebe jer nema sta zahrdjat,ako se i uhrati malo korozije kljun se ocisti sam i svjetli nakon par bala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ja moju od kako sam kupio na kreju sezone operem i ostavim dan-dva da se osuši uz povremeno uključivanje da se voda izbaci iz pokretnih dijelova , posle toga je podmažem (mazalice) i onda razmutim nafte i ulja pa pištoljom za farbanje je cijelu prešpricam.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@savo levi mi je rekao da lance mažem sa pomijesanom naftom sa tot masti. Kada pocimas raditi u proljece da li odkonzerviras ili zakacis i pici?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
JA radim slično kao Savorijos,samo ,da nikad nisam prao vodom.Samo jo spuham zrakom i krpom ščistim pa pošpricam mješavinom ulja i nafte-isto vezački aparat.U sezoni bez problemova starta.Mast koja padne iz mazlic,nikad je nisam čistil dole,jer nije bilo zbog toga kod radova mi nikad problemova.Nanjo se odmah sakupi prašina i padne sa njom dole.Normalno pa ,da se treba izbjegavati prejakom mazanju tamo.Upravo oko držača konopa i šicna za radit čvor.Desilo mi se,da jak očesto mazao i išao radit na slamno polje sa jako dosta prašine,pa se zapunili zupčaniki(rupe između zubova)i hvala bogu,da nije sve razdrmalo.Nabilo je to unutra ko beton...Al to se ne događa u svaki prašini-stara slama čini mi se da je opasna za to.Skužijo,da je loše previše maazti nego premalo:icon_rolleyes:
No sad sam povukao vod struje nazad,da prikačim ventilator,da smanjim prašino na mjestima,al glavni mi je razlog,da sam to napravijo,jer imam alergijo na prašino pa mi bila mala obaveza...KAd se bude rudo otvorilo,da počinjem sa radom,bude se ventilator automatički zastartal.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ništa je ne otkonzerviram , samo izvučem i gas , a kada je konzerviram cijelu je prešpricam , samo gume ne.
Lance podmazujem testerolom (lancol).
 

Najnoviji postovi

Na vrh