• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Ja danas kupio uragan extra-tip 500,trgovac nije znao cijenu,al kaze dva klupka od 48-50km zadnja...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
:(NIsam na tekočem,kako je sa ovo firmo zaista ne- Tornado.I prošle godine nisam ni tražijo konopova,jer nisam uskoro ništa radijo zbog vriejmena.1 kositbo imao+nešto mal ousluge slama-skupaj kakva hiljada bal i ništa više heh.
Mogu kaazti,da sam radijo sa njo i nisam imao problema.Al dugo je toga,pa ne bih ja rad pričao na pamet.Ak se dobro siječam bila je tornado malo na dodir ili pogled iste debeline i boje al bijo tornado na pogled nekako mastan...No zaboravi-ne sijetim se sigurno.
Inače na cijeno konopa gledate vi ,koji dosta radite,al meni se za dva para na godino to ne izplati vozikati do trečeg grada i tamo povoljnije tražiti,osim,ak put slučajno tamo nanese i jih vidim.

Felix-ne želim te imati za luđaka ali neznalicu,al moram ti kaazti,da virojatno ne poznaješ dobro trgovaca kakve imajo oni mutne posle.Swaty tvornica iz MB radi plošče za brusilice.No ja idem direkt u štacun kod njih -tvorničko prodavaonu,da ja kupim kakvih 10 komada za 5 godina povoljno,da imam mir.No a što ti kažeš kolikva je ibla cena?Bože moj pa za 30 % najmanje veča kao u Merkuru ista njihova...I to samo pol kilometara naprej od njih.
Kod nas Topfenberg koštao je več 3 godine naazd 32,5 EUR,al sam siguran,da ni Tornada ne dobiješ za manje ovdje ko 28 ili 30 eur.

Tornado domači proizvod heh-Felix-ne dugo toga sa momcima pričali smo međusobno,da je paket papira za WC bijo kod nas pored tvornice papira u njezinoj prodavaoni skuplji kao isti izdelek u Metro Grazz.Nije tu logike za malog čovijeka,al za biznismene očitno jeste.Nečemo-nemožemo jih mi razumijeti...

Nimremenin-bože nedaj ovo mi slamo izbalirati gledajuč na moju alergiju...Ubila bi me prašina
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Reider, ma nebojim se prašine, al me strah mišije groznice, miš je slamu isjeko, lakše ju je lopatom bacati, negoli vilama.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839

E to 3 puta pisao pismo i raćunar mi jo obrisao,neču pisati čtiva ponovo.Eto povezavo do sliek mojeg konopa,a kome zadnjiput pričao.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pozdrav drustvo, juce sam imo prvo baliranje ove godine. Nije bilo puno bala posto je trava slaba svega 115 al je bilo par komada pored ograde stvarno teskih, nije odrijeslia ni jednu, vjerujem da je bilo i vise bala da nebi odvezala isloje extra al je nisam ni stedio pred kraj sam iso i prvom brzom da je isprobam posto prosle godine i druga spora joj je bila previse i u slaboj travi. Majstor Levi je odradio poso :icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ako ti budeš testirao njegov posao brzinom kretanja brzo ćeš ostati bez kičme :icon_fU:
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ma moro sam malo da je potjeram dok je jos majstorluk pod garancijom:icon_fU:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Jel zna netko jel drzi ko polovne balirke za djelove, tj u pitanju je welger 45, onaj veliki lancanik koji pogoni bat mi je dosta pohaban i bojim se da nebi poceo lanac preskakati, pa jel bi mozda gdje bilo polovno za kupiti?
Za novo necu ni pitati koliko kosta, mozda ko pola balirke..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ivan, na mojoj ap45 je preskakao lanac na tom lančaniku i kupio sam novi lanac u trgoagenciji za cca600 kn i sad nema problema.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Zubi su dosta potroseni, ali vjerujem da je i lanac vec razderan dosta..
To mi je jedan majstor rekao da bi moglo poceti tu preskakati, al od onda sam napravio vec 20-25 tis bala i jos nikad nije preskocil..
Al danas vrtim rucno zamasnjak i vidim da lanac odozdola puze na zube, tj ne "sjedaju" zubi lijepo u lanac..
Znaci novi lanac bi bio rjesenje problema, ako pocne preskakivati?
Pa nije tako ni skup onda, s obzirom da ga dosta ima, a i troredni je..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Lanac mislim da je pod šifrom 12A3 kod njih. Neznam točno jer ih ne drže original nego na metre. Čak imaju spojnice i poluspojnice. I moji zubi su prilično potrošeni neki čak i upola tanji koliko je lanac preskakao ali sa novim nikad problema.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ivane , zamijeni ti lanac za početak i time ćeš ''kupiti još vremena'' do preskakanja , ako je lanac istegnut on daleko više haba lančanik nego novi .
Lance treba na vrijeme mijenjati da bi se štedili lančanici.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Prvo lanac zamjeni, preguraj sezonu i rjesi se djavola dok nije kasno. Po meni se ne isplati davti 500 eura za balirku koja realno tu sa cijenom 2000-2500 eura.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
80EUR za zupčanik nekvi veliki troredni?E to je povoljno -zastonj-za đabe.
Da promjena lanaca je prvo najbolje riješenje za štart.Jer onda ona opet ljepo seda između zubova,pa ne gloda zubova zupčanika.Odmah ju promijeni.
Može se dobiti kakva slika tog sklopa stroja,jer nisam nikad vidijo da lanac goni klip-kako je to napravljeno.JA do sad uvijek vidijo,da reduktor potom poluge jako debele ga goni direktno.

Dal ko zna,odakle su moji konopi?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ovu sliku sam našao na netu jer sad ne mogu slikati.
5abed7f3427a3d0b565be1a5f103ed1c_0x0.jpg


Evo još jedne pa da usput pitam možeš li mi ivane izmjeriti duljinu vila koje guraju u tunel jer moja nekako radi kose bale.
106613047_4_644x461_sprzedam-presse-welger-ap45-polecam-rolnictwo.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Huh nisam nekvi stručnjak za preše,al mi se čini to nekakvo zakomplicirano taj sistem pogona klipaI zamajac je direktno na pogonu za klip bez varovanja ili kako to?Osovina od zamajaca ima lanac direkt na sebi i direktno žene klip.
Remen je ko nekvva tarna sklopka ovdje,ovo mi se zviđa,al zamajac mi je sumljiv.No ak je Welger to napravijo, predpostavljam,da je to premislil sve i da to dobro funkcionira.
Dobro mi se čini,da je kod nje totalno raztereten prema sistemu na drugim prešama, sa težko snažno polugo direkt iz reduktora ovdje sa tim velikim zupčanikom.TO zaista nema ekcentričnosti in ne ziba preše,kad je bez mrve u radu.Ova poluga kod drugih sigurno počinje zibati dodatno pored klipa,koji normalno stvara najjače drmanje naprijed ,nazad.Teži je klip,jače drma.No ovdje bar poluga ne drma.Treba znati,da možda je ona poluga kod drugih preša težka 3/4 težine klipa i obadva idedu sa buno brzino u isto smijer,gdje momentalno promjene smijer i idu kontra.Kod toga dođe do enerkcije-kinetičke energije gibajočih dijelova ,koje mrdajo prešo naprej naazd.Tak obi bilo virojatno najbolje riješenje potpuno ista težina protiutega na kontra strani poluge i klipa.No ja sam nekvi protiuteg napravijo sam,al nisam stroja od tad ništa izprobal,dal če biti što bolje.Broblem je i največi,jer nema prosttora za namiještenje tog kontrautega...
Nadam se,da vam nisam previše gušijo i koga ne zanima,neg post spregleda.Lp
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Protuuteg bi ti se trebao kretati kontra od bata ako bi htio smanjiti trzaje jer i welger trza prilično samo što je tu zamajac ubrzan pa ima više inercije. Bitno da radi posao
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Ivane , zamijeni ti lanac za početak i time ćeš ''kupiti još vremena'' do preskakanja , ako je lanac istegnut on daleko više haba lančanik nego novi .
Lance treba na vrijeme mijenjati da bi se štedili lančanici.

Budem zamjenio lanac, pa valjda bude islo jos par godina tako..
Mislim, ide ona i sad, nemam se sta zaliti..

Prvo lanac zamjeni, preguraj sezonu i rjesi se djavola dok nije kasno. Po meni se ne isplati davti 500 eura za balirku koja realno tu sa cijenom 2000-2500 eura.

Neznam bas da bi je se rjesaval, jer dobro mi radi, petljaci su po meni najbitnija stavka na balirki, a s njima nemam nekih problema..
A ova moja radi mirno, samo zuji, nema nikakvog lupkanja i strockanja..
A i sta da kupim poslije, mozda jos gori skart, a novaca nemam na razbacivanje..

Evo još jedne pa da usput pitam možeš li mi ivane izmjeriti duljinu vila koje guraju u tunel jer moja nekako radi kose bale.

Evo izmjerim ti za pola sata, sat pa napisem tu..
Ja sam bas jucer skinuo one vile (one koje pogoni lanac) da mi tetak napravi nove plasticne pikse, jer su dobile jako lufta..
A ove vile do tunela (koje pogoni kardan) sam isto tako skinuo i piksirao prije tjedan dana i rade super, vise nema lupkanja, samo zuji balirka.. :)

A sto se tice kosih bala, i moja ponekad gdje koju malo zakosi, a to moze biti ako bat ima puno lufta, a i jos je jedan banalni razlog: Uvijek treba masu kupiti s vanjskom stranom pickupa pa da vile rasporede jednako masu i da Bat dobiva jednaku masu s lijeve i desne strane bale, tj. dok su redovi sijena debeli, bale su dobre, ako su redovi slabiji hoce iskriviti balu..

A i tu stranu koju ti vise krivi, pritegni tunel za dva tri kruga vise i bude u redu..
 
Na vrh