• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Obično ljeva strana bale bude slabija gledano od iza balirke, a to vile ne navuku dovoljno masu do kraja ako je ono što se balira dosta sklisko, ja sam kod sebe malo elektrodom po vilama prošao da budu vile hrapavije i šta god balirao bale budu jednake, jedino bi morao nož promjeniti jer kad je malo žilavije ne odsjeca dobro.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Moja ne zuji nego klapa jer ne mogu dotegnuti lanac od distribucije. Ima mjesta ali su lančanici oderani pa na jednom djelu je jako dotegnuta a na drugom je labava. Lanac je nov.
Meni su u pravilu kose bale a tek tu i tamo koja ravna. Pokušavao sam na kraju tunela dotezati i čak sam na onaj dio gdje klizi špaga stavio dva vijka i opruge umjesto jednog, malo je bolje ali nije to to.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
pogledaj si malo"stopere"sijena koji drže da se sijeno ne vraća prema batu
Moja je malo krivila bale jer su federi na stoperima bili puknuti
Nakon zamjena federa,bale su opet pravilne:cool2:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nema stopera, samo škrge. Ima raznih mogućnosti ali sad su mi vile upale u oko ko da su malo kraće.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Evo Zoki, izmjerio sam vile i obe su dugacke 43.5 cm..
I moje su skroz spustene na onim sarafima za visinu.

Obično ljeva strana bale bude slabija gledano od iza balirke, a to vile ne navuku dovoljno masu do kraja ako je ono što se balira dosta sklisko, ja sam kod sebe malo elektrodom po vilama prošao da budu vile hrapavije i šta god balirao bale budu jednake, jedino bi morao nož promjeniti jer kad je malo žilavije ne odsjeca dobro.

Jel si navario obadvoje vile ili samo one koje su blize tunelu?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
One do tunela, samo sam elektrodu vukao po vilama da napravi malo hrapavo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Meni su bale bile krive kad je bil nož i protunož tup nakon brušenja bale bile ravne .
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Malo sam radio na balirci ovih dana, mada sam jedva uspio od kise.

fotografija0718.jpg


fotografija0719.jpg


fotografija0720.jpg


fotografija0721.jpg


fotografija0722.jpg

Ostalo farbanje ceka ljepse dane...
 
Posljednje uređivanje:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Jest NH 377 heeeh znam za grabljice al nema onih nosaca na koji se postave a bez njih tesko da se mogu postavit, mogu se zasarafit al ne budu u pravcu sa ostalim probo sam svakako al ne ide i odusto, tako je i meni dosla. Bivsi vlasnik nije vodio apsulutno brige o njoj pa je sva hrđava bila vani na kisi.:(envy): Sredio sam joj vezanje pa da se bacim na farbanje:(hi):
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Zar nema nigdje uzeti nosače,il ih dati da ti neko napravi po uzorku otih originalnih... slabije ce ti sjeno uvlacit tako...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Moji su svi na broju, a i pick up izgleda kao da nikad nije kupio sijeno, slamu itd, a balirka stara 40 god..
Eh, sto Svaba napravi i pofarba..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
31cbce863de69acd4cce26869fce0426.jpg

Ja za ovu neznam koliko ima godina ali znam da je takva od kad ju imam. Umjesti limova sam uvijao od komada od 4mm samo da imam nešto i ok je. Nešto sam i zamjenio zubaca a imam ih jiš spremnih samo treba naći vremena.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@EMIR za što služi onaj flah (lim sa rupama) na lijevoj strani pick-upa. Na mojoj NH 366 to nedostaje, a ima onaj dio gdje prolazi. Molim te ako možeš da mi to objasniš.
Kod mene još ima iza toga dijela neka rupa gdje ma oprugi visi neka polugica.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ma te zice grablje ili kako vec ko zove i ne moraju biti sve na broju u prvim travama. Bitnije su dosta u drugim jer je tad sitnije sijeno a ja sam ih barem najvise polomio kad su njive neravne ili kad neko napravi red odma pored dubokog tako da jedna guma mora u kanal a ako hocu da se lijpo pograbi moram sputit i tad prevari i pukne. Veci je problem kad upadne unutra pa moras izlazit i vadit je da bi pic up mogo radit normalno dalje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ma žice nisu skupe da bi ih falilo , ja sam u prošloj sezoni stavio ih sve , ljepše radi prese bolje se raspoređuje masa .
Manje je opterećenje na njih kada su sve tu pa i samim time vijek trajanja im je duži , meni je najveći neprijatelj za žice baliranje kukuruzovine , ona ih dobro kida.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
@EMIR za što služi onaj flah (lim sa rupama) na lijevoj strani pick-upa. Na mojoj NH 366 to nedostaje, a ima onaj dio gdje prolazi. Molim te ako možeš da mi to objasniš.
Kod mene još ima iza toga dijela neka rupa gdje ma oprugi visi neka polugica.

Taj flah sluzi za podizanje pick-upa u transportni polozaj i ima jos par rupa na kojima mozaz podesit visinu u radu, kroz taj dio koji imas on prolazi . Mada ja uvijek postavim pick-up na tocak. Ako ti jos sta nije jasno pitaj. Kako ti onda podignes pick-up bez toga?

@ SAVO zice nisu skupe dosta sam ih promjenio al kod mene nema nosaca da ih postavim al toje svega 5 komada na cijeloj presi da bi se sikiro radi toga:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kupio sam je neispravnu prije nove godine tako da je još nisam nigdje vozio, a bivši vlasnik je pick-up podizao lancem za vezanje krave.
 
Na vrh