• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kako sam napisao meni se špaga zavezala u klupku, igla ju je strugala i prekinula.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Danas sam ponovo imo slucaj da mi je spaga ispala iz igle, ponovo uvuce i onda je islo ok, poslije je nisam stedio ceko sam samo da pukne saraf, al nije odvezala ni jednu.Ne desaje se cesto al eto desi se, jedino sto sam primijetio da mi je spag labavo isla iz sanduka, malo sam stego pa cu vidit, mada sumljam da je do toga.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Ako je na istoj strani, moguće je da su čvorići u špagi, kad promijeniš bunt špage vidjet ćeš.
I ja sam nešto baliro, malo me zeza jedan petljač, nekada sveže samo jedan kraj drugi se izvuče, tako sutra radim izmjenu petljača.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Kolega @savoris je dobro rekao, ta špaga negdje struže i lagano se kida, vodilice špage se ne turpijaju, već se mjenjaju ili se lagano zaokrenu da špaga opet prolazi po neistrošenom djelu, čvorići u špagi moraju proći jer ako može čvor kad se spoje dva klupka. Može i igla strugati špagu ako je rupa jako istrošena ili je špaga provučena kroz donju rupu na igli.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Naravno, ali to se nesmije desiti kao ni čvorići po špagi.Meni se samo jednom to desilo kad sam ostavio načeto klupko preko zime u balirki, i nikad više, a špaga samo Tewe i ništa drugo.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Im jos spage u njoj pa cu vidit kad promijenim klupcad kako ce se ponasat, to se desaje na istoj strani, Levak je stavio igle nove na proljece, tako da na njih ne sumljam.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
načeto klopko-pa kaj jo ti odbaciš poslije sezone?ma mal osi smiješan.Šta če biti,kad stoji u stroju pola konopa?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
..tovariš ja ko si smešan. Kad načetu špagu tj klupko ostaviš duže vrijeme u balirki usljed velikih promjena temperature, zimi minus, iznutra kako je namotana spadne na dno klupka i zapetlja se, zato je treba izvadit iz balirke i spremit za drugu sezonu.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
E ja sam ga danas nabelajio. Jutros počeo neko petljanje oko desnog petljača, štošta izmijenio, negdje sam zasro prilikom montaže, kod probe otkinem zub na zupčaniku na osovini držača špage, a i držač špage(pečurka) komad fali. Izgleda pogrešno uzubio. Onda trk 70km. u Ugljevik, kupim zupčanik i još par dijelova za rezervu, ljudi zovu, počela grmljavina, sin i ja smontiramo, malo naštelamo, i kad hoće, to uradimo bez problema. Samo da napomenem, kap kiše nije pala.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Kod mene je padala kao na filmovima,prekinula me u poslu..a i nesto mi je kilavo islo pa je i bolje sto me kisa otjerala.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
HBORV
Dobro,ok.Predpostavljam,da ste po večini svi dosta više napravili bal kao ja,pa toliko više imate izkustva,ali bogami-kaži ti meni,kako ti spremiš klopko za drugo sezono??Ona us troju stoji smirom na gore postavljena,al kako jo onda ti postaviš,poslije sezone?I kamo?NA toplo?.

Jao sam dobar.Nakon reparacije stroja nisam do kraja rukom gnao zamajaca cjeli okretaj.Pa sam ga za svaki primer sada,jer mi je danas poslijepoldne nakazan prvi rad u sezoni.I vidi ti vraga-Zabije se klip u zaštitu.-Izzfazena.Sreča,da nisam išao na sredo njive i bi me tamo zezalo.No pa iamm i alat sa sobom.Moglo bi se i tamo.Zaj... bilo za jedan člen i pol lanaca
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
To je spaga kontra namotana i u bunkeru se zapetljava i otkinu je igle. Ima sam takav slucaj prosle ili predprosle sezone na ap42. Bacio pola klupka jer se zaperljavalo i otkidalo skoro svakih 20 bala.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
@Reider, na kraju sezone izvučem špagu iz petljača, i klupko spremim u garažu, a balirka je pod nadstrežnicom gdje je temperatura kao i vani.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene malo frke bilo ova 2 dana, najgore sto imam i svoje pa sve na brzinu ide. Poceo balirat s razlicitm spagama uragan- obala i napucalo mi se obale barem 50 komada dok je nisam zamijenio tj potrosio. Sad uragan na obje i mozdan 100 okine 1-2 zbog zele trave i prevelike brzine. Ista situacija zagrmi na sve strane a ne prokapa :cool2:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Meni samo zbog vece brzine izbacuje duze bale od standarda, a prosle godine sam radio vlazno jednom komsiji i spaga je pukla 10 cm od cvora ali nikad nije razvezivala.
 
Na vrh