• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ja sam samo jedne prilike kupio drvoplast manilu kasnije probam makital makedonski tip 500 i dobro se pokazao i otada uvijek makital kotistim
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene se znalo desit da ta obala pukne na zemlji nakon 5 minuta samo se bala raspe koliko je kvalitetna ili je barem men tapacal. Jucer bas gledam ima uragan extra i eco. Na pakovanju sve isto pise. Cijena je malo smanjenja u odnosu na one od prije par stranica tewe 25€ uragan 22€ a mislim da je makital 20 €.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Jučer počeo balirati sa NH-366 i malo problema:
1 - slabo ubacuje masu u tunel, masa se gomila ispred vila, a vile prolaze kroz prazan prostor. Kada radi dobro radi. Imam osjećaj da opruge pritiskaju masu i nabijaju ispod vila i tako nabijenu vile guraju prema van te se na ulazu masa nabije da se rukama teško čupa.
2 - puca špaga, nekada lijeva nekada desa. Jedna je od prošle godine, a jedna je nova?
3 - kada bale budu dobre izgledaju super, a kada zekaju vile onda bude svakakvih.
4 - pukao osigurač na zamajcu.
Da je probno baliranje uspjelo danas je trebala izbalirati 3,5 kj (što se može odradit će drugi)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
@Luka...ovo za masu i vile, čini mi se da je problem u premalom broju okretaja na vratilu traktora..nabij malo jače gas..Probaj negdje naći podatak o toj balirki koliko u minuti mora imati udaraca bata.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Malo prije došo kući, dosta se uradilo, što sam obećo to i uradio, a bilo je i dodatnih radova.Ispuco 700 i nešto bala. imo belaj, dvije mi pukle, al nije do mene.:cool2:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas je bio nastavak.
Na njivi prema brojčaniku 136 bilo 88 bala, što znači da je razvezala 48 bala. Došao mještanin koji ima balirku druge marke rekao da ne skida špagu sa jednog petljača i neki noževi što sijeku špagu nisu poštelovani, nije me pitao da li smije naštelovati već je uzeo alat i za par minuta je radila kao satić. Kada je vidio koliko se patim sjeo je u auto i otišao u trgovinu donio 2 piva, 2 l kole i 2 l mineralne kaže uzmi što ti odgovara jer ti se divim na strpljenju koje imaš na zajebanciji koju ćeš imati kada ljudi u selu ovo vide, a sada idemo na moju njivu da vidiš kako radi.
Na njegovoj njivi smo napravili 172 bale i odvezala je samo dvije i to trideset drugu i sto šezdeset drugu.
Postaviti ći slike naknadno.
Hvala na savjetima, nadam se da ću ih još trebati.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Danas je bio nastavak.
Na njivi prema brojčaniku 136 bilo 88 bala, što znači da je razvezala 48 bala. Došao mještanin koji ima balirku druge marke rekao da ne skida špagu sa jednog petljača i neki noževi što sijeku špagu nisu poštelovani, nije me pitao da li smije naštelovati već je uzeo alat i za par minuta je radila kao satić. Kada je vidio koliko se patim sjeo je u auto i otišao u trgovinu donio 2 piva, 2 l kole i 2 l mineralne kaže uzmi što ti odgovara jer ti se divim na strpljenju koje imaš na zajebanciji koju ćeš imati kada ljudi u selu ovo vide, a sada idemo na moju njivu da vidiš kako radi.
Na njegovoj njivi smo napravili 172 bale i odvezala je samo dvije i to trideset drugu i sto šezdeset drugu.
Postaviti ći slike naknadno.
Hvala na savjetima, nadam se da ću ih još trebati.

Au pa ovo je losa reklama za majstora koji ti je radio presu..
inace i mene je danas welger pocela masirati,sveze ona ali se cvor i razveze prilikom udarca druge mase.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kakva ti je spaga? Zna tako biti kad je razvlasana spaga.
Koliko se sjecam da mu je svemoguci Levak radio dva dana.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Ja nisam htio da imenujem majstora ali sam je piso da su radili dva dana, a ako neka masina moze covjeka da iznervira i izbaci iz takta onda je to balirka nebitno kojeg proizvodjaca,.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Meni se isto to dešavalo na welgeru ali sam nekako došao do zaključka da joj se izmakne špaga prije nego što uopće dođe na petljač. Na jednom kraju špage normalan čvor a na drugom samo izgužvana špaga negoliko centimetara. Samo sam malo dotegnuo oprugu od dijela koji pridržava špagu i sada nema problema. Jedino ako je vlažno onda ponekad zeza.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ma svakom se desi da nesto krene po zlu. Kad sam imao ap 45 sve sam muke iskusio. Dok majstor hoda pored nje radi ona kao sat, covjek ode ona uradi 100 bala pa opet nerviranje. Takva je sreca potrefila i Luku, mada dobro je da su je i sastavili.
 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ma kakva nesreča,kakav loš majstor,kakva zezancija...Ne razumjem.Pa čovijeku ako kužim puknuli su dvije bale od cca179,pa to je super.Nema se tu više što mrdati.Doro ona ide.

No a moja još uivjek nije stigla do testiranja poslije remonta.Ovdje samo prokišava redovito,pa ne možemo ni disati slobodno,kamoli balirati.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ovdje nema greške majstora. Radili smo je kada je kiša lila kao iz kabla, a u probi pod šupom je je radila super, ovo su samo finese koje nismo mogli tada napraviti. Neka ona samo ovako ostane.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Kod balirke problemi su nevidljive sitnice. Prije par godina, krenula sezona kod mene svaka druga puca, a što sam lajo. Zovnem prijatelja on je mladji al ima iskustva a i šlifa, kroz minut nadje uzrok.
Naime na petlaču ona čivija što drži kljun virila malo napolje i kad petljač uhvati špagu i okrene se tad prilikom skidanja siječe špagu.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Najbolje se vidi i nasteluje kad je u radu sa sijenom.
Pa i nije lose to, na 1000 bala 10 razvezanih. Nekom malo, nekom puno( meni licno puno).
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Danas sam i ja bio aktivan sa balirkom, izbaliro 660 bala u 4 parcele. Triput mi se desilo da spaga ispadne iz igle, ima slika prije par stranica. Kad ide stavarno ide, u jednoj parceli, rucno zgrtano, redovi su bili golemi da je bila bala do bala i u tom trenutku nije odvezala, dok se zna desit da bude upola prazna pa ispusti spagu iz igle. Kod mene je isto bio Levak i ne mogu se pozalit ,jedna strana nekad ispisti spagu dok druga nije ni jednu odvezala poslije remonta.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Ljudi al mora se priznati, koji je osjećaj kad ide ko po loju il kad ide naopako, bar nama kojima nije svejedno da uradimo što smo obećali.Ja sam neki dan komšiji da izbaliram, na 70bala 7-8 je ravezano, vidim otprilike gdje je problem, štošta kupim i sa svojim starim dijelovima iskombinujem, i od juče se ne okrećem, malo pratim retrovizor i muziku odvrnem. Aznali su me hladni znojevi zalijevati kad krene naopako. Meni još majstor nije ništa radio, znao sam kupiti dijelove da zamijenim a ono moji ispravni.
 

Najnoviji postovi

Na vrh