• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene je pretezno 0.2 0.3 0.4 ha njive i znau biti i manje a kod mene je na hidrauliku bilo sve i porpiso mi cilindar od pick upa jbg i najgore mi je kad ne odmaknu redove dovoljno od ograde pa ne mozes lijepo zauzeti nego nagura presa sebi ispred pa udje odjednom i pukne osigurac. Uspio sam udarit u drvo nazad savio lim gjde izlaze bale, uletiti u kanal i slicno. Vecina njiva ogradjena i znatno smanjuje mjesto okretanja :icon_cry:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
:icon_mad:Ograđene parcele jesu problem da.JA imao za balirati dvije njive,koje ible su 10 metara narazen.Između njih ograda.Ak bi je ne bilo,moglo bi se voziti kroz obadvije i balirati.Tako sam se okretao na svakom kraju rede,a na drugo njivo išao sam naokolo 200 metara po jaki opasnim brdima.No pa htijeli mi otvoriti ogradu,al bi bilo i to jeb... pa sam jim kazao ,da ne treba-idem okolo.
Eto baliranje prošloga dana

 
Posljednje uređivanje:

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Danas sam izbaliro sebi sijeno koje sam pokosio prije četiri dana nisam mogo prije.Sijeno se presušilo i poslije nekoliko prebacivanja preko ruku primjetio sam da su bale tako ružne, krive, mekane, jednostavno ružne, a trava je bila i krupna.
Da mi je neko drugi baliro ja bih ga psovo, al ovko kako ću sam sebe. Svi parametri na presi su bili kao i prethodnih dana kad su bale bile OK. Ja samo sumnjam da je sijeno bilo presuho.Da čujem vaša iskustva.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Možda, nisu tako loše bile kad sui ispadale, pošto je mirilo nevremenu, složili smo ih na njivi al predveče kad smo utovarali, da prostiš sranje, u toku rada nisam ni silazio sa traktora a vjerovatno sam trebo okrenuti loze više od par krugova.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja kad usluzno idem sidjem i po 4 5 puta da povjerim a kadseb radim ostavim na mjesru od zanje nive i sta bog dadne. Sta mislite kod mene presa radi cijeli dan dobro sve iduci dan u prvoj njivi ni naopako. Problem mi bile ne nategnute spage do vezaca pa se omota vise nego sto je potrebno oko kljuna vezanca i ne moze onaj dio za skidanje da ih skine uvijek ostane jedn dio u kljnu kako se vrati. Eto mozda nekom posluzi. :(angel):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ja sam juče brzinski izvadio malj napolje da zamijenim jedan ležaj , međutim zamijenio sam tri komada , još uvijek nemam neko trajnije rješenje za te točkiće na malju a da nije bezobrazno skupo kao što je 35e po komadu a imam ih 7.

Usput sam još na vile koje ubacuju u tunel navario komadiće od 30mm tako da idu skoro do onog donjeg lima i sada su bale savršene i u onoj ''klizavoj'' travi , možda sam čak malo i pretjerao skratit ću ih za jedno 5mm , uglavnom ogromna razlika u kvalitetu bale.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
@Savoris, nije valjda da vučeš korijene od nekog Škotlanđanina??. Kakva je to škrtost'?? Zar se neupitaš koliko balirka tebi daje a koliko ti njoj. .
Ja danas napravio 180 bala, ali na početku mi počela jako krivit bale i to desna strana gledajuć odpozadi znatno duža, zategao one prstene kroz koje prolazi špaga i stisnuo opruge na tunelu i popravilo se.
Savo gdje si navario, po cijeloj dužini vila ili samo vrh?
 
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Zaradi ih za dan, a stiskao se samo tako:drink:

Navari samo na vrh, ako ih ne mozes vise spustati i predji elektrodom po citavoj duzini.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
E vala ne bi ni ja dao 250€ za saku lezajeva ,tamam da ih dva puta moram u sezoni mjenjat sa nekim jeftinijim,ja sam tako na wlgeru 61 imo problem otiso lezaj prvi do reduktora tj onaj koji daje pogon cekicu odma gore na pocetku,sav se on raspo ja skinem vidim nekakva mi cudna dimenzija,ja malo trazio i jedva uganjam u jednoj prodavnici i kaze meni covjek ima ali kosta 110€ jer je specificna dimenzija i kaze ima samo jedan na stanju,..neka hvala,i prepravim kuciste ubacim veci lezaj koji je standardan i kosto me 25 €
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam se na malj nameto svakakvih lezajeba i ptosio pare u pola sezone vadio jedan donji i vratio nejg orginalni a gornje kakkve god da stavim otkine mi jer bude prljavastinje ispod donjii i podigne malj i one podrobi :(sweat). Iz ovog zakljucujem da su mi gornja da nepotrebna a gore cu namontirat komad tvrde plastike i ostavit lufta pola cm za nedaj boze nekog prevelikog dizanja. Mislim da mi je to trajnije i jeftinije rejsenje nego svako 3 dana mijenjat gornje lezajeve.
Donje velike je otac kupio u rumi cini mi se 20 KM jedna i izmejenjivi su tj imaju tvrdu kosuljicu vani a unutra segerov prsten. Eto izdurali su 4 5 godina jedan ovaj drugi je jos nanjoj u kombinaciji trenutno sa orginalnim :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Prvo sam malo ohrapavio po cijeloj dužili prožle ili pretprošle sezone , bilo je malo poboljšavajućeg efekta ali sada sam ih navario po dužini i razlika je znatna.

A za ležajeve kako rekoh da nedam 250e iz principijelnih razloga , i to nisu original nego pitaj boga šta . Ako ću da karabudžim onda ću to da radim jeftino a ne za velike pare.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Uh kad pogledam cijene tih ležajeva što navodite nekako mi drago što moj gallignani ima drvene klizače. Inače moja balirka ove godine išla gotovo savršeno nakon manjeg servisa prije sezone. Ali eto i neki dan sam imao prvi veći kavar, pukla je jedna igla. Tažio sam novu ali nisam našao. Imaju sve do galliganija 6500 , meni treba kao što je na 7000. Staru sam zavario i opet ide odlično
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Felix the cath hehe

Ovo o čime ti pričaš razmišljal sam i ja.O tim podizavanju klipa ,kad povozi neko na pola suho mrvo.To se vidi,na vodilicama-ova stisnuta povožena mrva.A moja ima original isto kao ti želiš napraivti gore umijesto lagera klizni drveni štab.Al ja ga kad se iztrošijo dao napraviti sa klizne plastike.Sad mir.Pustijo gore 5 mm lufta i ide super.Al trebam ti kaazti,da imam neoriginalno od remonta ove zime stavljene čistače vodilic tak ospredaj kako straga klipa i do sad rade perfektno.No neznam,kako čejo dugo izdržad,dok jih sile ne odčupajo sa klipa i jih sa mrvo ne zabaliram,al za sad se drže dobro.Pa radijo sam jih 2-3 dana i trl glavo kako da napravim.Dal su bile gore v originalu NEZNAM.ne vidi se ništa da bi bilo.Vidijo to ja na Klasu pa to napraivjo.

Kažete vi i se razgovarate,da navarate vile i slično.A što nk ja napravim,kak jih imam drvene...I znate kako brzo se one poderaju.malo više mrve u kanal punjenja i drvo pukne na po...Nedaj bože,da jih dosta do poda spustim.Razmišlal sam,da dam u specijalno tvornico koji rade stvari iz plastike,da mi napravi iz tvrde plastike .Siguran sam da če biti bolje kao od drve.I mogao bi jih bolje ošpičiti-ošiliti jih na kraju,pa bi i bale bile sigurno tad super.No jesu i sada ,al samo,dok je drvo nepoderano.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Kod mene su vile produzene skoro dole do lima, ima mozda 2 cm lufta i nikad nema krivih bala. Skoro sam nesto malo baliro umjestu i malo je pocela krivit par bala a na njivi nikad.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Na mjestu kada baliraš normalno je da se desi krivljenjebala zbog ''neredovne prehrane'' :(giggle):
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,158
Uh kad pogledam cijene tih ležajeva što navodite nekako mi drago što moj gallignani ima drvene klizače. Inače moja balirka ove godine išla gotovo savršeno nakon manjeg servisa prije sezone. Ali eto i neki dan sam imao prvi veći kavar, pukla je jedna igla. Tažio sam novu ali nisam našao. Imaju sve do galliganija 6500 , meni treba kao što je na 7000. Staru sam zavario i opet ide odlično

istog smo mišljenja
i ja imam galignani
:drink:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene nema tog krivljenja posebno osim kad mi puken osigurac na vilicama sto unose sijeno a vecinom kad moram prepresat onu koja je pukla i ne unosi ravnomjerno a inace ako mi je krvia onda je bog toga sto spage na onim limicima nisu jednako stegnute. Mnogi ne obracaju paznju na to a i to je bitno da ne krivi.
@reider vise sam iso na ono Felix Sturm :D
a ima kod mene ispred ona dva donja lezaja cistac koji pada pod silom zemljine teze i cisti ali kako je onda sve natrpano i usko zapravlja se brzo i nakupi se svega i on ne obavlja tu funkciju. Ide goe neka kombinacija sve osim lezaja :D
pricali su mi u selu da su se na welgeru ap52 sudarili nozevi i pukli popola jer je kao radio u brdu i bio naget. Kolko je to moguce treba bit bas razglamano sve a presa je u dobrom stanju sto sam ja vidio ( nisam vidio kad je to puklo). Mene je toga strah ali kako god pogledam od pogona malaj da se tolko nakrivi mora imat lufta u osovini barem 1 cm da se to desi :/
 
Na vrh