• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Vjeruj ja kako sam se rijesio welger ap 45 zaboravio sam taj osjecaj kad krene naopako hvala Bogu. Samo da ovako ostane...
Kako samo zna da izvuce zivac, dodje covjeku sve da zapali kad pocne da se.e.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ma nije toliko ni los, koliko je bila baksuz. I islo mi na zivce sto je spora. Prije nisam stizao da pobaliram sve sto pograbi jedan traktor, sad imaju posla dva traktora u grabljenju i nekad ih stizem.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Ni ja nisam majstor za balirke ali sam do sad sam sebi odrzavo kako sam znao i radilo je,to sto kazete radi u mjestu a na njivi razvezuje,pa tako je i ja znam podesiti jer je isti slucaj i kod mene u mjestu sam razvezo 30 bala i ubacivo a ona veze ko nova, ja u njivu kad sramota nece pa nece,a po mene nema nista gore za ulgled i reputaciju od toga kad dodjes nekom da radis a ono svaku 3,5 ,10 razveze.To bi bilo isto kad bi recimo mehanicar uradio nesto na vozilu pa poslije ti to sebi u voznji zavrci i odvrci, ili vulkanizer montiro gumu a ona u voznji izduva pa je ti stalo duvaj i to bi bilo je li ok.
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Znaci još su neki primjetili da je welger ap45 spor. Vrlo rado se i zaštopa kod tunela.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Svi ste u pravu kad kazete da je balirka stroj koji moze da najvise razivcira covjeka..
Ja kad sam bio mladi, a bilo je puno posla pa kad mi je pocela razvezivati bale , a na livadi pripeklo +35, a ti stalno skaci dolje s traktora i gledaj sta je..
Pa doslo mi je da se rasplacem i pobjegnem pjeske kuci i bez traktora i balirke..
Sad zadnjih godina se ne mogu pozaliti, petljaci rade dobro, ovu drugu mehaniku, ako se sto potrga rjesavam sam i ide..
Ove god napravio 1500 kom i ni jednu nije razvezala..
A i to sto kazete da je 45-ica spora, spora je.
Ali meni nema ni veze, jer i ovako nema posla, nekad sam znao u sezoni praviti do 10000 bala, a sada ako napravim 5000 dobro je..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Eto, mene danas moja pocela malo zaje... Nije nista s balirkom nego brojac je u kvaru..
Lijepo broji 10 bala i onda odjedanput pocne brojiti po dvije, znaci jednom okine, on skoci npr. sa 5 na 7, sa 7 na 9 itd.
Sta bi to sad moglo biti?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
No kod mene, je izpuštavala pokoju balu(brojač),a ne da šteje po dvije ukupno.Tako ,da bijo ja na šteti tada.A to bilo zbog odvrnutog vijka malene polugice na mjeraču,koju vuče oprugica.A kad se popusti,tad neče više raditi mijerač.A da bi štelo dviej bale za 1 to nikad nisam čuo.

No ljudi da se i ja malo pohvalim ,danas moja preša odradila prvi rad nakon reparacije.Slike se još sakupljaju,pa kad to sredim,prikeljim nešto.
Normalno nisam ni očekivao,da bude u štartu išla ko luda,jer bile razkopane sve lamele i tako opruge nisu bile do dobra privite.Pa sam to nakon 3 bala podesijo i super...Napravijo 44 bal bez problema.kaže da bude išla.
Pomožna ruka podavač pored hedra,kojeg sam napravijo kao moju inovacijo-noviteto,izkazala se,da bude ok radila i da bude odradila naazd za sve muke,kad sam to ugrađivao.
Isto i kontrauteg na reduktoru za pogon klipa izkazao se za dobro došlog,ko da bi radila smirnije od prije,ali je to zbog smanjenja luftova svuda u njej.No zadovoljan svekakor,al nije još gotova do kraja-Nema još ventilatora ugrađenog,pa maka ga imam kod kuče tako i start rele zanjega.Komšija me zaj...Napravijo malo prije mog odlazka od kuče redo sijena,da jo sam izbalira i ide pitaj boga kamo.Ja nisam mogao preko,pa ak sam htijo iti van,sam mu trebao izbalirati sjeli red do glavnog puta hehehe.No eto slika od radova danas.Al ima i videa.Pogledat idem,dal se što tamo na njemu vidi i ga stavim ob priliki.

Povezava do videja prvega baliranja
http://www.mojvideo.com/video-baliranje-sena-2015-prvo-delo-po-remontu/06fc0777f82354fdb90a
Protiuteg na reduktoru za mirniji tek:
http://www.mojvideo.com/video-protiutez-ojnice-na-balirki/10f6bf22f56b6a191a4a
 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
:icon_super:Donfeng-ak ideš kome sam raditi bale bez poziva onda su gratis.
A dobro mi došlo,da sam pokušao bar raditi,dali funkcionira,da je ne vučem 5 km bez veze daleko i se tamo okrenem nazad.Ovdje mi bilo bliže(manje od 100 metara) hehe.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
@Reider...Svaka čast vidim da si još mlad a imaš volje za rad i inovacije.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224

Reider, kako si izveo ove vile koje pomazu bacati sijeno pred pick up..
Imaju moji kolege staru MF presu sa uskim pic kup-om i ovo bi im zlata vrijedilo..

Boli te briga, sad idi usluzno raditi haha

Je, ne moze to tako, ako necu da mene netko zaje.. nebudem ja ni druge..
Al znam da se salis.
Danas balirao usluzno i napravio oko 100 bala a brojac pokazao 170..
A na oko sve radi ok, budem morao drugi puta dati nekomu da tjera, a ja da gledam iza sta se dogada..
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Još mlad?.Hm.Kako za koga.Ja se više među mlade ne štejem-eto tako heh.Hvala,al nemoj mi se smijati,ak ti kažem,da sam to radijo cijel oreparacijo sam od 1 decembra pa do sad još uvijek nije namontiran ventilator,da bi mogao kazati,da je završena...
Da veselje mi je metalurgija,ali od duše-sve manje ga je!.Al ovo činila mi se obaveza,da napravim Bhory.Potrebna je bila reparacija,ali prvo htijo sam napraviti manjo.Pa duže sam rastavljal više mi se činilo,da treba jo reparirati čitavo...
Imam račune kaliko to koštalo ali nisam zbrojijo skupaj.Ma svi mi kažu-pa bolje da ne...
No kao sam več pričao,ak bi stavijo auto lak po predpisih bojanja ,došla bi reparacija več od vrijednosti stroja samoga.
Al mogu t ikazati sigurno,da u doglednom vrijemenu neču ništa sličnog raditi jer mi se sve zagnusilo-zagabilo.

VIle pomožne oduzete su od pogona originalnih vila-podavača.Al ima i album,gdje se to vidi kak ose to radilo.
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Ne prebacuje, ko da je zacaran, oca mu..
Moram to hitno popraviti jer drugi tjedan imam dosta usluznog baliranja.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839

Eto jedna slika od mene s travnjaka danas.Revier kasaris.Htijeli su izbalirati za sebe rođaki međusobno,da si pomognu,za badava,al balirka odkazala.NE znam što se satralo,ali čini mi se da puknula igla vezanja.Koliko jih razumijo kad su pričali i nisam jih pitao,jer su bili ljuti ko vrag.I još nije radila ni kad sam došao,pa sam dokrajčijo ja sa mojom.Samo sam mu napeljal pravo konop i zategnuo kočnicu konopa,da bar nešto mu radi,da si kod kuče može pospraviti mrvo.Rade ukose bale normalno i to tako,da jih sve rasipa svako trečo.Radi premekane bale pa jo to još više je...Ali vijki preše sve zahrđani i ne mrdnedu dalje.
Preša ova je u jako lošem stanju ali servisa nije nikada vidjela.Čovijek jo kupijo prošle godine od poznanika,a taj radijo dok je dobro radila,onda prodao mi se čini.
Podavači-užas.Kakav je to sistem rada podavača nisam niakd vidijo,a ni ne rade,jer se sve izkrivile vile.Klip ima lufta ko mora.Noži okrugli.Konop naopako napeljan kroz stroj.Miš pojela mu konop,Kočnice konopa na jedno stran ni ne rade.Radi jak oukose bale,ap se razsipaju svaka druga.NEzna što nek napravi.Želi jo prodati možda jer je jako ljut nasve.Popraviti sam nezna,pa neznam što če napraviti.Oni koji pa znaju nemaju vrijemena.A ni ne poznaje nikoga.Danas ovaj stroj može dobiti se za sitne novce,ali pitaj boga,dal če i raditi ak neznaš sam što napraviti.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene proteklih dana oko 5000 uradjeno vecina mokro na to 100 razvezanih vecinom u mokrom i ne osusenom sijenu.Vezaci mi nikako lijepo ne rade na cvorovima ostaju one kako rupice ne izvuce lijepo ali vez. Dosta sam se na pocetku napatio sa spagom obala kasnije preso na uragan i od tad bolje. Sve u svemu kod mene prinosi smanjeni barem za 20% sto se lose odrazava na moje usluge i manju zaradu. Definitivno morma popravit cilindar od pick up jer imam dosta problema sa neravnim njivama pa se za*ebajem s nekim uzetom. Prije 2 dana vadio malj vratio joj fabricki donji lezaj jedan dobio lufta i poceo zulat od lim i stavrat vibracije. Usput slomio jednu zicu na pick upu :(envy): ruke ne osjecam slomi me motanje svako malo zbog malih njivica :icon_toilet:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
:icon_e_sad::icon_rolleyes:poznam ja to-
slomi me motanje svako malo zbog malih njivica
Jer kod nas jesu njive od 20 arov i još na kraju njih je jarek ,drevo,ograja itd.Upravo zbog toga ugraijo sam hidro heder i zatvaranje.Ni tu bilo drugog.Umalo i bez toga postaješ badibilder.JAko bilo tužno gledati ovog lika i još naročnika baliranja kako obadva guraju ovo Rivijerko ,da jo zatvore nakon rada.
Kod mene nije to luksos več potreba.Po 10 puta treba ju ponekad zatvarati,da napraviš kakvih 200 bal
 

Najnoviji postovi

Na vrh