• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Moja je bila isto u losem stanju, kad sam je kupovo jedva smo je probali pogonski lanac je bio puko, bila totalno izfazena,ruda zapekla, jedva se je mogla zakrenit, nema dijela to kojeg nisam doso jedino joj jos tockove nisam diro! ono sam sve pretreso. A tom tvom bivsem vlasniku treba dat orden za gluposti
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Malo je jedan orden, treba barem dva. Kada sam napisao da je majstor Levak radio sve osim pumpanja lijevog kotača kolege forumaši nisu vjerovali dok nisam napisao da smo nas tri radili dva dana. Kao da je vragu ispala iz torbe.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Razlika je to,al vlasnik nema želje da stroj porihta i sam otera dok bilo što kockavo padne iz nje ili je taj človek naznal utom poslu.No ono durgo mal omožeš razumjeti,al ljenoba ne odpuša se.Ponekad je tu i premalo vrijemena za srijeđavanje,jer je ga jedva dovoljno za teranje u radu.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Nije mi jasno kako vam pucaju žice na pikapu, ja sedam godina radim i samo mi jedna pukla, kod mene kad zapne o zemlju lamela na pikapu prokliže, podignem hidrauliku malo i nastavljam sa radom.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ima svakakvih parcela na kojima se radi. Nekad prokliže ali nekad dođe do zamora materijala.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Najbolje je to satrati,ak ti povuče slak na bobanj i razkreči oprugo,koja zaglavi pod lim.
Još bolje i sigurnije je,ak bale pucaju,pa ti nekvi majstor baci to balo u pikap sa konopom vret unutra(normalno prerezanim),a taj se namota na opruge.
Pa voziti rikverc preko neravne površine ili mrve itd.PA može se,ak se če hehe.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Nema ni na welger 45-ici, tu proklize remen dok zapnu zice.. Nije ni meni jos nikad pukla ni jedna zica, a tjeram ju od svoje 13-te godine tj vec 10 godina..
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
No a ja mogu kaazti,da mi je,pa maka ne radim dosta bal.Al imam jako neugodne terene za raditi i hedri stradaju ovdje.

NE poknu mi dosta puta,možda do sad najviše 2 komada,ali savijo sam jih više od 10 komada.KAd jih savijem povuče jih pod lim i to tuče i lupa ko vrag,pa j utrebam zamjeniti.NE mogu je najviše puta nikad sravnati,samo ju bacim.

I ja nemam nosača opruge hedra više originalnog.JEr prijašnji vlasnik nije dobijo oriđi oprug,pa jih sa starimi odbacijo na odpad i staivjo one koje se mogu lahko i povlojno dobiti i namontirao bez nosača.Ponekad su popustili vijci,opruga se zasuče i zahvati lim i adijo.
No sad tekom remonta sam napraivjo posebne nosače home made i nadam se,da čedu odraditi svojo ulogu,koju imaju.
Moja ima lamelu za zaštitu fedra.Ista isgleda kao ona glavna na kardanu,ali je pola manjša.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Men pukne barem 3 4 komada godisnje ( vecinom jedna ne obje zice) i to kad se ne mijenja par godina nabere se lijepa cifra. A dodjite presajte po mojim lijepim njivama pa bi onda i vama pucalo i men je remen proklizavo ali sam ga ja moro stegnut jer nemogu da presam jer kolko god podignem ono zapinje i tako polako vremenom dodje do zamora materijala i puknu. :drink:
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Kod mene je dosla sa polomljenim zicama, pa sam moro mijenjat, stim da kod mene lamela nije ni imala funkciju, neki je divljak skroz dotego lamelu (sabile se opruge do kraja) pa nije mogla ni proklizat. Srecom to sam na vrijeme vidio i popustio na mjeru.Sad kad malo zapne lamela proklize. Proslu sezonu mi nije pukla ni jedna.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
PA stvarno su nekvi ljudi majstori za tehniko i naprave takvo glupost na stroju heh.
gledajuč na tvoju do kraj stegnuto oprugo na lameli.
Moj otac tvrdijo višeputa,da što nek luđak napravi, 100 pametnih ne riješe...
PA pogotovo,kad ljudi znaju ,da ču stroj prodati,je...se jim za njega i riješavaju probleme na njoj po postopku najmanjeg odpora.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Napokon prestala kisa, pa se moze polako balirat. Danas sam baliro djetelinu koja je kisla 10 dana stavrno izgleda katastrofa. Cak je nova trava pronikla kroz nju

fotografija0040.jpg


fotografija0039.jpg

Imo sam i par nevezanih bala iz razloga sto je spaga ispala iz igle, ponovo sam uvukoi gas. Ovako izgleda spaga sto se je izvukla iz igle,sta bi mogo bit?
fotografija0723.jpg
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Užasno-i kod nas kiša,al detelja mi je več strunula na tlima,jer velika više od metara.NEmam pojma kad ču jo spraviti u bale.No nije pokošena,al dugo više ne možem tako pustiti.....
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Meni se to dogodilo prlilikom probanja balirke jer se špaga zamrsila u jednom klupku.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,417
Ovako izgleda spaga sto se je izvukla iz igle,sta bi mogo bit?
fotografija0723.jpg

To ti je zato sto ima mokrog sijena iznutra, okreni to jednom i neka se dobro presuši i ondi idi balirat i nebi smjelo zezat al popusti koji krug na onim federima.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Nebih rekao da je do mokrog sijena , prije bi rekao da je špaga negdje zapilnjala kroz nosače ili iglu dok je prolazila.
 
Na vrh