• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ja sam isto razmisljo ugradit ventilator, dali neko ugrađivo, kako se pokazalo?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
I ja ga imam u pripremi od auto grijanja dupli sirine vezackog mehanizma samo se jos dvoumim dal da ga dam na lim gore poklopac ili odozada iznad tunela da ga usmjerim prema vezacima.
I sam trebam savjet koja je bolja opcija.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Mslim da je bolje odozada iznad tunela..
Dobra je ta ideja za te ventilatore, a od kud bi dobivali napajanje?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja mislim da je bolje odozgo ztavit ako je moguce pa da se prasiena ispuse u svim smjerovima u donosu na otpozadi kad bi vecinu nabila uz one limove. Napaje se moze dobiti iz uticnice za prikolicu pod uslovom da ventilator bude 12 V :=-:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Poštovani moji:
Trl sem si glavo sa time kako,ovako...Ili dal se izplati.Na kraju prevladalo,da ugradim ga,jer sam alergičen na prašino,pa se je maka malo da se izbjegnem to napravim.

No za sad imam samo povučen kabel do mjesta ventilatora (traktor i uključivanje automatski sam več prije remonta preše napravijo).

No gledao sam,dal ima na Euro utikaču za prikolico kakvo opcijo stalnog plusa.Jedan pol od tih 7 polov je prazan.Izgleda,da može se tamo dodati izpod armaturke stalan +.Al u originalu ga nema.Toka na tom polu nema.
Zato sam povukao novi kabel od osigurača i dodao jedno novo za njega,na kraju straga na traktoru pa sam pored utikača za Euro vtičnico ugradijo utičnico za rotirko(rotirajočo svijetlo).No tamo ja sad uklučim kabel.
Vijerujem,da bilo bi bolje priključiti na prazan pol Euro vtičnice na stalan +,al ni neznam,dal ima u utičnici kabel za njega pored drugih.Pa sam novog povukao.No kod Zetora sam trebao skinuti tank nafte.
Stavijo ventilator budem od zgoraj dole,jer če virojatno tak onajblje odpuhati sve stran.Ak je straga naprijed,on če nabijati prema limovi steni spredaj i sranje ti je isto.Pa i smetati če mi tak omanje.KAd budem to napravijo neznam,jer za sad nemam ni ventilatora...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Ljudi možel ova sklopka i ovi krstaci gurati balirku welger ap52,slika je sa neta al je i u mene taka glava sa sklopkom na kardanu...

i dali treba uopste kardan sa sklopkom?

ja5ybe7a.jpg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
ne treba ti sklopka nije potrebna a kasnije ako radiš sa sklopkom ona ti popuca...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Slika ništa negovori u kakvom je stanju kardan, ako su oprugice u lameli loše nečeš moć balirati jer će stalno preskakat. Probaj, ako neide stavi običan jači kardan i tjeraj jer balirka ima svoju lamelu koju možeš podesiti a i sigurnosni vijak koji puca pri velikom opterečenju, tako da ostanu te dve zaštite.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ova sklopka na kuglice je nepotrebna na preši.Jer ona več ima na sebi sve potrebne zaštite.
Odmah gdje dođe namontiran kardan ima jednosmerno-prostotekočo sklopko,ima lamele proti preopterečenju i ima i sigurnostni vijk,tako da bezveze.
Mojo malo prešo mi pa deset godina tera najmanji kardan (onaj za šprico) bez problema i lomova.Kod preše itak radi najviše radova zamajac.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Na jednoj presi sam vidio turbinski ventilator postavljen naprijed iznad zamajca , povezan remenom direktno na zamajac i crijevom vazduh odveden nazad do petljača.
Meni je ovo izgledalo kao solidno rješenje daleko bolje od električne opcije , zamajac je dovoljno veliki da može da se dobije brzina turbine.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
1-koji je razlog hlađenja vezačkog aparata?
2-kvalitetno hlađenje može dati preko remena turbina deutz od traktora ili motora kamiona TAM.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@Luka nije zbog hladjenja nego zbog prasine.
a za kardan ja imam krsteve 32mm i uspio sam cijevi uzduz rascijepit jer su bile oslabljene varom ( nastavljanje). Ja sam imo steker kardan fabricki i lamele ali je to sve otislo u 3 lijepe. Pa sam stavio obicni i evo 2 godine bez problema. Malo cesce mi pucaju sarafi jer nam lamele da proklice na manjem opterecenju. :(clap):
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Dali neko ima iskustva sa spagom Tornado i Uragan, koja je razlika između extra i eko?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kako su men prodavci rekli a otprilike slagali kao tornado se preselio iz slovenije negdje u makodoniju i kao to je sad uragan. Po meni uragan je posle godine bio bolji od tornada imo je malo svescu spagu sto obavezno gledam pri kupovini a inace najcvrcu i najostiju ima TEWE ali je on 26 KM odnosno 13 € a uragai o tornado 23 KM odnosno11.5€ ali je manje rasutih sa Tewe tako da isto dodje :=-:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kod mene ima samo Makital i neke dvije kopije Makitala,cijena je 25 KM.
Nisam imao nikad problema sa originalom, jedino ove kopije se znaju zamrsiti u bunkeru pa ih zna prekinuti.
To se desavalo kod amidjica kod mene nije.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Topfenberg za 26 EUR.Blagor vama.Kod nas nema ga izpod 33 EUR več par godina,al sve drugo neznam št oče se tu dobiti za ispod 28 eur u SLO oko MB.

Jedanput imao sam John dere,koji su isti cjenovni rang kao Topfenberg i isto bile su super.No ova moja preša nekako veže do sad sa svima konopoma koje sam imao al imao sveživo,da je bar prava debelina(350 ili 400).Sad imam neke boga pitaj koje su,koje mi dao prijatelj,jer klassova njegova neče da sa njimi veže,pa kazao da nek pokušam jih potrošiti.Ak ne budu išle,trebam mu jih vratiti i če dati drugom poznaniku naprijed.Kako se ovim kaže sad neznam,al nikad u životu ovome nisam jih vidijo i ni čuo zanjih...

Najpovoljnije za koje znam bile su nekve sa Mađarske bjele boje,marke 400 ali mi su se na dodir činile tanje od Topfenberga ili Tornada tip 400...Povoljnije ible jako i nekako jesu išle raditi bez kakvih problemova.Htijo sam jih opet nabaviti,al prodavač nije jih više poslije toga nikad uvažao.Išao na Topfenberg.
Ako se sijetim,ču vam jih poslikati ove moje nove konope...
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
Znači u Bosni je TEWE 26 KM (104 KN), a TEWE špage kod nas nema skoro ispod 60 KM (240 KN) za 2/1.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Da se razumijemo ovo je cijena jednog bunta 2 su 52 ( ima sigurno i za 50) KM- 204 kn a eto vi ste blizi austriji i jos ste u eu al opet mi nesto ne stima tu.
@nermin kod njeg i kupujem ovo je cijena kod onog gore prije kod Kalajcevog salona. Oni ja mislim svi kupuju od njega i uvijek je cijena kod njega manja za 0.5-1KM
@reider zar se tornado ne proizvodi u sloveniji? Kod nas tornado dodje 22€.Pa kod vas bi tebalo bit jeftinije jer je vas domaci proizvod
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Ja danas kupio DOMINANT plavu po 21km, da probam, tip 500, a i danas baliro slamu, prošlogodišnju, komšija žeo a nema pojma, u svakoj vlatiljki ostalo zrna, miš isjeko 100%, lakše je bilo pijesak balirati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh