• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Tek sam je kupio probao sam jedno pet bala u mjestu nisam primjetio dali krivi ali to cu videti u radu a sad su spustene tako da je ostala samo jedna rupa neznam kako je kod tebe
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kod mene je u zadnjim rupama, ali morat cu malo preci elektrodom jer mi jos uvijek malo krivi bale. Nije puno, ali neka su prave.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ako je tako da i ja spustim u zadnje rupe obadvoje vile a kud da elektrodom predjem i kako
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ako ne krivi bale nema potrebe da spustas. To vidi kad pocnes raditi, to je 10 min da spustis. Elektrodom prelazis po strani koja je u kontaktu sa sijenom. Samo malo predjes da dobijes hrapavu povrsinu, amaterski.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ok vidjet ću da li će kriviti bale ako bude spustit cu vile i povarit cu po istima.a sumnjsm da krivi jer bila je kod švabe valjda je urikto
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Radi se o Welger ap 45..
One vile koje ubacuju masu u tunel imaju dosta lufta pa sam ih odlucio piksirati.
E sad, ja sam to rastavio i unitra su plasticne pikse:




Jel ima tih piksi gdje gotovih za kupiti, ili se bude moralo istokariti na mjeru iz komada plastike?
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
NO ja se za mojo Vazzoler razpitivao kod našeg najviše založenog prodavača djelova za preše i odmah mi dao odgovor-otokariti...No jer velger je više poznata firma,mogučnost je ,da ima za nabaviti.Moja ima sve pikse mesingaste(bronza mi je kazao prodavač).

Firma u okolici LJ rade sve iz plastike po naruđbi i šalje kuči,ak ne budeš nigdje dobijo.A u trgovini sa metalurgijom možeš kupiti materijal bronzo za izrado pikse.Samo na žalost uMerkurju to košta 25 EUR na kg bronza.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam za vikend svoju kompletno opro svu, gotov pa nova vec sam onako citstu mislio slikat i stavit da prodajem kolko dobro izgleda :(giggle): . Inace je ne bi prao da nisam mislio rasklapat vezace pa reko da operem da se ne prasim, i krenem onda redom. Naime raskopo sam kompletne vezace jer su oni veliki zupcanici imali lufta naprijed nazada na kajlama. Tu sam ubacivo neke limice i malo smanjio luft ali znam da nije to dobro pa nek za sad bude kako bude. Jos sam i prestelovo zazore izmedju zupcanika sa onim tankim podloskama jer mi je prosle godine preskocio jedan zupcanik na svu srecu bez lomova . Promijenio sam 5 komada grablji na pickupu i vidio da moram i njeg remontovat ali nazalost nisam imo vremena. Do sledece sezone se moram bacit u potragu za nabavku lezajeva za malj jer ovi bilo koji ne izdrze ni par dana jer nisu namjenjeni za to :icon_confused: Sve u svemu vidjet cemo sta ce bit u sezoni. Slike sam imo negjde na mobitelu ali mislim da nisu najbolje ( nesto mobitel zeza)
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ja sam na svojoj skoro promijenio 10 zica na pickupu, skino i naostrio nozeve za sijeno, ostrio sam prvo brusilicom pa onda rucno, turpim za motorku, stvarno izgledaju ostri, bilo mi mrsko ic ostrit masinski posto mi nije blizu i ovako mi izgledaju dobro naostreni. Ostali su jos nozici za spagu al i to cu sredit do sezone. U martu je bio Levak promijeno igle, jedan vezac i dostelovo dodavace spage, kad smo probali bilo je 0 nezavezanih, pa vidit cemo kako ce bit na njivi.:tongue:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Imas za ostrene povoljno da ti naostri prema Kalesiji ako te interesuje nije ti opet daleko. Meni je uzeo 8KM za ostrenje. Noz sijece papir a i ruke odlicno :icon_hang: ja sam one male sto odsijecaju spagu naostrio kad su mi bili skinuti vezaci i razradio sve mazalice koje su zastekale i sve podmazao jer je citav mehaniazm bio u vodi od pranja a za par dana se ne bi mogog pomac :(blush):
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
jeste kod mene ima majstor strojeve za oštrenje noževa na malju-batu to ti je u mjestu Gornji Rainci čovjek uopšte nije skup a odradi perfektno

Nego jeli kod vas počela sezona koševine danas kod mene čovjek pokosi jednu parcelu bila velika travuga i nije koga da čeka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene se ocekuje kosevina krajem sledece sedmice samo ako vrijeme nastavi ovako. Nesto za ishranu krava je koseno pomalo ali za sad nista ozbiljnije ceka se da ovo malo trave sto ima da nadodje. Ocekuje nas otprilike slaba godina sa sijenom barem u mom kraju. Mislim da sam bio bas kod toga covjek posten da nije htio uzet nista ni na kafu kolko me cijenom iznenadio :(nerd):
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Kod mene počelo baliranje, moja welger 42 radi bezprijekorno, jučer i danas oko 600 bala bez ijedne razvezane, danas mi pao i posao kod čovjeka koji ima 41, pripremio sjena a balirka uopće neće vezat.
 

Prilozi

  • WP_20150513_005.jpg
    WP_20150513_005.jpg
    57.4 KB · Pregleda: 92
  • WP_20150513_006.jpg
    WP_20150513_006.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 84

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
7339dedcadba91678af7513f08757114.jpg
45-ica u nezavidnom stanju ali radi odlično.
Jako je sklona zaštopavanju mase ispod vila na ulazu u tunel, ako je više mase.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
@Zoki..odkud u istri Welgerica, ja sam mislio da cijela Istra ima samo Talijanke.. i ja sam malo razmišljao da svoju promjenim za Gallignani, ali izgleda da se uplašila pa radi ko Singerica.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mogu ti reći da ju nisam vidio kod nikog ali zato galignani je svaka druga. Meni tu i tamo koju ne veže ali sve u svemu za moje potrebe radi dobro.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ja bi sutra trebo ic kosit skoro me covjek zvao, to mi je prva kosevina ove godine, to cu i balirat pa cemo vidit kako ce ic.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,431
Ja u nedjelju u Novom Sadu htjeo da kupim par dijelova za Klasića, al fakat skuplji, i naizgled lošiji kvalitet. Pa u povratku svratim kod Ugljevika kod Gajića, i riješim to prilično povoljnije.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Znalci welgera kako da ufazim odnosno da napravim paljenje-spregu na welger 61,kako dodavace sijena-vile u odnosu na cekic i kako cekic u odnosu na igle
 
Na vrh