• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Ili se ja varam ili ovo ima samo 4 lezaja na klipu?
Koliko se sjecam na Welgeru samo na donjoj strani imaju 4. ako grijesim neka me neko ispravi, nisam odavno zavirivao.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Motiš se-ima jih samo 3 hehehe i jednog zgoraj+plastiko zgoraj.
Ali sve ide po principu-koliko pare toliko muzike hehe-tako je i to. Virojatno se pitaš u čemu je finta.Finta je u tome,da ovdje mjenjavaš svakih nešto godina lagere i možda i pored toga kojo vidlico,međđutim kod boljih na duže vreme samo lagere bez vodilica...Eto tako.Lp
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Dong feng jedno pitanje na mojoj Ap52 nije doslo upustvo niti nalepnica kako uvući kanap gdje koji bunt manile se uvlači u koju iglu.jel lijevi u lijevu iglu ili obratno
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Gledano od pozadi desni bunt provlacis kroz desnu(drugu) rupu na izlazu iz bumkera, pa ide isto kroz zatezac spage. Zatim ide kroz onu ravnu oprugu i ides dalje sve kroz desne otvore i provlacis je kroz lijevu iglu isto gledano od pozadi. Sa lijevim buntom znas kud ces.
Sad nisam toliko siguran jer sam samo dva puta u zivotu provlacio spagu jer je nadovezujem. Provjerit cu nekad na svojoj pa ti 100% potvrditi, ako nije zurba.
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
Kolege uzmite GALIGNANI PRESU i nemate probleme sa tim lezajevima, a presa se uopste ne cuje u radu.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Problem je,da nije obavezno,da se čuje uništeni lager na klipu.Moj je bijo jako dugo jedan uglavljen,a kad bijo več jako uništen počelo cviliti ko miš.No skužijo sam,da kad pogledam od gore unutra u kanal stiskavanja,da ako se koja vodilica sija,sija z veliko mogučnostjo,da je lager zastao.
Trebala bi biti negdje neka rupa,da bi se moglo kontrolirati ove lagere...
Kod moje ova dviej kod noža mogučnost je pregledati,kad je klip unutra ali onadva unutra ne...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kod mene su na obje welgerice lezajevi na klipu i nikad problema. Malo mi je cudno da kod kolega ovako odlaze, a priblizno svi istu kolicinu bala uradimo.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Hja možda nema poštelanih zazora prema vodilica i jih pojede...Ili su vodilice uništene.Dobro to nastaviti nije baš lahko...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ljudi imam sada još jedno zamolbu za vas.Pitanje.
molim sve,koji nemate jako založeno balirko gdje u šupi i pokriveno bogami sa čime sve(balama slame),da bi mi slikali od zgoro ruke punjenja sa moje slike-inače sa istoga pogleda kako slikam ja.Jer me zanima,dal bi bio grijeh izbaciti ljeve pomožne poluge,koji služe kao dodatno pridržanje osovine tih polnilcev(podavačev).Inače-ove mi klimaju jako,kad uđe u prešo dosta sjena i ove pomožne poluge(označene strelicom) totalno jim je razdrmalo rupu,tak oda ne obavljaju nikakvih poslove,samo smetaju i uništavaju sistem naprijed,jer je pojelo malo i osovino.
No sad se radi remont i poala mi je odluka,da jih izbacim i pokušam raditi bez njih.I to sam se odlučijo,jer vidim,da dosta vaših preša nema tih "duplih"ruka i idu ko strele.Tak oda sam siguran,da može i moja.Da napomenim,rupa u tim dodatnim polugama povečale su se uskoro za pola veličine i još jednom kažem ,da ne obavljajo nikakvog posla više.Lp
22243708.jpg
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Ljudi imam sada još jedno zamolbu za vas.Pitanje.
molim sve,koji nemate jako založeno balirko gdje u šupi i pokriveno bogami sa čime sve(balama slame),da bi mi slikali od zgoro ruke punjenja sa moje slike-inače sa istoga pogleda kako slikam ja.Jer me zanima,dal bi bio grijeh izbaciti ljeve pomožne poluge,koji služe kao dodatno pridržanje osovine tih polnilcev(podavačev).Inače-ove mi klimaju jako,kad uđe u prešo dosta sjena i ove pomožne poluge(označene strelicom) totalno jim je razdrmalo rupu,tak oda ne obavljaju nikakvih poslove,samo smetaju i uništavaju sistem naprijed,jer je pojelo malo i osovino.
No sad se radi remont i poala mi je odluka,da jih izbacim i pokušam raditi bez njih.I to sam se odlučijo,jer vidim,da dosta vaših preša nema tih "duplih"ruka i idu ko strele.Tak oda sam siguran,da može i moja.Da napomenim,rupa u tim dodatnim polugama povečale su se uskoro za pola veličine i još jednom kažem ,da ne obavljajo nikakvog posla više.Lp
22243708.jpg
Ne izbacivaj ni slucajno razbices celu presu skini komplet donosac i odnesi kod strugara da ti to vrati u centar tebi je to krivo zato ti razbija zadnje kuciste
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Na izgled dobra,neka je sa srecom u radu. Ovo je serija kao i moja,prva serija.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Pa kakvi su petljaci kod prve verzije dali su pouzdani i u čemu je razlika između te dvije jeli puno bolja novija verzija
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kod mene je ap 42 prva serija i nikad problema sa petljacima. Malo su neke stvari drugacije nego kod ovih.
Spusti ovaj hakurik na pick up-u u donje rupe
 
Posljednje uređivanje:

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ne izbacivaj ni slucajno razbices celu presu skini komplet donosac i odnesi kod strugara da ti to vrati u centar tebi je to krivo zato ti razbija zadnje kuciste

Pozdrav!
Kao prvo da se zahvalim odgovorima na moje pitanje.Pogotovo g.Levaku ,kojem trebam kazati,da je mi jako všeč onaj Tv snimak .No kod mene ni ne poznajem ni jednoga majstora,koji bi se bavijo sa takvim stvarima i ovdje jedan vlasnik koji ima prešu nekako pomogne drugome kako ve i zna.A ak ne znaju,pozovu mog soradnika,koji se bavijo sa takvim mašinama i kombajnima dosta godina kod kuče,a sve prodao,jer nema se vremena zaj... sa time kaže.A nije ni nekam strpljiv čovjek i kad ga zeza popuste mu živci heh.No kod mene bijo jedanput,jer ni sam Isus nije znao zašto ne veže.Vozili se 2 dana po polju i tukli iste i iste redove i proklinjali.No onaj vlasnik polja kazao mi,da da ja kupijo prešu za premali novac.A ja mu kazao,kako da je to tako,kak kaže,ak je do sada sve išlo bez problema.No na kraju dođe taj soradnik,kojeg je jako težko nazvati do kuče i sjetim se njegovih riječi-imaš najbolju uže i vezni aparat jako malo je izteran.ja mu kažem,ali zašto onda ne ide?.On meni kaže,da to pa čemo sada vidjeti.
Ja idem vozati,ali on gleda odstraga .uključi se vezanje 3-5 puta,dok kaže stoj!
.Pita me zašto imam nekvu oprugo(to je ona debela i duga pored veznog aparata koja je na slikana na Oračevom Welgeru).Ja mu kažem,da to vrača one dvije plošče od spodaj koje lježe nad kanalom.On kaže OK,ali zašto je tako popuštena?.Ma kako popuštena,ak sam jo prije par dana manjestijo.pa odpuštena je,kaže i pritegne jo jače(izgleda ,da se iztegnila,jer nije originalna bila namještena).No od tada na čistvom polju nije izpustila ni jedne bale.Platijo mu i bili smu svi sretni.

Eto-i sada na problem:
Prvo da kažem,da tokar sam ja učeni ja sam i imam tokalico.Ubijene su sve 4 čahure iz bronze na tom sklopu sa jakim luftom+izdrmana rupa u pomožnoj polugi nakazane sa strelicom .Čahure su dvije u vilama iz drveta,koje guraju mrvo i dvije u šasiji desno,koja drži radilico.Šasija je gusnata široka 15 cm ,kroz njo je debela osovina radilice od 28 mm i na kraju zupčanik za pogon radilice.
Zbog velikog lufta u pušama počeo je ovo radilicu klimati prema pomožnoj polugi sa strelicom i razdrmalo rupu u njoj i izčupalo 2 vijka ,koja držiju lager pomožne poluge.
Takoda ,trebalo bi biti napravljena potpuno nova poluga.Isad se pitam,zašto treba biti dodatno uležajeno,ak kod jedne od Savorisove (čini mi se)nema ni te poluge i ide i siguran sam,da ima isto tako jako snažno osovino ta radilica kao moja.Onaj lager pomožne poluge treba biti isto jako dobro nacentriran,da ide u centru ukupno sa radilico.
Dali si siguran,da če puknuti radilica prije ,ko puknedu drvene vile spodaj??
Huh sada sam jako zbunjen i neznam šta da napravim.
LP
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Skontaj koje opterecenje ce imati pogonska osovina ili ti ga ruka kad ovu skines. Sigurno nece dugo izdrzati.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Evo ovdje je snimak nekve stare preše i ima jednostrano radilico a bogami,ne da hvalam moju prešu-moja ima radilico 3 puta deblju i još pomožno polugo ima-Ništa sad ne kužim:
[YT]www.youtube.com/watch?v=TjvLEgm6r_g[/YT]
I još Someca-pa ima pola tanju radilico od moje,a moja ima još dodatno-Zašto neznam-eto snimak:

[YT]www.youtube.com/watch?v=bd9TaG02GTs[/YT]

I mjerijo kanal ove moje preše.Ima 43x 35,tako samo za informacijo.
Eto mojo prešo:
pict0064.jpg

baliranje-slovenske-gori.jpg



Lp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh