• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Vi već radite. U mene balirka rasturena. Pravim bronzane piksne na klipu. Noževi skinuti naoštreni mašinski. Sutra ako bude sve po planu trebala bi biti sastavljena. Kod mene još nitko ne kosi tako da nema neke žurbe.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Nije žurba ni kod mene , od podne do mraka stucao preko 2000
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam jucer lagano 700 komada mada sam.imo.kvara. nije jos krenula sezona kako treba. Tek za loji dan dok ocisti vrijeme a ovo sto se odradilo nece biti u onoj guzvi pa he malo rasteretilo.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Savo...koliko napisa nula iza dvojke

Tri nule druže. 2 000 .

Neznam ni ja šta se desilo ali navala na baliranje nenormalno , dosta sam i odbio jer nisam mogao stići.
Mislim da je jedan opasan konkurent bio u kvaru , možda čak i dvojica pa vjerovatno tolika potražnja jer me zove dosta ljudi kojima nisam nikada balirao.

I da , moram napomenuti , danas sam otišao da nastavim što neko već započeo balirati sa se pokvario i vidio sam bale koje ne liče ni na šta , male i tačno su kao kocka , nemoguće za slagati , a kada je nagaziš nogom u nju upadneš do pola visine bale.
Mene bi stvarno bilo sramota takve bale praviti .
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Neke ljude nista nije sramota. Moje pravilo stani na balu s obje noge i nema pomjeranja pod nogama. Jedino ako nije dobro suho onda malo mekse. A nije nista neobicno 2000 kad je dobar dan i parcele blizu. Kako primjecujem trave su losije od prosle godine

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,290
Savo pošto radiš po bali???
To je dobro kad imaš tolko posla,, onda ima i zarade.
Mada znam da u tvom kraju ima i poprilično onih koji prodaju balirke, i uglavnom
Welgera.
Ja iskreno danas u 16,00, prvi put je uključio,
opuco nekih 300, tak bez ičeg,,, zadovoljan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Cijena je 0,33km , popularno tri za marku.
To je zaista malo pa neki pokušavaju smanjivanjem bale da povećaju zaradu , ja nemam potrebe da se bavim tim trikovima jer imam podosta posla i nadoknadim zaradu količinom.
Samo mi je bitno da ne gubim mnogo u transportu a ako sam u dobroj njivi mogu da izbacim 500 komada na sat pa mi opet dobro.
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Kod mene ide 0.50km po bali :D imaju samo dvije balirske u selu pa samo deri i ovaj sto ima radi manje jer radi u firmi pa ne stigne 700komada za 2 dana sto se kaze tek pocela sezona
a i mlade su trave jos... savo koja je balirka kod tebe ?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kod mene je prošle godine prvu balu pustila nakon 8900 komada. Ne znam sta se ljudi čudite za to koliko Savo uradi bala za dan. Ja uradim 2000 za nekih 6-7 sati sa Welger ap 52 gdje su veće parcele, a u malim prodje dan u okretanju, a svaka bala je teza od njegove u prosjeku 5 kg.
Jadna Welger ap 41 uradi za dan 1000 komada a da ne može 2000 rivijera koja pored nje tutnja kao brzi voz.
A što se tiče mehkih bala ima i kod nas jedan što takve radi i ostao mu je još jedan čovjek kojem balira. Vagali mu ljudi bale 5-6 kg prosjek, sramota.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti pa kod mene u okolici je 50 kn po bali i 110 kn po zelenoj . U mom selu nema usluga više od pola imaju balirke (rolo) kocke više ne rade .
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Sa zekanom dok sam balirao oko 1000 -1200 napravim na dan , ovo mi je prva godina da sa mf baliram i dosta je brze, ima veci izbor brzina i lakse je dosta nisam jos citav dan poceo balirat pa ne znam tacno koliko bi moglo izbalirat a balirka mi je galignani 1690...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nevjerujem da je iko kod nas napravio vise od 700 komada u danu....Njive su dosta nale,udaljene...tu se gubi vrijeme,a sto treba popit i kavu,i koje pivce,ako koja snasa donese
Kod nas je pola marke baliranje,mada ima dosta balirki
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja danas stuko 1500, stavio bijelu spagu strumicu poce odvezivat i tako sam ih potrosio, stavim.posle uragan normalno radi. Nemak pojma sta joj je al bijelo.ne voli haha

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Može se Vrsani, al ne smiješ se ustaviti, samo terati hehe. Kod nas jako male se parcele i oddaljene, pa piče itd i ak sam kada napravijo max 250 bal, ovo je bilo za mene ludovanje hehe. Ovdje je sam brežuljak, brda ko planine, ovdje dreva, grana, ponor, uzki put. NIkako ne ide nekvih rekorda postavljati. Osim, ak ti stroja nije žao i napraviš više štete, nego koristi.

Cene kod nas za male količine jesu 0,5 eur max, ili 0,6 eur za one koje malo veče bale rade, davaju i račun usluge ponekvi a i u večini nema velikih naručnika. Ponekad koj radi i još uvijek po "stari" cijeni 0,4 eur. I ja bi, ak bi bila velika stranka-naručnik, al to nisu oni sa 60 bal i još preko 2 brda trebaš vučt prešo. Posao samo pravi je tad, kad je slama i ideš zaporedoma večim ljudima. A kad ideš jednome dijedu 50 bal sijena daleko raditi, i još to u hebeno uzbrdico, da ti tekom radova nek ostoji na stepenici kabine, šteta vrijemena, osim, ak voliš ovaj posao.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ja sam ovih dana uspijevo od 1000 do 1200 bala dnevno u 5-6 parcela, nije neka cifra stim da do podne sakupljan sijena po onda baliranje. Dosta se gubi u transportu posto znam otic i u susjedno selo. Cijena baliranja 0,50 KM. Dimenzija tunela za bale 47X36. Mada ima onih sto sa manjim presama rade za istu cijenu. Juce u prolazu viđa rivieru sa dosta manjim tunelom za bale a vjerujem da radi po istu cijenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh