• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kod mene nema kosevine i baliranja najmanje za mjesec dana tako da "ljute zvijeri" još spavaju zimski san u garažama.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
čime savo ti poliras petljace cime je cistis posto i kod mene uhvatila korozija mada je bila u garazi ali je pokisla prije garaziranja,sta bi trebo sve pogledati prije startovanja i ulska u sezonu da do rijesim da mi nece biti kasno
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Uljom sa kompresorom na jesen prelijeti sve, gdje nema boje i neče nikakve zbrke na prolječe biti. No, zna se onda dogotiti, da izpusti kakvu balu od prvih napravenih, jer se sklizne konop iz držača, a onda ide ko treba.

Kod nas kosijo svi i komšija provijeriva prešo, ak sve ok prije radove čujem. A ja, jer kosim samo jednom godišnje, čekat ču na još bolje i vruče vreme u juniju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Prvo sam šmirglom pa onda onom nekom spužvicom koju koriste majstori za centralno grijanje pri čišćenju mjesta za letovanje , neznam kako se tačno to zove.
Lako se čisti jer je neki materijal koji ne oksidira mnogo.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Imam osiječaj, da ima taj petljač(sumnjam,da se tako kaže) nekvo prevleko prema hrđanju. A kad se ona izklizi, počinje hrđati.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja mislim da su oni od nekih nehrdjajucih legura, posto se kod mene kljun potrosio i na tom dijelu nije zahrdjo, sto znaci da je i u dubini i na povrsini isti materijal

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ja sam danas stucao oko 1000 bala , bilo mi je desetak odvezanih , trebao bi malo u inspekciju.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,296
Stvarno bi trebo,, tu inspekciju!!
Ma koga muntaš,,,
a i kakva je to trava,, ja pokosio prije dva dana, još nije za prevrtanja, a kamoli za baliranja.
A iskreno, danas CLAAS otvorio, tri ležaja mijenjam, noževe oštrim, vodilice popravljam, a i kažiprst desne ruke sam sj.ebo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ako ti kažem da mi je rekord 6000 bala bez ijedne odvezane opet ćeš reći da muntam??

Dobro , špaga mi je od prošle godine što je ostala , možda i to ima malo veze.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
JA osobno sam zadovoljan sa poslom, ak do 100 bal pukneju dvije komada. Nisam kazao, da i puknu, al do ove mijere zadovoljan sam ko dobitnik loterije.

Kockave preše kod nas za sada nemaju posla. Samo okrogle. Al vidim, da če komšija otvoriti sezonu za 2 dana il 3. Svake godine on napravi poljuprivredno fešto, povabi soseljake na ručno kositbo. Pijevaju, pivaju svirajo na kraju, jer on je kod ljudskih muzikantih. Svi imaju potrebna ista odijela i štartuju sutra uvijek ob 6h. Danas me izbacili iz kreveta...Jer kosijo iza moje kuče.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako ti kažem da mi je rekord 6000 bala bez ijedne odvezane opet ćeš reći da muntam??

Savo ne muntaš (neznam što to znači) ali meni par godina ni jedna bala nije bila razvezana jedino znala pucat špaga kod jako zbijenih bala i petljač je bil cementiran samo po površini nekoliko godina nije se poderal balirka je bila Kola rivale 2 . Prodal sam je rođaku i on ju nije sahranil nego prodal u Bosnu tak da imamo u naseljku još samo jednu kocku JD ali se ne koristi .
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
ŽEljko, svaka vam čast. Kod nas u selu svaka druga kuča ima prešo hehehe. MAl ozajebancije, al zaista je i moj drugi komšija privukao od negdje jak ostaro prešo, bijo on nekad moja stranka-naručnik. Radi blizu 600 bal za sebe. No sad ima svoju. E mu bude još izpila živaca. Samo čekam, da čujem proklinjanje iz doline izpod mene .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Meni se ne svidaju okrugle bale bas, jer zauzimaju puno mjesta prilikom skladistenja i nemres toliko sijena natrpati u neki prostor kao kad se s kockicama radi..
A i ko ne hrani puno (pod tim mislim da ne trosi cijelu okruglu balu na obrok ili dan) mislim da je lakse hraniti s kockicama, doneses je u stalu rasprestres pred stoku i to..
Jedino je problem taj utovar kockica, kad ima sve manje raspolozive radne snage..
Da to stocarstvo nejde u propast, ja bi ozbiljno razmisljal o kupovini samoutovarne prikolice za bale, a vjerujem da bi i usluge s njom radil..

A kaj se tice usluga baliranja i kod nas je to crklo, em nitko nista ne hrani vise, a onaj koji hrani, ima toga dosta, tako da vecinom svi imamo svoje strojeve..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da nedostatak radne snage je problem i točno rolo bala je prednost za napraviti i dopeljati a kod hranjenja je problem no meni je štala i štagelj isti objekt (između prolaz 4 metra sve isti krov ) veći problem mi zelene bale jer svaka 3 do 4 dana trebam jednu donesti tak da stalno na jednom traktoru su vilice .
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene danas puce feder na onom dijelu sto odredjuje duzinu bale. Pukne glavni i osigurac na vezacima, neki dan pukla civija u zupcaniku vezaca. Svaki dan nesto novo. A sto se tice razvezivanja.kod mene 10% razveze i ja zadovoljan. Nesto mojom greskom nesto sto je mokro a nesto i od prese gratis :D

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh