• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Malo dalje od mene covijek ima balirku koju vuče sa tomekom i to sa onim malim 21 ks ( ne
razumijem se u tome pa ne znam koliko je ks). Njegov je okretao kardan kontra pa je pravio i nekakav inverter. Koja je balirka ne znam, samo znam da radi već par godina.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ja se stalno zezam sa vladimircom i brdima , tomo što se tiče snage garantujem da može raditi (možda nešto sporije ali mora ići).
Jedino šta može da mu zafali je kilograma ili gripa , vjerovatno bi ga presa lakše ''ispaljivala'' nego klasične male traktore tipa 539,335 ili vladeka. A ponajviše jer je zglobar i dolazio bi u nezgodne pozicije.
Zbači imati to na umu i ne ići u planinarenje.

Inverzije mislim da imaju original za tomu (ne razumijem se ni ja ali vidio sam kod čovjeka).
Evo rosi ima u ponudi.
http://www.olx.ba/artikal/20484040/inverzija-za-tomo-vinkovic/
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kaži nam prvo, kakav imaš TV in možda slike terena, il barem obrazloži, kakav ti je teren, pa ču ti i ja dati kakav komentar. JEr ovdje se može dosta debatirati, jer imam izkustva.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ne čitaš dobro , ja nemam TV niti iskustva sa njima i presom.
Ono gore je moje skromno mišljenje i iskustvo sa drugim traktorom u kombinaciji sa brdima i presom , o tome bi mogli raspravljati.
 

edo12pupa

Novi član
Tu od
5 Svi 2016
Poruka
2
Sto se tice terena to neide nikako u prilog teren je brdovit a ima i nesto vocnjaka ali ipak ova serija tome od 32 konja koja je kod mene je jako pogodna za moj teren samo me ta balirka muci dali ima ikakve sanse da on vlada nekom?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Mogo bi kako da ne,imas Svao balirku(somecu) za tebe samo to on "nece" da proda, a da bi uopste pogonio balirku treba ti inverzija izlaznog vratila jer tomo vrti u lijevu stranu,a potrebno je desni smjer vrtnje,.,.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
hehe. Prvo da kažem, Savo, odgovarao sam ja "EDO12", al ne tebi. Izpričavam se ,da nisam napisao, a istovremeno trebam i kazati, da istina je, što kažeš u posti 1803. A ak mislim na tebe, nemam ni 10% toliko izkustva oko preše, ali mislijo sam više na situacijo sa Tv-jima.

Pa da ja nešto dodam i čim krače da pokušam napisati:
Teoretski možeš balirati za ovakvim TV-jem, kojeg imaš da,al praktički trebalo bi se podebatirati oko toga. Prvo, što je največi problem je, jer nema preša kočenja, što bi TV-ju zbog male težine i zgloba jako trebalo, da ne kažem, da bi bila to obaveza. Dobro, imaš 732, koji ima bolje kočnice, pa to je nešto bolje, a na brdima svejedno samo kočenje tako laganag traktora je premalo. Trebala bi kočiti i preša. Možeš jo doraditi, ali nije jednostavno.
Drugi največi mu je problem, jer ima jednostepeno kvačilo. A preši je uskoro obaveza dvostepeno. No možeš raditi i sa jednostepenim, ali uz jako pasko i predpostavljanjem , da je ne zagušiš.
Što kaže Adis, istina je, da ti treba inverzija, ali ovdje treba još nešto dodati. Obične inverzije jesu u omijeru 1 prema 1. A ak želiš raditi tak ou brzoj ili sporoj opciji reduktora, treba ti izvenserijska inverzija 2 prema 1. Znači, da smanji okretaje za pol brzine. TAko onda možeš raditi sa obadvima režimima reduktora. A to znam, jer imam ovakvo inverzijo napraveno sam na mome.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ja sam u subotu odvezao balirku NH-366 u servis da se pripremi za sezonu. Prosle godine mi je drugi balirao uz moj stroj.
Luka, ja mislim da je kod tebe prosle godine dolazio majstor za balirku?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
@reider , sve 5 samo reno 4 :(y):

Što se tiče kočenja , na presi nije teško namontirati kočnicu , može lako da se ubaci disk od auta i jedne čeljusti od zadnjih točkova koje imaju mehaničko potezanje i to bi bilo prilično dobro.
Mislim da bi kočenje samo lijevog točka bilo sasvim dovoljno jer je na njemu veliki teret a i sam generator ljuljanja (malj) je iznad njega. Još u prilog tome ide kada je presa otvorena u radni položaj taj lijevi točak prese je negdje na sredini traktora.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
I sa time se slažem, osim, neznam, što znači "reno". No nema veze, važno, da se razumijemo.

Ovo kočenje moglo bi još kojeg, ne samo gledajuč na ovaj primer od Edo 12 riješiti sa neugodne situacije. Koliko sam shvatijo u tim godinama, što prešo imam, da niko nema kočenja, a težišče preše jako je neugodno, jer na kuko ona nikad ništa ne pritiska.
Sad ste me sijetili na pričo mog soseljaka, koj tražijo majstora za baliranje. No neko ovdje je doma sa ravnice i vuče prešo Ursosom c-360. I svakog, koj ga zamoli, ak mu napravi bale, prvo pita, dal ima ravnino. ..
No bolje tako, nego nešto glupog učiniti.

Pored svega toga moglo bi dobro doćt kočenje svima, odkad sam čuo i dva puta sam vidijo, kako je na traktoru odkazal prednji pogon. Jer, ak odkaže, onda je isto, ko da ga nije nikad imao. Ili još gore, jer taj još snažnije ljeti u dolino, ko onaj bez pogona, jer mu je spredaj teret još veči.
Tri primeri odkazanja(neko kazao, da se satrao jedan od zupčanika na Torpedu, drugome puknula osovina ulaza u prednji most pogona Fiat 70-56, a kod Štoreta izpao seger kanđaste spojke na pogonskoj osovini, koja ide u pogonski most404).
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam odradio jednu turu prije mjesec dana.
619d222deb95ea82e49c41f327785e47.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ja sam juce i danas baliro nesto malo uslizno u dvije parcele po 120 bala. Ceka se samo bolje vrijeme pa da krene ono pravo :icon_kidra:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Očistio malo i podmazao presu , izbalirao rekreativno 100 bala.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Kod mene kiša svaki drugi , treći dan. Trava raste a kad se bude moglo kositi tko zna. Prije par minuta tuča prašila.:mad::
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Jucer odradjeno 100 komada bas kao.i Savo, podmazo dostelovo odma imo mali kvar napravio i samo gas

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ja sam neko veče pokušao da otmem od kiše nešto trave ali nije htjela da veže , oksidirali dijelovi kuda klizi špaga i petljači pa nije moglo nikakoa nisam imao vremena da to riješim .
Klizače sam očistio a petljače ispolirao i juče bez ijedne odvezane.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene ti dijelovi nikad ne zahrdjaju. Jest da kisa gotov nikad ne padne na nju i da zimu bude u garazi. Ja sam promijenio onaj jedan jezicic prosjekla mi spaga stari. Bolje na vrijeme a stari u rezervu. Moram one skidace spage mijenjat izgleda da oni hoce zezat

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kod mene baliranje uzeo vrag. Ljudi kojim balirao, il su nekvi opustili stoku, pomrli nekvi, al oni koji bar 500 bal godišnje rade, nabavili jesu svoju. Trave suhe nikom osim sebi tako više ne baliram, osim slama u malim količinama dođe na red usrijed godine. Ukupno kompletna količina godišnje manje od 1000 bal. cca 900 do 1000.
Upravo ove dane još jedan komšija doveo si nekvo prešo, neznam koju, al vidijo jo stajati na dvoru. Crvene boje ovakve kao Welger stari. Vukao jo bude sa C-335 po zmernim brdima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh