• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ja sam sa svojom uradio oko 38000 bala za dvije godine bez i jedne greske,na taj broj bala pustila samo 5 (ove godine samo jednu).
u mom sirem okruzenju ima ta jedna za koju ne znam koji je broj, ali je bila losa u svakom pogledu. Inace je taj covjek onako krkan u dusi.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Ma da svi hvale welger a posebno broj ap 52.dok mozda je i internacional dobar ali ga slabo ko posjeduje. Tako da sam gledao na pik.ba najskuplji su i nemoze se naći ispod 7000KM [3500) ) eura
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Skoro sam i ja gledao i digli su im cijene sigurno u prosjeku za nekih 500 €. Ja sam svoju platio 6800 KM ,plus servis i na kraju dosla 7140. A gledao sam par videa i internacionali dosta brzo idu. Koji god uzmes ako ti ne budes zadovoljan opet mozes uzeti iste pare.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
zanima me kako zavežete dvije bale špage zajedno,dali ima neki poseban čvor
kod mene je špaga napravila duboke utore u iglama pa mi klasični čvor vjerojatno nebi prošao kroz igle
šta se desi ako čvor dođe u mehanizam vezanja,npr u držač špage?
ja do sada nisam bale spojio,boijm se da mi ne napravi neki kvar
imam balirku galignani i iz traktora dobro vidim vezače pa kad je špaga pri kraju samo pripazim
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Ja obavezno nastavljam špage tako da ide u kontinuitetu bez prekida , neznam sada kako da ti pojasnim ali na skoro svakoj ambalaži špage ima nacrtan čvor
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nista posebno sastavis krajeve (pocetak i kraj klupka) i vezes cvor najobicniji cvor sa obe i prolazi a ima i nacrtano u prirucniku kako se spaja al to mi je nekako cudno jer cvor bude veci nego ovako .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Kod mene je stari radio u tvornici cilima(tepiha) i ima nekakav special nacin vezivanja koji jos nisam skontao. Uglavnom cvor je mali, i sto je najvaznije nikad se nije razvezao do sada.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovako to izgleda u prirucniku.
w.png

we.png
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Okrenuo sam rukom zamajac i bat je 27 cm zatvorio prolaz za ulaz mase - sijena i zablokirao, ne može ni naprijed ni nazad. Koji može biti uzrok?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Odspoji klip i vidi kako ide on sam,mozda ti on zaglvljuje. Koliko se sjecam da si negdje napisao da je dosta uvijenih limova.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Jesul igle vracene do kraja? ako ih uopste ima ako nema onda ono U vinklo mora biti maximalno vraceno prema gore da se zategne kocnica i promasi pri pokretanju :icon_scratch:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kupio sam je sa skinutim i savijenim iglama, znači bez igala je.
Gdje ti je taj U vinklo pa da pogledam.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
to u vinklo je ustvari taj nosac igala ima izgled slova U i on treba biti u gornjoj poziciji podignut da malj nebi udario u kocnicu. Ako i tako nebude islo onda negdje nsto drugo zapinje :icon_e_ugeek:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Evo ovde i ona je povezana sa tim U profilom za igle tj nosacem. I slucaju da su igle krenule on se otpusti tu polugu i malj udari u nju ne malj direktno nego dio kod zgloba ( kad dignes gornji lim naprijed) a to ti je ovo s vanjske strane a kocnica se nalazi iza ovog lima zavuci se ispod i vidjet ces samo pazi kad se budes zavlacio da ti prasine upadne u oci nemoj nista dirat :(grin):
 

Balirka15

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
8
kupijo sam 41 ap nisam je probao u sijenu nego naprazno isvezala je oko 8.9 bala na prazno kanmape su izlazile jednake da li se smatra daje ispravna molim da mi neko objasni
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ispravna je,ma da u tom slucaju na prazno ti si odredio duzinu spage.
Ako sta nije jasno pitaj slobodno.
Probaj je nahranit sjenom i sve ces znati.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
To je ono samo da vidis da li radi vezacki aparat, sve ce ti se reci u sijenu kao sto rece Zeljko.
Nadam se da ce fercerat kao i sa tih nekoliko.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Društvo znam ovo nije tema za prodaju ali molim ako neko od nas forumasa prodaje ili zna da neko ima na prodaju welger ap52 u ispravnom stanju sa cijenom do 3500 eura
 

Najnoviji postovi

Na vrh